Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Doar BOSCH se mai gaseste :(

Ar mai fi NGK RC-VL608 (MPN code 8481) dar nu e livrabil pe nicaieri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-I bai, mai caut. Ideea este ca nu mai vreau Bosch, toate cele 4 fise dau scantei pe deasupra izolatiei. Mersi Alex.

edit: am uitat sa intreb- mai gasesc fise sa zic "clasice" cu miez de cupru? eventual cablul respectiv sa il cumpar la metru?

Edited by alf 08

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, da-mi un pret te rog la aparatori noroi fata (cele care vin sub prag). vin: yv1cm714861452261

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara, Alex.

Vreau si eu un pret pentru aparatoare noroi roata dreapta fata. Evident, pentru masina din semnatura mea.

Am reusit s-o smulg de la locul ei cu ajutorul nepretuit al unei borduri mai inalte.

Vreau sa stiu daca vine si cu elementele de fixare.

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusb: maine revin cu raspuns

@mariusdaniel: daca imi poti face te rog o poza la cea de pe partea cealalta m-ar ajuta mult,pt ca sunt 4 tipuri : lata si ingusta, si fiecare cu varianta cu/fara arcada peste roata pe marginea aripii.

Multumesc !

Samsung Galaxy S on JellyBean now Free

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusb: maine revin cu raspuns

@mariusdaniel: daca imi poti face te rog o poza la cea de pe partea cealalta m-ar ajuta mult,pt ca sunt 4 tipuri : lata si ingusta, si fiecare cu varianta cu/fara arcada peste roata pe marginea aripii.

Multumesc !

Samsung Galaxy S on JellyBean now Free

Ce zici s-a facut "maine"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfoaaaaaaaaaa !!!! Folosesc functia de "citeste ultimele mesaje necitite" si am uitat complet !!! Mii de scuze ! Probabil ca si Marius foloseste la fel, pt. ca nici el n-a revenit cu poza :smile:)

Marea mea rugaminte e sa folositi mai bine mail-ul pt. ca pe ala il citesc cand pot da preturi, si nu-l las pe a doua zi ca sa-mi dau reset si sa uit. Inca o data scuze !

Asadar, vezi ca e VIN-ul gresit :smile: Switching to manual....

Din pozele astea, ce iti trebuie mai exact ?

post-3-0-37097100-1381993107_thumb.jpg

post-3-0-32055200-1381993205_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza 2, piesa 8 (mud flaps) numai fata si cred ca numai la executive sau optional mai exista un ornament din aluminiu care vine prins pe pragurile exterioare de la o roata la alta sub usi (nu cunosc denumirea).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, mudflaps-urile acelea se pare ca vin doar ca si kit, 2 mudflap-uri + 8 pop-nit-uri, cod 31373331 - 300RON...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc dar e mult si nu merita, mai caut pe ebay. Cu ornamentele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cu ornamentele nu m-ai lamurit daca vrei pret pentru ele, daca ai varianta executive... Ai fost un pic criptic acolo :)

Deci doresti acel ornament... as dori si eu o poza sa vad la ce te referi, daca ai cum sa faci una de pe partea cealalta sau sa gasesti undeva pe google o poza cu o masina care are acel ornament !

Multam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

800px-2007-Volvo-XC90-V8.jpg

Este ornamentul de sub usi, cel de aluminiu, aplicat peste pragul de plastic.

Edited by mariusb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e tot ce-am gasit in VIDA din pacate, si nu cred ca e ce-ti doresti pentru ca e trecut "sealing strip", care ar insemna oareum "cheder"... Cod 30653724, 220RON/buc...

Nu gasesc nimic care sa fie specific "Executive" sau "Sport". Poate vine cu tot cu pragul de plastic ?

Alta varianta pe care-am mai gasit-o sunt bucatile de aluminiu, acele "trepte" care ies in afara masinii si pe care calci inainte sa pasesti in masina.

post-3-0-75703400-1382009717_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Midnight Caller : din poza de mai sus cu XC90-ul, cat ar fi ornamentul de plastic aflat in bara, in fata, partea soferului , chiar sub far si deasupra de partea cu proiectorul ? Nu se vede asa de bine in poza, negru fiind.. : )

10x,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este piesa 8, nu ne putem asigura ca sigur asta e? Sau macar ca este din auminiu? Nu acele trepte/"scara" este exclus nu ma intereseaza absolut deloc. PS desi nu cred, nu este exclus sa vina impreuna cu pragul. Nu e graba, important e sa gasim exact ce ma intereseaza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La prag exista doua variante :

7a indent1.gif

Dirt deflector mould, l.h, sport 1.00 30635605 FOR 31213816 indent1.gif

Dirt deflector mould, r.h, sport 1.00 30635606 FOR 31213816

Am cautat codul de la sealing strip peste tot unde am stiut, nu am gasit nicio poza, nu zice nicaieri "aluminum" sau altceva. Si in plus s-ar putea sa fie doar un plastic vopsit, nicidecum aluminiu, cum e de exemplu "protectia" de la bara spate, care costa vreo 500-600RON si e o amarata de bucata de plastic vopsita in argintiu...

@Later edit : AM GASIT ! Codul este 31213816, vine fie ca kit complet de praguri cu clipsuri si alte cele, sau doar ornamentele ca praguri cu tot cu acele bucati argintii

Pragurile separate cu ornamentul argintiu - 30635605 / 30635606 - 2950RON/buc

Kitul complet - 31213816 - Dirt deflector moulding, "SPORT", accessories, kit - 4400RON

Mama-mama !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai zis bine mama-mama !!! Incepe sa-mi fie tot mai draga asa cum este! Mersi frumos pentru timpul pierdut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai pentru ce :). Nu era timp pierdut ca eram in timpul programului ;D

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei cu 850 break / V70 pana in 2000, am pe stoc doua amortizoare de portbagaj MEYLE, noi-noute.

Pretul lor pe piata este de 150RON/buc, se vand la lichidare de stoc la 120RON/buc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca un client multumit!

sincer apreciez efortul lui pentru o asa marunta piesa!

numai bine!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Pentru cei cu 850 break / V70 pana in 2000, am pe stoc doua amortizoare MEYLE noi-noute."

Pe fata sau pe spate ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Graba strica treaba :(

Telescoape de portbagaj vroiam sa spun ! Uffffffffffff !!!

Multumesc mult de atentionare si scuze ! Am corectat acum in mesajul initial !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In stoc, stergatoare HELLA universale (prindere clasica carlig, rama metalica - NU LAMA !!!) la preturi miiiiiici mici de tot !

Preturile variaza de la 10RON/buc (lama de 11" - 275mm) pana la 30RON/buc (lama de 28" - 700mm)

Este disponibila si versiunea flat blade (fara schelet metalic) dar preturile sunt un pic mai mari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, ai ceva de 350-450-650 cu prindere si pt smart/suzuki? Bratele stergatoarelor masinilor mele au acel carlig simplut ca metoda de prindere. Cele clasice, nu flat balde ma intereseaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ofcors !

350mm - 10RON

450mm - 15RON

650mm - 20RON

Livrabile in 24-48h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now