Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

prodetailing

Produsele Leatherique pentru intretinere si curatare tapiterii din piele

34 posts in this topic

Celebrele solutii Leatherique de intretinut si curatat tapiteriile din piele si nu numai acum si in Romania.

Leatherique Rejuvinator Oil

Cunoscut in toata lumea pentru abilitatea sa de a inmuia pana si pielea tare de carton. Este un complex amestec de proteine animale, colageni, cu absolut nici un fel de filer de ulei. Complet diferit de alte produse pentru piele, acest produs nu va pata sau decolora pielea. Este perfect sigur pentru folosirea ecvestra. Pur si simplu pulverizeaza sau imprastie pe suprafata respectiva si apoi maseaza chiar si cu mainile tale. Permite-i solutiei sa intre in fibre. Rejuvenator Oil are o actiune capilara unica ce forteaza proteinele sa intre in piele si murdaria sa iasa afara. Folosirea repetata va mentine pielea intr-o forma maxima. Foloseste-l pentru a reconditiona si intretine pielea din masina, seaua, mobila, pielea de la motocicleta. Prestine Clean este curatitorul perfect pentru a-l folosi dupa fiecare aplicare a Rejuvenator Oil, pentru a indeparta toate impuritatile de pe suprafata pielii.

500 ml - 30 EUR

1000L - 43.20 EUR

Leatherique Prestine Clean

Absolut cel mai bun curatator disponibil pentru toate tipurile de piele de calitate. Nu contine nici o substanta chimica, ce ar putea usca sau distruge pielea. Contine un balsam care curata si reconditioneaza pielea, dar mai putin fara ajutorul lui Rejuvinator Oil. Este folosit ca un curatitor al pielii, dupa ce Rejuvinator Oil si-a facut treaba, si ca un produs pentru intretinere. Acest produs este de asemenea un bun curatitor si balsam pentru vinilin si cauciuc. Foloseste Prestine Clean de fiecare data cand iti speli masina. Sticla contine 500 ml de solutie.

500 ml - 22 EUR

1000 ml - 26.55 EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrea cineva sa testeze solutia de curatare sa ma contacteze si ii fac cadou 50 ml-100ml...eu sunt foarte multumit de el si chiar scoate mizeria de pe unde e bagata:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am pe stoc, dar pot aduce. trebuie sa vad niste poze cu pielea care trebuie vopsita. trimite-mi te rog niste poze la office@pro-detailing.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am modificat preturile. Au mai fost reduse un pic, sper sa scada si rata de schimb USD/RON. Noile preturi sunt:

Leatherique Rejuvinator Oil

500 ml - $36.99

1000 ml - $58.99

Leatherique Prestine Clean

500 ml - $25.99

1000 ml - $35.99

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pot oferi reduceri daca va strangeti mai multi doritori si doriti sa achizitionati produsele leatherique. pt detalii raspundeti la acest topic sau pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebarile tehnice cele mai des intalnite:

De ce cantitate de Rejuvenator Oil si Prestine Clean am nevoie?

Cantitatea va depinde in functie de varsta pielii si de conditia acesteia. O masina noua sau o canapea noua va avea nevoie de 3-4 aplicari pe an pentru mentinere, astfel 500 ml este suficienta. Pentru o masina sau o canapea mai veche, sau pentru un proiect ce este deja uscat, crapaturi tip panza de paianjen, crapaturi sau piele intarita, veti avea nevoie de 1000 ml deoarece va trebui sa aplicati solutia de mai multe ori. Retineti ca pentru ca pielea sa se usuce este nevoie de cativa ani, asa ca ii va lua ceva timp sa arate ca noua.

De ce nu este absorbit Rejuvenator Oil?

