claudiu2525

Masinuta mea

85 posts in this topic

am reusit intr-un final sa-mi iau si niste jante ::)

post-2263-12877856849805_thumb.jpg

post-2263-12877856853555_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma n-ai mers pe jante de 17" ...  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu,pentru ca ar fi insemnat sa-mi iau si alte cauciucuri,in conditiile in care aveam deja pe 16 si de vara si de iarna,plus ca nu castigam mai nimic,din contra, ar fi fost si mai rigida si nici nu cred ca ar fi intrat

este foarte bine asa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu,pentru ca ar fi insemnat sa-mi iau si alte cauciucuri,in conditiile in care aveam deja pe 16 si de vara si de iarna,plus ca nu castigam mai nimic,din contra, ar fi fost si mai rigida si nici nu cred ca ar fi intrat

este foarte bine asa ;)

sunt faine.

sa le poarte sanatoasa  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc tuturor,inseamna ca am facut alegerea cea mai buna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:happy12: :happy12: :hello2: :hello2:

in sfarsit am montat eleronul pe masina,dupa o asteptare de circa doua luni,ieri l-am vopsit,si azi l-am montat.

post-2263-12877860025082_thumb.jpg

post-2263-12877860027107_thumb.jpg

post-2263-12877860029101_thumb.jpg

post-2263-12877860037539_thumb.jpg

post-2263-12877860040018_thumb.jpg

post-2263-12877860042224_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

de montat,am ales varianta lipirii,cu solutie de lipit parbrize,nu am vrut sa gauresc haionul,care este de fibra.

acum ,sper sa nu-l pierd pe drum :D glumeam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata fain eleronul.  ;)

Ai amortizoare nivomat?

Stiu ca esti in cautare... dar din ultima poza sta chiar bine masina.

:thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Claudiu: Imi spui si mie te rog ce stie se faca monitorul pus pt fetita? Este DVD sau are si play station? Arata fain si pt copii este chiar dragut la drum. Si un pret daca vrei, te rog. Merci  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata fain eleronul.  ;)

Ai amortizoare nivomat?

Stiu ca esti in cautare... dar din ultima poza sta chiar bine masina.

:thumright:

mersi,si n-am nivomat,am suspensie normala,si cred ca trebuie sa schimb arcurile pe spate,de-aia cautam.

@ Claudiu: Imi spui si mie te rog ce stie se faca monitorul pus pt fetita? Este DVD sau are si play station? Arata fain si pt copii este chiar dragut la drum. Si un pret daca vrei, te rog. Merci  :D

exista un dvd in torpedou,la care este conectat monitorul,amandoua legate la sist. audio al masinii,printr-un modulator fm.

poti viziona dvd-uri,cd,mp3,orice.

ar mai trebui niste casti,ca sa putem sa ascultam in acelasi timp,cei din spate ,dvd,iar cei din fata la radio.

avand in vedere ca ,cd original al masinii,nu vrea decat cd-uri originale,este cea mai buna varianta ,zic eu,sa ai cam tot ce vrei.

cost total:dvd+monitor+cablaje+manopera montat=2500ron,si merita toti banii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci mult Claudiu. La acest sistem se poate atasa un playstation? La drum lung, pt copii cred ca e super. Intr-adevar, trebuie casti pt spate, ca la mine unu fiica mea asculta la "blana" daca se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

catalin:sincer nu stiu,trebuie sa intrebi unu priceput in ale muzicii

parola,:chiar e misto.il vazusem mai demult,dar eu nu am displayul in bord,monitor tot trebuia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, :(,off,din pacate asa este,dar asta e :(,n-am ce face

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Parola dar pt kinderi e mult mai bine sa aiba ceva gen Claudiu (unul mare central) sau in tetiere. Oricum, ecranul de la navi e mic tare si pina in spate nu stiu ce se mai vede.

Arunca un ochi si la varianta (mai ieftina)  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumoasa masina

spun asta pt ca inainte sa imi cumpar masina, oscilam intre un s40 d5 momentum si un s40 2,0d r-design powershift, iar drept urmare dealer-ul din constanta mi-a propus un drive test cu un xc70 d5 pt a vedea ce inseamna d5. am fost impresionat de comportamentul masinii, de raspunsul motorului si de comfortul din interior. suspensiile erau dementiale, aveai impresia cand calcai frana ca te afli intr-o barca, trairile au fost minunate. din pacate nu imi permitea bugetul pt ca sigur in momentul de fata as fi avut un xc70.

bucurate de ea, e o super masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa ce am vazut ce poate pe teren accidentat,intorcandu-ma de la Magura,dupa un mic ocol,am ajuns pe A1,si am vrut sa vad ce poate; sa oprit la 220 km/h,poate ar mai fi mers,dar nu aveam loc,insa cred ca e suficient pt un asemenea tanc.

este filmat destul de prost,cu telefonul:

punctul culminannt este pe la min. 5,asa ca derulati putin;(domnu Bogdan?iata dovada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 220km/h in bord, REAL este undeva la 193-195km/h. Nu viteza ce o vezi in bord este reala, ci cea masurata pe GPS.

2. Nu te supara, poate fi mama VOLVO-urilor dar cu copil mic nu se circula la viteza aia! Eu nu m-as lauda cu asa ceva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

real sau nu, km din bord,ce pot sa spun,.....nu stiu ,poate n-o fi 100%corect,dar chiar cu 10% eroare,cum spui tu ,nu prea cred???

cat despre faptul ca eram cu fimea in masina,daca tot te gandesti ca faci accident,poti face si cu 50km/h si sa mori,daca asa e sa fie

cu lauda,nu am vrut sa ma laud,nici nu am vrut sa pun filmul,dar m-am contrazis cu bogdang pe tema asta ,si pana la urma l-am pus

concluzia este numai una insa:masina este,DE VIS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu zic ca viteza reala nu era mai mare de 200.

Eu la 130, viteza reala pe GPS este 122. Nu vreau sa ma gandesc ce eroare de tahometru am la 220 (daca  merge  ;D ca nu am verificat decat pana la 170 pe Bucuresti-Urziceni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now