silviulica

CE PARERE ARE VOLVO (PRIMUS) DESPRE NOI

134 posts in this topic

Cu sau fara TVA ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa nu ajungem nicaieri...Cred ca cel mai bine se intreaba la PRIMUS intai de pret (sau la Alex de piese), apoi se da mail la Szeghed, se compara preturile (drum/benzina, garantie/nr.kilometri,etc) si gata. E liber fiecare sa-si faca service-ul unde vrea sau poate. Aoleu ce preturi avem aici, ia uite ce preturi sint afara...Exista internet, sint o gramada de oferte de unde sa alegem.

Topicul era vorba despre parerea Primus-ului despre noi - cred ca ne-am format acea parere...Oricum, fara un Club legal nici macar nu se pot negocia anumite mici discounturi pentru membrii.  Nu mai trebuie sa ne enervam-doar stim ca intr-o tara varza-serviciile sint varza, preturi varza, oameni asisderea. Hai sa fim mai optimisti si mai veseli, ca stressul ne omoara lent organele interne, sa ne mai putem bucura cit mai mult de "serviciile" oferite masinutzei noastre...Bune, rele - ca si viata din tarisoara asta.

Putem deschide un nou topic "preturi din romania Versus preturi de-afara" eventual.

:beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andy.ro Tovarasu' sef/patron de service ratacit in capitalism, daca pe toti clientii sau potentialii clienti o sa-i tratezi cu "nu-ti convine la mine du-te la altii" o sa ai o mare surpriza atunci cand o sa ajungi sa repari doar masini aflate in garantie. Si nu-ti face griji tu de banii mei de guma de mestecat, daca pe baietii tai de la service ii platesti asa de prost incat au nevoie de trufandale de la clienti, e problema ta si a lor. La fel cum e problema ta daca pui babuinul plin de ulei pe maini sa umble cu scula de diagnoza. Eu cand repar calculatoare nu ma apuc de treaba murdar de balegar pe maini.  E pacat ca ne-ai scos ochii cu scula aia fantastica pe care o aveti doar voi si nu aveti grija de ea, arata fix ca voltmetrul babuinului din fata blocului la care mi-ai recomandat sa ma duc.

Mai bine ma fura ungurii decat asa-zisii mei compatrioti care nu vad in mine decat o pusculita fraiera pe 2 picioare. Distributia se darama de la gropi, de-aia trebuie schimbata mai des...  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu se poate inchide subiectul asta?

am aflat parerea lor despre noi

vre-ti ca @anry.ro sa nu vina la natoinala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu tratez toti clientii asa, ci doar pe tine. Iti multumesc pentru grija ta fata de sculele din atelier, acum poti sa mergi mai departe. Daca si tu cu mainile tale curate ca ale doctorilor ai avea o scula la fel de veche ca aceea sunt sigur ca ar arata mai rau. Si pentru grija ta suplimentara, o sa am grija sa le las angajatilor doua pastile orbit dupa fiecare masa, doar ca sa te simti tu mai bine.

Ma distreaza totusi ca au avut nevoie de guma ta de mestecat, nu de laptopuri, telefoane si bani aruncati prin alte masini. Si culmea, ii platesc atat de prost incat majoritatea au bani de un volvo.

Si da, ai dreptate cu balegarul. Daca o sa arunc vreodata un calculator intr-o groapa cu balegar, o sa te chem pe tine sa il repari  :smile: Si inca un sfat pentru tine... daca chiar trebuie sa schimbi distributia asa des, iti recomand o alta ruta spre casa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ca sa nu distrugem orice limita de decenta in discutie, iti zic doar atat, n-o sa ai ocazia sa ma tratezi in vreun fel, nici tu, nici meseriasii tai platiti atat de bine ca au bani de un volvo. O sa las dezonoarea asta pe seama altora carora le trebuie banii mei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi pare rau sa vad ca utilizatori care pana ieri ii cereau sfaturi lui Andy pentru lucreaza/detine/etc. (in fond este o tara libera) la PRIMUS AUTO, acum dau in el fara mila. nu mai este aceasi persoana ca in urma cu cateva zile? era ok cand va raspundea la intrebari, va dadea oferta, va invita la drive-testuri?? acum, pentru ca s-a iscat o comparatie intre preturi si servicii ajunge sa dam cu pietre, sau mai rau cu vorbe.

