Guest Volvo for life

Era sa uit sa ma prezint - Viviana

17 posts in this topic

Salutari la toata lumea!

Tocmai mi-am dat seama ca am uitat sa ma prezint desi am beneficiat deja de sfaturile voastre pretioase in legatura cu problema mea la electroventilator.:))

Ei bine, ma numesc Viviana, sunt din Iasi, am 33 de ani, lucrez la o agentie de publicitate locala si iubesc Volvo cam de prin anii '93-94 cand tatal meu si-a luat un Volvo 460 din 1990, daca imi aduc bine aminte. Era bleumarine, cu interior din piele neagra, luneta ca si retezata deasupra porbagajului si cu o tabla cum nu cred ca mai au multe masini din ziua de azi. Am iubit masina aia si nici o marca ulterioara nu mi-a scos-o din minte. Astazi am un S60 T5 din 2002, pe care o poreclesc "printzesa" si desi in acte scrie maro, e mai degraba aurie. Desi acum imi face cateva probleme (electroventilatorul de care am vorbit) este o masina absolut fantastica, am zburat impreuna cu 240 km/h fara sa se auda macar un zgomot sau sa ma simt altfel decat in siguranta. Acum ne-am mai potolit, mai bine zis ne-a mai calmat Politia Romana care la un moment dat, si o viteza muuuult peste cea legala, a hotarat sa imi reaminteasca cum e sa fii pieton. :P

Altceva nu pot sa mai spun decat ca iubesc  Volvo, adrenalina, viteza, si imi pare rau ca nu fac si motociclete fiindca mi-as fi luat tot Volvo.

Ma bucur ca am gasit o comunitate atat de calda.

Volvo for life (desi toti cei din jur ma "sfatuie" sa imi iau BMW) :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai revenit! revenit pentru ca acum ti-ai facut introducerea,fata de acum vreo 2 saptamani cand ai intrebat de probleme!

Apropo de viteza,vezi ca un coleg forumist are o semnatura foarte frumoasa care cred ca ti s-ar potrivi, ceva de genul " nu alergati cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul vostru pazitor!", frumos nu?

Asfalt uscat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viviana, bine ai venit in marea familie Volvo-Club.ro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi !  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm alta fata vitezomana, bravo fata dar ai grija ca toate sistemele din lume nu te pot scapa . In rest multi km fara incidente si nu incerca sa le explici la altii ce inseamna Volvo, pur si simplu altii nu inteleg cum sta treaba cu Volvo .

Bine ai venit printre noi si te ajutam cu cea mai mare placere daca ai probleme cu bijuteria ta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit. Multi km.

Inca o fata care ne arata, noua barbatilor, ca si fetele conduc; conduc nu se joaca.

Numa bine si pe viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai revenit! revenit pentru ca acum ti-ai facut introducerea,fata de acum vreo 2 saptamani cand ai intrebat de probleme!

Apropo de viteza,vezi ca un coleg forumist are o semnatura foarte frumoasa care cred ca ti s-ar potrivi, ceva de genul " nu alergati cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul vostru pazitor!", frumos nu?

Asfalt uscat!

Zippy, foarte frumoasa semnatura! O sa tin cont de ea!:))

Va multumesc pentru primire! Volvo rules!!!!

PS. N-am pus poze da' o sa pun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bina ai venit Lady V- de la Volvo.    ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru primire si mai ales pentru sfaturile tehnice foarte pretioase.:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu multa placere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca faceau motociclete cred ca era o marca cu totul si cu totul universala, adica era cel mai mare producator al lumii. pana la urma ce face volvo nu face nimeni , ia aruncati o privire la meniul asta www.volvo.com sa vedeti cate departamente au. Normal motocicleta mai lipsea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei nu chiar asa mai exista MITSUBISHI  care fabrica mai multe decit Volvo dar tot nu fac si motociclete :D

A sa nu uit, MITSUBISHI fabrica pana si "casetofoanele" care echipeaza masinile Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda , nu am stiut asta, oricum Mitsubishi am o parere foarte buna si nu pot sa zic este o firma foarte buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now