ursu48

E m u l t a dragoste aici! SIMTITI BAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII?

30 posts in this topic

Dragi volvisti, tovarasi, prieteni si membri ai clubului,

Avand in vedere tonul unor multe discutii din ultima vreme, va invit ca in caz de agitare testosteronica partiala sau totala generata de raspunsurile participantilor la discutii, sa va postati aici temerile, frustrarile, declaratiile de dragoste, chemarile la arme, sau orice alte elemente de natura a polua discutiile pe tema subiectelor postate.

Va astept cu drag!

Cel mai nervos participant va castiga o sticla de palinka, sau dupa caz o atela si un plasture pentru ochi.

Considerati acest topic, ca fiind ringul de box, scara blocului, usa cortului sau tribuna parlamentului.

ENJOY!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am renuntat si am sters ultimul meu mesaj adresat lui Ioan Borza, pe care apucasem sa il postez pana ce Alex sa  inchida topicul. Merg pe principiul ca cel mai istet cedeaza si o las asa cum a picat, chiar daca nu castig premiul mentionat de @ursu48.

Imi cer scuze pentru toti ceilalti "participanti" la forum si va promit ca nu se mai intampla sa intru in contradictoriu cu nimeni din volvo-club

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt frustrat ca am ramas fara masina!!!

La cati bani am bagat in ea, in ultimele 8 luni, numai asta nu meritam de la ea.

O URASC!

Am vazut una care m-ar ajuta macar ptr un timp... cum asta nu mai vrea deloc... arata mult mai bine decat a mea, e drept. Dar nu stiu cum se face, ca tot asta a mea imi face cu ochiul.

Masina asta de acum, e ca un diavol, care nu alta treaba decat sa ma chinuiasca.

Culmea e, ca a inceput sa imi placa.  :P

...E multa dragoste aici! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E firesc ca extremele sa se atraga........ chiar daca numai latura sexual functioneaza binee... care pe care  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

acceptam si durerile de cap cu tot cu greselile...sexua..... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie sa recunosc ca inteligenta mea este limitata si nu am reusit sa inteleg anumite subtilitati din ultimile mesaje postate la topicul cu "Vadim vs Politia Comunitaura, ca sa zic asa..."....din cate am inteles eu e vorba de un pusti de 17 ani amendat de un Park Ranger ajuns politist (prin evolutie naturala, as putea adauga, dar sa nu fim rai...), de niste carcotasi (aici ma includ si eu), de o tanara speranta a justitiei romanesti (care capata experienta din 3 pagini de curs teoretic cat altii in nenumarati ani de practica judiciara), de un politist adevarat (old school), coleg de forum, care ne-a oferit in trecut multe sfaturi utile sau inutile (this is up to us) si un alt coleg de forum care a avut amabilitatea si disponibilitatea sa apeleze la cineva care probabil a mai avut spete de genul asta....dc ne suparam? a fost cineva jignit?....a,sa nu uit,.. Toma , Robert Toma, Calin-Robert Toma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar "tanara speranta" are la baza vreo 300 de pagini de curs teoretic numai referitor la tema asta,spre deosebire de altii care nici macar nu au citit 1 data ordonanta ce sta la baza procesului verbal ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci... a fost o data Fat Frumos care s-a dat de trei ori peste cap si a invatat intr-un an cat altii in 10 ;D Si-a facut si treaba buna... Ei, daca nu ramane un basm care-i baiu' ? E cumva vreo diferenta in concluziile politistului old school, ale avocatei cu experienta de zeci de ani si cele ale tinerei sperante ? Mie mi se par ale dracu' de asemanatoare ! ;D Sau poate ma inseala ochii mei bietzi de orb in tara condusa de chiorii cu experienta practica ?! ;)

Apropo, sunt inginer electronist... asa ca hai la bucshi si filtre neamuleeeeeeeeee !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor,am descoperit secretul ca sa fie toate lumea fericita....important este ca barbatul sa aiba mereu ultimul cuvant si acesta sa fie:" Da,iubito, asa este cum spui tu..!"..:)) haideti sa nu mai facem din tantar armasar si sa ne agitam, ca nu are rost....suntem toti frati de Volvo si e pacat sa lasam aceste mici orgolii sa  scoata la lumina ce e mai urat in noi....oricum, problema lui Vadim se va rezolva intr-un fel sau altul,nu e la latitudinea noastra sa decidem cum...

PS. El oricum va ramane un golan care sta noaptea pe strazi, chiar nu stiu ce o sa se aleaga de baiatu` asta..:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai e un topic de polemica ;D Asa cum i-am zis si lui Volvo460... romanu' e foarte... (a se inlocui dupa gust cu un cuvant urat) si orgolios

Daca se plimba pe un trotuar impecabil (vara, pasarele ciripesc, poluare nema, alea alea), si vede in mijloc un rahat... in loc sa-l dea cu picioru' mai incolo intr-o gura de canal, sa treaca pe langa sau sa-l ia intr-o punga, se pune langa el si urla din toti rarunchii "Care te-ai c.a.c.a.t. baaaaaaaaaaaa !!!!??" Deh... sa stie toata lumea ca el a gasit ...GRESEALA! EROAREA! INCORECTITUDINEA! Hai sa ne legam de nimicuri si sa le ridicam cum a zis si Calin la rang de Moby Dick. Romanu' e al dracu' de bun la paiele din ochii altora :)

    Si nu e vorba doar de golanu' de Vadim... cu totii stim ca nu e bun decat sa ne ajute la tot ce avem nevoie si e disponibil oricand, si ca se pricepe si la mecanica si ca e si un baiat destoinic...