Datorita faptului ca pielea este o foarte fibroasa, este normal ca aceasta sa bea cu lacomie substantele nutritive ale Rejuvenator Oil. Cel mai mare obstacol in calea unei bune absorbtii este stratul de silicon de pe suprafata pielii, sau un strat de ceara sau urme ale sunbstantelor derivate din petrol lasate de alte produse folosite anterior. Daca pielea nu absoarbe Rejuvenator Oil, acest lucru este cauzat de faptul ca porii pielii sunt blocati. Sugearam o curatare temeinica cu un agent preparator. Acest lucru va indeparta stratul de la suprafata si va permite ca Rejuvenator Oil sa patrunda in profunzime.

De ce cantitate de vopsea Leatherique si agent preparator am nevoie?

Recolorarea interiorului unei masini medii cu 4 usi, MB, BMW, Lexus, Infinity sau a unei canapele medii va necesita 1000 ml de vopsea si agent preparator. Masinile sport mai mici, Ferrari, Corvette, Porsche sau fotoliile, scaunele si taburetele vor necesita 500 ml. Aceasta se bazeaza pe recolorarea cu aceeasi culoare. Masinile mari cu cantitati extravagante de piele cum ar fi Rolls Royce sau Bentley vor necesita pana la 1500 ml de vopsea. Schimbarile extreme de culoare vor necesita mai multa vopsea pentru o buna acoperire a suprafetei pielii si a tuturor accesoriilor din piele.

Cat timp va rezista vopseaua Leatherique?

Cu ingrijire corespunzatoare, noua vopsea Leatherique va rezista mai mult decat ar rezista vopseaua originala, pentru ca odata ce ati finalizat toti pasii , sunteti mai constienti de ceea ce are nevoie pielea pentru a fi bine intretinuta, supla si sanatoasa. Folositi o aplicatie de Rejuvenator Oil de doua ori pe an pentru a mentine pielea hranita si supla, apoi curatati suprafata cu Prestine Clean. Pentru o ingrijire completa, nu trebuie sa inlocuiti niciodata revopisirea pielii. Noi sustinem cu fermitate o buna sanatate a pielii, hranire si curatare ca prevenire impotriva degradarii.

Se va lua vopseaua Leatherique pe pantalonii mei sau pe orice alte obiecte?

Pigmentii sunt amestecati in mod particular si apoi incorporati intr-o baza de polimer. Odata ce baza este uscata, culoarea este permanenta si nu se va lua niciodata pe haine asa cum se intampla in cazul cerurilor. Daca suprafata este corect preparata, vopseaua Leatherique devine parte a pielii dumneavoastra. Cel mai mare dusman al revopsirii profesioniste este neglijarea unui proces temeinic de preparare. Prepararea este 90% din proiectul dumeavoastra. Intotdeauna curatati bine suprafata si pregatiti-o foarte bine deoarece acest lucru va indeparta siliconul, petrolul distilat si alte substante straine care previn o buna inchegare a vopselii. De asemenea, fiti atenti la timpul de uscare dintre pasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se lanseaza spre vanzare urmatorul kit pt curatare si intretinere interior auto:

Kit Leatherique & Einszett:

- Rejuvinator Oil 500 ml

- Prestine Clean 500 ml

- Einszett Cockpit Premium 500 ml

- Einszett Gummi-Pflege 100 ml

- Einszett Klima-Cleaner 250 ml

Pret: $82 USD

Acest pret este redus fata de pretul cumpararii fiecarui produs in parte, si nu se mai pot face discount-uri. Daca doriti sa comandati sau daca aveti intrebari, nu ezitati sa ma contactati.

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va prezint un kit pt revopsirea volanelor din piele sau vinilin: Leatherique Steering Wheel Kit. Acest kit contine:

- 125 ml agent preparator vopsire

- 125 ml vopsea culoare neagra

- 125 ml lac

SUPER PREPPING AGENT:

Agent preparator vopsire �Acesta este singurul agent preparator de acest gen pentru piele. Este perfect sigur pentru mediu si nu va dauna pielii asa cum pot face produsele chimice concentrate. Cu toate acestea patrunde cu putere finisarile vechi si dure pentru a permite noii vopseli sa intre in piele, asigurand in acest fel o finisare profesionala.