sa nu fiu gresit inteles: nu-l cunosc pe Andy, nu fac reparatii la Primus, nu am discounturi, n-am nimic de a face cu reprezentanta VOLVO. dar nu accept astfel de posturi pe un forum ce se declara a fi casa virtuala a unor iubitori de masini, si nu orice masini, ci VOLVO. nu tin partea nimanui, parerea mea vis-a-vis de PRIMUS ma priveste personal, dar nici nu-mi place de ceea ce se intampla in acest topic.

asadar, avand in vederea ca discutia incepe sa degenereze, declar acest topic inchis!!!!

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate trebuie sa respecti si parerea noastra Shpeedy. Sau poate crezi ca toti suntem nebuni? Ma rog... dupa cum ai spus... suntem o tara libera. Noi iti respectam parerea. Si iti dam dreptate! Parerea ta despre... te priveste personal. Cum ne priveste si pe noi, nu? Daca se intampla sa fie mai multi utilizatori care au aceeasi parere... POATE CA EXISTA UN MARE SEMN DE INTREBARE. Ai citit mesajele lui andy.ro ? Si "explicatiile" ? Oricum... iti multumim pentru sfat, tinand cont ca esti unul din administratorii acestui forum. Dar... al cui e forumul ? Al iubitorilor de Volvo care isi exprima aici, pentru ca au unde, nemultumirile? La modul in care ni s-a raspuns si cum suntem tratati... cum trebuie sa reactionam? Sa facem reclama distribuitorului de Volvo cu orice ocazie? Poate la viitoarea intrunire mai intindem cateva banere pentru a le face reclama. Ceea ce a scris andy.ro mai sus si in mesajele anterioare e extrem de jignitor. Tu ce parere ai despre asta Shpeedy? Daca un astfel de comportament este tolerat... eu ma retrag de pe acest forum. Si nu cred ca trebuie sa declari acest topic inchis fara sa-si ceara scuze public stimabilul andy.ro. Cel putin mie... nu-mi dicteaza nimeni ce sa fac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emil, in primul rand era un topic inchis si nimeni n-ar fi trebuit sa mai scrie in el. scopul pentru care l-am inchis a fost acela de a linisti pe cat posibil spiritele, care din punctul meu de vedere au depasit limitele unei anumite decente pe care le doresc in acest forum.

in ceea ce priveste ce mi-ai scris, voi face urmatoarele comentarii:

1. tin cont de parearea tuturor membrilor de pe forum. nu am spus de nimeni ca este nebun. fiecare are dreptul la o parere personala atata timp cat nu jigneste. nu tin partea nimanui si nu incerc a-mi aduce simpatii din partea cuiva pentru simplul fapt ca postez pe acest forum. dupa cum se observa nu ma implic decat daca lucrurile scapa de sub control.

2. parerea mea nu este tocmai buna. si eu am de reprosat cateva baietilor de PRIMUS, dar in primul rand ii respect ca incearca sa faca ceva. bun sau rau ramane la aprecierea fiecaruia in functie de experienta pe care a avut-o. acum ce ar trebui sa fac, sa incep prin a scrie despre ce mi s-a intamplat? n-as rezolva nimic, crede-ma. prefer sa-mi repar masina in alta parte. castigul este al meu, iar pierderea (materiala) a lor. poate, cand vor intelege de ce nu au mai multi clienti multumiti, vor schimba ceva. pana atunci...

3. mesajele lui andy.ro: nu am decat un singura parere: PROVOCATE. l-am urmarit (cum o fac de altfel cu toti utilizatorii acestuia forum) si am observat o schimbare numai atunci cand era pus la zid din cauza jobului pe care il are. cati dintre noi nu ar fi procedat la fel? tocmai asta am mentionat si in postul anterior, ca atunci cand va ajuta totul era ok...

4. forumul este al tuturora. am spus, repet si voi repeta tot timpul. faptul ca sunt admin nu este un privilegiu ci o necesitate. crede-ma nu-mi doresc acest lucru. s-a intamplat sa fie si va fi pana cand lucrurile vor lua o alta intorsatura. (membrii fondatori stiu despre ce vorbesc)

5. de ce te rezumi numai la nemultumiri? ce-i drept in ultima vreme am remarcat o fustrare mocnita vis-a-vis de reprezentanta VOLVO din Romania. dar de ce nu exista mai multe posturi al oamenilor fericiti care si-au luat VOLVO prin PRIMUS? sunt membru si altor forumuri din afara unde postez, intreb, am prieteni si nu am fazut asemena aversitate fata de reprezentante. nici la ei lucrurile nu stau chiar atat de bine, si la ei vizitele sunt scumpe, si ei au parte de un tratament asemanator. ceea ce ma duce la gandul ca poate asta e politica VOLVO. dar sti ce fac ei? gasesc solutii alternative. sunt pline posturile de sfaturi cum sa nu ajungi la service si sa ai o masina perfecta. la noi se pare ca nu se poate...

6. cum altii isi fac reclama pe acest forum, poate n-ar strica ca si PRIMUS sa-si faca reclama. este doar optiunea lor. eu unul m-am saturat de aceasta reclama mascata si am de gand sa reduc drastic tipul de posturi x sau y este cel mai bun, duceti-va acolo. pentru unii dintre forumisti acest site este un bun prilej de a-si rotunjii veniturile. n-am nimic impotriva, dar nu asta este scopul acestui forum.

7. vad ca nu ai reusit sa treci peste problema cu banerele. am incercat, am vorbit cu tine, am crezut ca am reusit sa te fac sa intelegi. se pare ca nu este asa... am spus-o si o repet: a fost greseala mea. nu s-a mai repetat si nici nu o sa se mai repete. dar a fost bine cand cei de la Brasov au adus masinile la drive-test? ne-a placut cand am avut ocazia sa le vedem, sa ne urcam in ele, sa le conducem? da stiu, o sa spui ca te-ai fi putut duce oricand sa testezi la reprezentanta... corect, dar totusi au facut un gest minunat si au venit ei la tine. sau asta nu conteaza ?!?

8. modul in care a raspuns andy este deplasat. pentru asta am inchis topicul. dar ce facem, ca mai sunt utilizatori care posteaza cam la fel, daca nu mai rau? ii dam afara? le stergem posturile? 1 din 3 topicuri au cel putin un post deplasat. iti pot da exemple cate vrei. unde mi s-a parut deplasat am atras atentia. unde lucrurile s-au calmat nu am intervenit. nu-mi place sa fac pe politaiul, inca mai cred in bunul simt al fiecaruia de a se opri atunci cand simte ca a depasit masura.

9. daca andy.ro considera si vrea sa-si ceara scuze este fix optiunea lui. nu am cum sa-l obilg. iar pentru asata poate deschide un topic nou sau, daca doreste, imi poate da un PM si-l voi redeschide, DAR NU MAI PENTRU ASTA.

10. nu-ti dicteaza nimeni ce sa faci. este alegerea ta unica si personala. si, cu tot respectul, nu mai admit genul de ultimatumuri "eu ma retrag de pe acest forum". exact cum ai spus, nu-ti dicteaza nimeni ce sa faci, dar nici nu ne jigni inteligenta cu copilarii de genul asta. optiunea de fi printre noi iti apartine. vrei sa faci parte din aceasta comunitate - bine, altfel nu te tine nimeni cu forta.

imi cer scuze ca ma fost atat de lung in comentariile mele, dar cred ca se impunea o explicatie mai detaliata a modului inchiderii acestui topic.

pentru "drept la replica" va invit sa deschideti un alt topic, dar VA ROG folosind o atitudine demna acestui forum.

multumesc,

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.