alin89

New Volvo S60 rendering

31 posts in this topic

M-am uitat si eu, si am analizat, si am ajuns cred ca la o concluzie. URATA!

La exterior are elemente preluate de la alte modele: faruri alungite Peugeot, stopuri spate Renault, linie generala Mondeo, talia Audi-BMW (adica partea portierelor disproportionata comparativ cu partea superioara), plafonul e si el imprumutat dar nu mai stiu de unde. Deci cam tot ce au specific alte modele si le-a adus succesul, au pus pe noul S60.

La interior, mult muult muuult prea futurist. Nu contest ca nu ar fi foarte interesant. Consola kilometrajului e atat de luminoasa si colorata ca iti „fug†ochii. Iar scaunele cred ca sunt strict pentru barbati, caci, dupa cum spune sotia, o femeie ar putea fi deranjata de deschizatura din mijloc mai ales atunci cand poarta fusta. Iar spatiul pentru sofer pare atat de ingust intre portiera si consola centrala, ca nu cred sa poata incape cineva cu „gabaritâ€. Astept sa vad si eu exemplarul final, de serie, poate se mai cizeleaza. Desi la exterior nu cred sa mai poate face schimbari majore.

Oricum, modelul XC 60 mi-e mult mai placut, cel putin la acest moment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt constient de faptul ca tehnologiile avansate au depasit factorul uman, dar cu toate astea 99,9% din tehnologii sunt controlate si corelate de catre om.

Corect, numai ca sunt progrmate si controlate de altii, mult mai destepti si instruiti nu de berbecul care sta la volan si verificate pe toate fetele si toate situatii. Din pacate nu te poti baza 100% pe tehnologie, te lasa cand ti-e lumea mai draga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara suparare pentru cei care critica (e dreptul lor). Simt insa o urma de invidie (search your feelings boys& girls).

Masina e frumoasa si impunatoare cu toate componentele de "imprumut ", eu zic ca are o personalitate aparte.

Intr-adevar interiorul e mult prea futurist, dar modelul de serie, cel putin la interior nu va arata asa, la exterior cred si sper sa nu se modifice prea mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigur la interior va avea acea consola furata de la s40, insa sper ca volanul sa ramana acelasi. e bestial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta...  :D

Care o fi scopul taieturii aleia in scaunele fata?  ??? Sa iti bage soacra sula-n coaste? Si cine e designerul de la Volvo care are fetisul asta cu material de culoare alba pe bord, chiar sub parbriz? Cu conceptul asta, chiar daca ar avea motor, ar fi imposibil sa mergi ziua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

taietura o fi pentru "respiratia" spatelui  ???    :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now