LEATHERIQUE VOPSEA NEAGRA:

Creata pentru restaurarea chederelor de pe barile de protectie si a altor chedere. Va recolora pielea, asa ca acesta va ramane negru. Pur si simplu periati sau tamponati in timpul aplicarii. Stegeti apoi zona cu Prepping agent, permiteti-i sa se usuce (cam 10 minute) apoi reaplicati.

LAC LEATHERIQUE:

Dezvoltat de Leatherique pentru industria de automobile. Aceasta este o aplicare cu ajutorul unei perii sau a unui pulverizator si a produsului Klear Kote cu polimer, folosit pentru a proteja suprafetele. NU este recomandat pentru aplicarea in exterior (acoperisurile din vinilin). Va face ca tesatura sa respinga apa. Este perfect pentru a "sigila" un soft-top vechi. Poate transforma culorile laptoase in culori intunecoase atunci cand este umed. Creat pentru a da acel EXTRA LUCIU pe care unii oameni si-l doresc la o finisare.

Pret: $35 USD (tva inclus, cursul BNR din ziua comenzii, ca de obicei transportul gratis in Bucuresti)

Un client (AutoGeist din Galati) ce a cumparat un asemenea kit, mi-a trimis 3 poze cu un volan vopsit cu acest kit. Mi-a mai spus ca se pot vopsi pana la 5 volane cu un singur kit. Mai jos aveti pozele:

Inainte:

before.jpg

Dupa preparare:

[img width=800 height=600]http://blog.pro-detailing.ro/wp-content/gallery/steering_wheel/after_prep.jpg

Rezultat Final:

[img width=800 height=600]http://blog.pro-detailing.ro/wp-content/gallery/steering_wheel/final.jpg

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal,am pilea crem si e putin murdara,am incercat cu solutii de curatare a pielii ieftine de prin carrefour dar nu s-a rezolvat nimic,crezi ca aceste sulutii reusesc sa-mi scoata murdaria din piele? masina e din 2004 ...cam cata solutie mi-ar trb? ms de intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Da, aceste solutii or sa curete pielea si or sa o hidrateze. Am vazut ca mi-ai pus o intrebare si pe alt site. Prestine Clean isi face treaba si fara rejuvinator oil, dar va curata doar la suprafata pielii. Daca vei folosi si Rejuvinator Oil o sa poti curata pielea si in profunzimea ei. 500 ml de Rejuvinator Oil iti poate ajunge 1 an (2-4 aplicari pe an), iar Prestine Clean depinde cat de des il folosesti. Il poti folosi si pt a sterge plasticele din interiorul masinii. Deci un kit de 500 ml iti este ideal pt curatare. Mai multe exemple cu Rej Oil & Prestine Clean in actiune, gasiti aici: http://blog.pro-detailing.ro/category/portofoliu-pro-detailing-leatherique.

Daca mai ai si alte intrebari, nu ezita sa le pui.

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Membrii Volvo-Club.ro au reducere 10% la produsele Leatherique Rejuvinator Oil (500 ml & 1000 ml) si Leatherique Prestine Clean (500 ml & 1000 ml). La kit-urile Leatherique 500 ml & 1000 ml reducerea este de doar 5%.

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun aici intrebarea, ca sa nu mai deschid alt topic - in definitiv e legat de cumpararea acestor produse - daca-mi dai voie.

Deci - ca membru Volvo  :D

- Leatherique Rejuvinator Oil (500 ml) + Leatherique Prestine Clean (500 ml) = $36.99+$25.99=$62.98 din care scadem 10% reducerea = pret final - $56.69 sau 171 Ron. Corect ?

