claudette

Miting impotriva triplarii taxei auto

15 posts in this topic

Buna

Sambata dimineata in Piata Victoriei, la ora 10:00, este miting impotriva triplarii taxei de poluare la masinile SH. Cred ca ar trebui toti sa ne aliem si sa participam. Este una din multele ilegalitati pe care le face scumpul nostru guvern si mai ales cel care il conduce. Daca nimeni nu zice si nu face nimic, se crede ca ne convine situatia si o acceptam. Eu nu pot s-o accept. Eu particip. Cine mi se alatura? Cine nu se lasa condus de mafie, de inselaciuni, de oameni de nimic, care vor sa se imbogateasca tot de pe urma noastra???

Va astept acolo si sper sa fim in numar cat mai mare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte buna initiativa.

Doar in B. se faqce miting?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sint acolo la 10, se pleaca de pe Kiseleff spre Victoriei ! Mama lor de handicapati care conduc tara asta !

:angryfire:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte buna initiativa.

Doar in B. se faqce miting?

Din ce am vazut la TV sunt proteste peste tot in tara, lucru care ma bucura!

Sa aratam ca ne pasa totusi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apar si eu cred, stau la 2 minute de mers cu masina... Cum e cu aprobarea pentru miting ? Din cate stiu trebuie asa ceva, altfel te salta jandarmeria...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apar si eu cred, stau la 2 minute de mers cu masina... Cum e cu aprobarea pentru miting ? Din cate stiu trebuie asa ceva, altfel te salta jandarmeria...

Este aprobat mitingul :) Macar atat au facut

Share this post


Link to post
Share on other sites

[attachimg=#] Am atasat 2 pliante pe care noi o sa le lipim pe geamurile masinilor. Va rog daca vreti lipiti-le si voi si mai anuntati si pe altii ca sa stie toti :)

post-1849-12877853568918_thumb.jpg

post-1849-12877853569534_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si la Arad am auzit ca se face, pfoai ca de obicei nu ma trezesc la ora aia sa ma duc la faculta, dar sambata la 5 ma trezesc si ma pregatesc, chiar daca eu nu mai imi pot recupera aproape mia de euri pe care am dat-o pe taxa de poluare a masinii mele euro 4 sunt si altii in situatii muuult mai nasoale, cunosc chiar.

Muhahahhahahahhahaahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super Roberto! Sper sa fie toti la fel de cooperanti ca tine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper sa nu va faceti ca ati uitat acasa batele, topoarele, coasele, furcile, batele, levierele si prastiile! macar sa fie bal pana la capat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am platit azi taxa la masinuta mea: 1600 RON, adica pe modelul vecji :)

Am fost si la politie si luni iau numerele definitive :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine in zalau a fost deja mitingul practic a fost paralizat 2 ore tot orasu,peste 600 de masini iar in ce consta taxa,iara cred ca nu are bani Tariceanu si vrea sa isi faca cu Citroenu.JJOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSS TAXAAAAAAAAA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@claudette, ai avut noroc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am platit azi taxa la masinuta mea: 1600 RON, adica pe modelul vecji :)

Am fost si la politie si luni iau numerele definitive :):)

Deci nu te mai vedem la miting?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@adi: el este promotor,sunt convins ca va veni, poate unii dintre noi ar dori si nu pot,(eu nu am un drum la B in plan),dar cum am vazut si pe alte site-uri, vor veni multi care deja au masinile inscrise ;),cine stie,poate iese ceva ca acum 19 ani,ca tot decembrie era si populatia saracita si plina de lipsuri, acum se aseamana mai mult cu 1907,cand darile,birurile etc erau mari si n-au mai suportat romanii ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now