    Doamne e plin de defecte baiatu' asta ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scrie ceva in topicul asta? Eu nu vad nimic!!  ;D:cyclops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

..... e cauza pierduta tanarul asta...... ;D      ....

@ Alexandra: avand in vedere ca de cativa ani multi lucrez in domeniul tehnic, te rog frumoooooosss, nu ma mai pune sa citesc de prin cele carti de legiu', ca nu mai am rabdare!  :read:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal cred ca apropierea primaverii este de vina,stiti voi......

Si daca stau sa ma gandesc ca suntem in apropiere de dragobete.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scrie ceva in topicul asta? Eu nu vad nimic!! :help::cyclops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mi-am primit "pedeapsa" pentru parerea "nelicentiata" ....si mi-am prins urechea in placa de intins parul,ramanand cu pielea pe ea...si a durut raauuuuu :sad2::sad5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu numai prostii sint modesti.

ca sa nu zic mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred (si sper) ca nelu s-a referit la a fi mandru de tine insuti, nu a trata cu superioritate pe ceilalti... nu-i asa nelu ?!  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara a face vreo referire la cineva (departe gandul, Doamne fereste!), as fi intitulat postul acesta: ´´Orice rahat uscat are dreptul, sa-si scrie memoriile sale de trandafir -deci postati aici´´, cuvinte care-i apartin lui Lucian Blaga. Astept invective, injurii, ineptii si insulte la adresa mea, daca se simte cineva ofensat, dar chiar ramaneam nelinistit daca nu postam si eu aici! ;D

Cu toata dragostea, al vostru roco!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara a face vreo referire la cineva (departe gandul, Doamne fereste!), as fi intitulat postul acesta: ´´Orice rahat uscat are dreptul, sa-si scrie memoriile sale de trandafir -deci postati aici´´, cuvinte care-i apartin lui Lucian Blaga. Astept invective, injurii, ineptii si insulte la adresa mea, daca se simte cineva ofensat, dar chiar ramaneam nelinistit daca nu postam si eu aici! ;D

Cu toata dragostea, al vostru roco!

Very Later Edit: Citandu-l pe Petre Tutea ( ´´Jurnal cu Petre Tutea´´, de Radu Preda), pot, sa spun, fara a ofensa pe cineva de data aceasta, ca:

´´In afara de Teologie, nu se face decat numai onanie de prestigiu!´´

Share this post


Link to post
Share on other sites

Very Later Edit: Citandu-l pe Petre Tutea ( ´´Jurnal cu Petre Tutea´´,  de Radu Preda), pot, sa spun, fara a ofensa pe cineva de data aceasta, ca:

´´In afara de Teologie, nu se face decat numai onanie de prestigiu!´´

Adica sa intelegem ca toti ceilalti non-teologi suntem niste labari cu diplome?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog eu mult de tot sa nu va mai certati !!!!  :wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Very Later Edit: Citandu-l pe Petre Tutea ( ´´Jurnal cu Petre Tutea´´, de Radu Preda), pot, sa spun, fara a ofensa pe cineva de data aceasta, ca:

´´In afara de Teologie, nu se face decat numai onanie de prestigiu!´´

Adica sa intelegem ca toti ceilalti non-teologi suntem niste labari cu diplome? ;D

Si uite asa am ajuns eu sa fac exegeza la cuvintele lui Petre Tutea...El nu se referea la Institutia de invatamant superior ( etimologic, cuvantul grecesc´´Teos´´ inseamna ´´Dumnezeu´´ si ´´logos´´, ´´logia´´ inseamna ´´cuvant´´, ´´convorbire´´, ´´impreuna vorbire´´), ci la sensul autentic de ´´convorbire cu Dumnezeu´´, lucru pe care-l putem realiza doar prin discutia noastra personala cu divinitatea prin íntermediul rugaciunii! Am citit intr-o carte, nu mai retin precis unde anume, ca ´´Teolog este orice om, care se roaga la Dumnezeu!´´ Daca mai sunt nelamuriri, astept sa dau cu subsemnatul! ´´Pace voua!´´ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

crezi ca daca un individ cult, foarte cult, inteligent, foarte inteligent, pica in slabiciunea disperarii - luind astfel legatura cu dumnezeu - atunci , noi ceilalti, ar trebui sa-i urmam exemplul ?

io cred ca nu.

nu contaza ca te numesti blaga sau eminescu, sau tutea : conteaza ce vreau io sa iau de la tine.

de cind noi, muritorii, sintem mai prosti decit ei ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now