So - cine se "combina" cu mine sa luam in 2 acest pachet ?  De preferat din Bucuresti, bineinteles - si-l impartim frateste  :D

Astept PM-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Da, corect. Daca pana maine cursul USD/RON scade, scade si pretul :)

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vopsea bej aduceti? Am cateva julituri la scaun si as vrea sa le  rezolv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Se poate aduce la comanda. Trimite-mi te rog cateva poze cu acele julituri la office@pro-detailing.ro

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa va trimit luni cand o sa am posibilitatea de a descarca pozele pe calculator. In principiu cat costa vopseaua? La cati ml este flaconul? Stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Chiar nu pot da un pret, nici macar aproximativ, pt ca difera de la o marca la alta (auto). Si pe langa asta mai sunt taxele de transport din US in RO.

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Politicienii maresc tva-ul, eu m-am gandit sa reduc preturile la solutiile Leatherique. Prin urmare:

Rejuvinator Oil:

500 ml - 30.99 USD

1000 ml - 50.99 USD

Prestine Clean:

500 ml - 20.99 USD

1000 ml - 30.99 USD

Kit RO & PC:

500 ml - 49.38 USD

1000 ml - 77.88 USD

Discount-urile pentru membrii Volvo-Club raman neschimbate si se aplica la preturile actuale.

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturi noi la produsele Leatherique:

Rejuvinator Oil:

500 ml - 99 RON

1000 ml - 162 RON

Prestine Clean:

500 ml - 67 RON

1000 ml - 99 RON

Kit RO & PC:

500 ml - 156 RON

1000 ml - 248 RON

Discount pt membrii Volvo-Club: 10% la produsele Leatherique.

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noile Kit-uri Leatherique + Kwazar:

Kit Leatherique & Kwazar 0.5L - 176 RON (pret pentru membrii Volvo-Club)

500 ml Rejuvinator Oil & 500 ml Prestine Clean & 2 buc Kwazar Mercury Pro+ 0.5l

Kit Leatherique & Kwazar 1L - 263 RON (pret pentru membrii Volvo-Club)

1000 ml Rejuvinator Oil & 1000 ml Prestine Clean & 2 buc Kwazar Mercury Pro+ 1l

Cu stima,

Stelian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu Stelian, e suficient ca apare reclama pe forum, astfel incat va rog sa nu mai trimiteti si e-mail-uri individuale membrilor. Sunt convins ca produsele dvs. sunt foarte bune, dar aveti putina rabdare, ca va sunam noi cand avem nevoie. Va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit acum doua zile. Exact pentru produsele respective. Imi pare rau ca m-au luat furiile ( ca de obicei cand primesc nesolicitate ) si l-am sters. As fi avut dovada. Dar, chiar si asa, daca a mai primit cineva in ultimele zile, poate sa o spuna. Daca nu, atunci sunt bun sa-mi pun cenusa in cap si sa-mi cer scuze. De primit am primit. Sa nu fie o coincidenta si sa fi trimis altcineva. Ramane deschis subiectul. A mai primit cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghinion ! ( nu pentru mine )

Am gasit e-mailul cu pricina, domnule Stelian.

Are si un atasament in Excel cu detalii despre produse si preturi

Iata ce zice mesajul semnat chiar de dvs.:

Buna ziua,

Va punem la dispozitie o gama larga de piese si accesorii auto, scule electrice Bosch din gama Profesional (albastra) si Hobby (verde), precum si produse KS Tools. De asemenea oferim clientilor care doresc servicii de detailing auto (cosmetica auto) si curatare chimica a injectoarelor. Mai putem aduce la comanda orice piesa auto!

Curatam cu solutiile "Leatherique" orice obiect sau accesoriu din piele (auto, mobilier, haine, etc.). Pentru mai multe detalii, va rugam sa consultati oferta atasata. Pentru comenzi sau orice informatie suplimentara va stam la dispozitie la:

Telefon: 0726.252.583

Email: office@pro-detailing.ro

Cu stima,

Stelian

----------------------------------

Stelian Stefan Steker

SC Pro Wash Detailing SRL

Bucuresti, Romania

Telefon: +4-0726.252.583

E-Mail: office@pro-detailing.ro

office@leatherique.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites