danielrugina

Filtru Polen

41 posts in this topic

Cum pot adapta o tentativa de filtru de polen pe 440 avand in vedere ca nu are aer conditionat...

Sincer..m-am cam saturat sa inghit frunze cand dau drumul la ventilatie...

A mai facut cineva asa ceva?Vreo idee...ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu trebuie sa daptezi nici o "tentativa" si nu are legatura cu aerul conditionat.

Exista pentru seria 400 optiune de filtru de polen din fabrica.

Se gasesc de vanzare (nu stiu daca in Romania) atat holderul cat si filtrul.

Mie parca Alex, mi-a spus ca ar gasi.

Uite aici: http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,3109.0.html

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat problema cu filtrul de polen!

o sa radeti dar sa stiti ca da roade...

Ciorap de dama DEN 70 pus in 4 straturi...atasat pe gaura de admisie inainte de ventilator...

Astfel am scapat de praf frunze si altele...nu am cum sa scap de noxele vecinilor de trafic...dar compenseaza cu aroma senzuala a damei care a purtat ciorapul

::);D:D::)

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D  si din cind in cind sa mai stropesti ciorapul cu un parfum feminin: Chanel, Bulgari, Elizabeth Arden, Gucci, J.P.Gaultier...sau chiar cu un parfum cu feromoni de la un sex shop  :downtown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vand ciorapi de dama originali ,usor purtati, parfum Coco Chamel nr 5, pentru orice model Volvo...la 2 perechi ofer discount!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' cu "Chanson de mon Adidas" n-ai ?  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfiii, cum nu am vazut subiectul mai demult? Pai asa facusem si eu la Oltcit pe vremuri, tot cu ciorap de dama, si a functionat treaba foarte bine ;D

Daniel, bine ca te-a dus capul    :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce e la vara?nu o sa imi mai bage frunze...tot e un plus de confort....pana acum cand dadeam drumul la ventilatie...eram pom de craciun la ce dadea pe mine...e ...de acum....o sa fiu un domn.... ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ai spus ca l-ai pus in 4

o sa-i fie cald rau de tot,si daca tre sa-i sea jos repede ce face? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi ii o treaba minunata ceea ce a facut Daniel eu am incercat cu vata minerala sa fac un filtru si pe cand colo toata vata mi-a bagato inauntru,de am avut ce sa curat pe urma, o sa incerc si eu varianta cu ciorapeii.:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat problema cu filtrul de polen!

o sa radeti dar sa stiti ca da roade...

Ciorap de dama DEN 70 pus in 4 straturi...atasat pe gaura de admisie inainte de ventilator...

Astfel am scapat de praf frunze si altele...nu am cum sa scap de noxele vecinilor de trafic...dar compenseaza cu aroma senzuala a damei care a purtat ciorapul

::);D:D::)

Depinde de partea din ciorap pe care o pui  ;)  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi si pana acumam tot vb de una de lata dar de secretul  cu ciorapii nu mi ai zis uite acum o sa plec sa o iau pe soacramea de la airport si caut o pereche de cioarpi pe la femeie sa vad ce pot scoate din ei?!!!!!!! ;) aprpo imi trebuie cumva marimea xxl ca nu am !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si a mea a fost mai supla si m-am cam chinuit cu el...dar eu recunosc am pus si ciorap 3/4 nu intreg...elegant...cu abta elastica cu silicon...sa stea frumos pe....picior...ca pe masina tot nod i-am facut... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut inca nu am facut o poza dar am pus un filtru de aer probat merge super nu se uda de la ploaie verificat daca metine umiditate: uscat e foarte bine!!! nu se atinge apa de el o sa fac opoza si o sa o postez.arata si el altfel decat ciorapul!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-ai facut capac patrat sub el sacalce pe taota suprafata?sau cum ai improvizat asta...vad ca ai taiat filtrul...dece?Poti da filtrul jos si sa faci o poza la adaptor?Stiu ca acolo e un locas triunghiular...cu un sistem de prindere pe 2 suruburi en lateral si unul in mijloc cu clema...

Cum ai transformat locazul din triunghiular in patrat?Cum sta filtrul acolo?Ce il tine?

Ma intereseaza utilitatea lui...nu estetica...ma intelegeti voi...

Voi posta si eu o poza cu al meu ciorap.... ;D::)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D  nu doar simplu am dat suprtul ala de tin ventilatorul jos am desfacut o piulita cu o cheie de 10 parca!! si am infipt filtrul in surubul care a ramas acolo de aia pare taiat dar nu este taiat dupa care am pus chestia aia in forma de M care tine ventilatorul si i-am strans piulita ,de aia pare taiat de la chestiuta aia practic este bagata intre rizurile cartonului filtrant!  am verificat si nu mi a venit sa cred cat praf a putut sa retina intr-un timp de 2 saptamani!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite acum am gasit prin pc o poza  cu ce am desfacut!!!

post-1756-12877859171547_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru inventivitate,astept si pozele de la filtrul lui Daniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now