Roberto

Cel mai bun modulator FM care exista !!

48 posts in this topic

Pai HU-ul ni-l putem schimba, chiar cu unul model mai nou cu mp3 and stuff, dar nici nu vreau sa ma gandesc la ce pret ar ajunge, hai sa zicem ca gasim un HU pe eBay de la vre-o masina avariata dar montarea lui si "instalarea" atat fizica cat si software in masina probabil ca costa enorm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles ca cica trebuie rescris softul si bla bla. sa ma bata cucu daca am vazut o scula de masina mai complicata ca si asta. toata ii numa fibra optica.

se aude destul de binisor cu modulatorul asta. inainte aveam ceva .... aiureala shi ala chiar se auzea rau.

in fosta masina aveam cd player cu mufa pt ipod pioneer..... ce vremuri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar si bordul ala subtire va place nu :))

Daca schimbi HU la Volvo tot cu unul OEM atunci trebuie rescris softul, asta se poate face numai la reprezentanta insa, partea buna este ca sonorizarea pe Volvo este una de calitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai eu vroiam sa-l schimb cu unul identic numai ca cel pe care il schimb sa ai ba o mufa de IN sau ceva :)

normal cai fain bordu subtzire. pe acolo dau noroc cu pretinii  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A venit jucaria :D, deci 4 zile prin posta normala, lol si cand luam prin curier rapid plateam de 3 ori mai mult si asteptam 2 sapt.

In cutie se afla modulatorul, telecomanda, manual in romana si eng, cablu audio jack - jack, siguranta de rezerva.

Telecomanda pare cam ordinara, dar modulatorul pare din plastic masiv, sloturile sunt dispuse pe laterale si USB-ul inferior, asta nu imi place deloc dar eu oricum folosesc ipod-ul.

acum ma duc sa il montez in masina.

post-527-12877854400027_thumb.jpg

post-527-1287785440686_thumb.jpg

post-527-12877854412893_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Of, am stat 3 sferturi de ora in masina sa ma chinui cu modulatorul asta, nu reusesc sa il setez sa mearga cum trebuie, vibreaza ca frastu la basi, se ude fasaitul ala indiferent ca e pe tare volumul sau incet.

Prima data am folosit ca sursa audio Ipod-ul si se auzea absolut varza la basi, apoi folosind USB Stick-ul si player-ul lui parca se aude mai bine dar tot ca dracu'.

100% ceva nu am setat eu bine, mi-e greu sa cred ca chiar asa praf se aude, stiu ca nu ma astept la calitatea unui cd audio, dar macar sa se inteleaga ceva.

O sa mai incerc diseara sa ii dau de cap.

Apropo e interesant ca cd-player-ul masinii stie automat sa urmeze modulatorul :D. adica daca la modulator schimb frecventa si el merge dupa ea :D "From 107.2 To 89.1" apare pe ecran :D.

Apropo cei cu modulatoare FM voi ce frecvente folositi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ascult din cand in cand pe vibe FM, si setez radio-ul cu inaltele la maximum si basi vreo 2-3 liniute. se aude super fine (zici ca e cd); deci 100% calitatea depinde de jucaria care emite FM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto eu ti-am dat un link intr-unul din mesajele de mai sus. Las mai da dar sunt de pe tel(shed comod in masina si astepr nevasta :P).

La mine se aude destul de decent mai ales ca poti sa si setezi tu frecventa ceea ce conteaza f mult. La cel care l-am avut inainte erau presetate 4 frecvente si era un pic aiurea.

Al tau cat a costat? Nu ai zis nimic de pret, sau mi-a scapat mie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai e cel de pe prima pagina, 122 de lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost acum la masina si am pus si eu Bass-ul pe 3 liniute si in sfarsit se aude decent, mai trebuie niste reglaje in plus sa scap si de fasait si merge, ms de tip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bun bun, dar eu totushi miash schimba HU :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mai trebuie niste reglaje in plus sa scap si de fasait si merge, ms de tip.

Sa ne anunti cum scapi de fasait... :( Belea mare chestia asta.

Si, ce ma omora pe mine: il aranjam perfect la mine in sat :) , si, in urmatorul oras, cu posturi radio pe alte frecvente, fasaitul si interferentele reapareau...

Share this post


Link to post
Share on other sites

de fasait nu prea cred ca o sa scapam. ii ca si zgomotul de fond de la casete.

pacat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Confirm faptul ca Sound Fly e cam cel mai bun modulator... A venit ieri un baiat la mine (www.edishop.ro) cu unul la test, si se aude cristal ! Daca doreste sa-l cumpere cineva, e ultimul care e pe stoc, si e desigilat (pt. ca a fost pus la mine in masina), pretul este de 110RON, si parerea mea e sa sariti pe el, pentru ca e ultimul si sunt cam epuizate stocurile peste tot !

Bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modulatorul NU este la mine, ci la EdiShop... Dati-i un telefon, si spuneti-i ca sunteti din partea baiatului cu Volvo alb, care la testat si i l-a dat inapoi ! La mine era alta buba, ca vroiam sa alimentez un GPS din iesirea pt. stick a modulatorului, si-mi baga parazitzi... altfel modulatorul merge impecabil ! Ma tine el minte ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca va intereseaza modulator fm cu 200 frecvente,cititor sd card,intrare usb,telecomanda,EQ,se instaleaza la bricheta,pretz 22 €+expedierea in ro.(adica cind sint in tara(tm.)pina in orasul vostru),nu stiu cit costa curierii sau posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu il am pe asta din atach si merge brici.

post-1341-12877858066819_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bun modulator calitativ /pret il consider pe Sound Fly,se aude bine,are rds..nou model de la Sound Fly..eu am de aproape 1 an acest model si sunt f multumit..chiar recomand ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti te rog sa specifici marca si modelul.K ma cam bate  :violent1: un gand si pe mine.ce parere aveti de astea http://www.altex.ro/catalog/index.jsp?catalogId=2&categoryId=93 Multzumiri!!!

l-am luat de la digitalworld.ro, nu il mai am ca am schimbat unitatea multimedia. are SD, USB, bluetoth, etc. fa-le o vizita si poate il mai gasesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now