Sign in to follow this  
Followers 0
Guest time_traveler

upsolute chiptuning for 850

17 posts in this topic

cine il are, eshti fericit(a) cu rezultatele?

intreb ca am un dealer aci p-aproape si ma gindesc sa-i fac o vizita la shop... ;)

am auzit ca ar fi cel mai bun flashing for the 850 chip dintre toate alte firme!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu nu este cel mai tare chip dintre toate, SKN face un soft bun pt 850 si mai este RBN care are softuri foarte bune. UPSOLUTE umfla cu pompa rezultatele, la motorul meu ei dadeau 190CP dar nimeni nici macar SKN nu da mai mult de 180 CP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a-ha, multumesc pt clarificare

dar google nu mi-a dat nici un rezultat pt RBN si SKN!

astea sint companii din RO?

intre timp, un amic care a renuntat la proiectul lui cu un 850R mi-a vindut chip-ul lui upsolute pt 50USD!

l-am luat, ca daca nu merge cum trebuie, stiu unde locuieste el!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai ca acum m-am prins, tu esti de pe alte meleaguri, la voi UPSOLUTE este la putere .

SKN este un mare tuner, nu este din RO ci din Germania .

RBN este un tuner roman, chiar cel mai bun dupa parerea mea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

am eu chip, de la 225 la 275 Cp,facut la SKN...facut 5000 km de atunci fara nicio problema...in conditiile in care nu am upgradat boost controllerul...mai da cate o detonatie din cand in cand la front knock sensor

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Of mai nea Tomitza si eu ma asteptam ca de ziua ta sa ne faci o surpriza si sa iti iei si tu un S80 cu T6 :D  Cand iti schimbi masini iti fac eu luminile ....cado...de ziua ta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi sefu,esti dragutz....si eu care credeam ca la banii aia vine stock cu bi-xenoane..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peste tot bagam :D

Revenind la problema, ne poate spune colegul nostru de peste ocean cum se comporta masina cu softul de la UPSOLUTE ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revenind la problema, ne poate spune colegul nostru de peste ocean cum se comporta masina cu softul de la UPSOLUTE ?

din cite am auzit de la altii,nu sint probleme cu acest chip

sper ca in urmatoarele 2luni sa o pun pe linia de plutire :D, inca sint in faza de colectare a pieselor

in principiu, totul va fi reinnoit pt stage 0, de la furtunele de ulei pina la relee,via motor de la dezmembrari cu numai vreo 80,000km

dupa care, voi face din 2 motoare unul ff periculos (sper eu!) :thumbsup2:(detaliile "este" secrete la ora actuala :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu nu este cel mai tare chip dintre toate, SKN face un soft bun pt 850 si mai este RBN care are softuri foarte bune. UPSOLUTE umfla cu pompa rezultatele, la motorul meu ei dadeau 190CP dar nimeni nici macar SKN nu da mai mult de 180 CP.

La pomul laudat e  bine sa nu te duci cu sacul. skn nu e decat mult marketing si vrajeala, dar asta poate spune oricine.

RacingCode monteaza zilele astea stand de masurare a puterii inclusiv 4x4 si o sa vedem despre ce e vorba la cifre sau povesti.

RACINGCODE - DYNO

Profesional, heavy duty dyno.

Puterea:

- 900 hp peak absorption AWD mode(1,800-hp optional, 50-50 Split)

- 2,500 hp peak measurement capacity AWD mode (50/50 Split)

- 900 hp peak absorption 2WD mode

- 1,500 hp peak measurement capacity 2WD mode

Loading: Racit cu aer si puterea absorbita cu ajutorul curentilor Eddy.(frana electromagnetica foarte constanta, nu are variatii in masurare chiar si dupa 30-40 teste consecutive)

Volanta standului cantareste 1000kg si el in total are cca 6000kg acceptand pe fiecare punte o sarcina de 2700Kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, te-ai gandit si la un pret (estimativ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane ca tot veni vb de lumini ce zici pe s80 te bagi ? as vrea si eu in primul rand sa imi schimb luminile in habitaclu si poate si ceva xenon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru masurarea puterii am intrebat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se va face un calcul de catre economisti si atunci vom afisa pretul oricum are sa fie un pret european poate ceva mai mic desi calitatea este peste.

Pot sa aproximez acum un 75 euro pentru o punte motoare si 100euro pentru 4x4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0