Godfather

Masina Adevarata

23 posts in this topic

De cand ma stiu, mi-au placut S60-urile cu eleron. Chiar daca sunt nespalate.

Dupa cum spune si logo-ul topicului: "Adrenalina Pura"

Voi ce parere aveti?

Best,

H

post-13-12877856516369_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce parere sa avem... ceva oferte promotionale la jante ?! ;D

De data asta adrenalina apare cand te intrebi daca apare sau nu indicatorul de eroare ABS :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu pot spune ca ma omor dupa eleron. la s60 imi place mult spatele ,fata mi se pare chiar urata  ???. Nu inteleg de ce nu au pastrat designul de la s40 si la s60/s80

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam asa arata spatele

si cam asa arata fata aia urita....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cam face cu ochiu'.

Imi poate spune si mie cineva pe la cat ajunge un eleron, ca parca i-as face cadou T5-ului meu 1 buc?

Merci anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topicul asta incepe sa-mi placa... ;D

Mai vreau comentarii pe marginea masinutzei asteia...

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu agreez eleroanele in general,deci nici la S60 nu prea il agreez...

Fata intr-adevar ar fi putut sa o faca mai frumusica,cea de la S40 e mult mai frumoasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un eleron cu bun simt nu strica la nici o masina...

Vroiam sa-mi pun si eu dar mi-a trecut.

Frumoasa masinuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cert este faptul ca la toate modelele VOLVO, eleroanele completeaza "sportivitatea" acestora!

Personal sunt incantat de modul in care arata pe  850, S40( I, II ), S60 si desigur...V40... :smile:

@Godfather  Daca este ceea ce banuiesc, sa fie intr-un ceas bun!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta struto-camila. Pot sa zic ca daca ai incercat sa distragi atentia oamenilor de la faptul ca masina are jante pe 16 pe fata si 17 pe spate ai reusit. Intr-adevar e frumos S60-ul cu eleron, dar daca vroiai sa il pui in evidenta pozai spatele nu laterala ;) ;) ;)

Pana acum doar io si alex ne-am prins (mai asteptam) ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

;D @kadudu cum strici tu distractia...

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o intrebare ... cumva masina respectiva este, din intamplare, AWD?

Ca daca da .... ii presimt o vizita 'substantiala' la Primus Auto :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, nu era AWD...si in curte la Primus am facut poza :)

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

spatele i destul de ridicat si nu s convins ca eleronul il face sa arate mai bine.

oricum S 60 este cu o clasa peste S 40. pe langa confortul spatiului mai mare, beneficiaza si de o izolare fonica mai buna. sper sa mai imi cumpar unul in viata asta. imi mai place mult si consola centrala care a ramas (singura) orientata spre sofer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

;D @kadudu cum strici tu distractia...

Best,

H

Sorry, nu m-am putut abtine :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer... nu stiu ce vedeti voi la masina asta.

Mie unul nu imi spune nimic... desi am vazut vreo 5-6 S60-uri in goana dupa o noua masina.

Se vede ca are un interior cu beige si eleronul ala spate... poate mai are si ceva deosebit sub capota... si daca e asa... poate ca e R... (tinand cont si de jantele diferite, care probabil sunt asa ptr ca au fost sparte)

Din poza asta.. repet, mie nu imi spune mare lucru.

Pare un s60, ca oricare altul.  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere sa avem despre ce? Despre eleroane, S60-uri, despre cele doua modele de jante de dimensiuni diferite, despre motorizari? Te intereseaza o consiliere ( m-as mira)? Cam vaga intrebarea, sau poate nu-s eu prea ager:-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexb am facut un experiment. Am vrut sa vad cine vede ca masina are jante de 16" pe fata si de 17" pe spate  ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam asa arata spatele

si cam asa arata fata aia urita....

ma-nclin iurlix. la noua generatie au mai dres-o. Dar tot imi place mai mult fata de la c30/s40/c70.  :D

referitor la jantele din poza nu cred ca mi-as pune  asa ceva dar nici rau nu mi se pare ca arata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu eleron spatele arata superb. Foarte fain, dar din pacate ai dreptate cu fata, nu ii modelul de la celelalte s'uri. Desi nu poti spune ca arata rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut!...

Am si eu o intrebare... :

De ce va intereseaza chiar atat de mult cum arata o masina din exterior?

E unu cred ca acest lucru ar trebui sa vina cam pe locul 2, poate chiar si mai jos.Exteriorul este cel pe care "il simtim" cel mai putin.

Daca e sa luam in considerare parerea celorlalti...... am vazut ca majoritatea trecatorilor (mai tineri sau nu) se apropie de masini, si dupa ce vad exteriorul se uita si la interior si abia atunci raman cu adevarat impresionati (sau nu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Salut!...

Am si eu o intrebare... :

De ce va intereseaza chiar atat de mult cum arata o masina din exterior?

E unu cred ca acest lucru ar trebui sa vina cam pe locul 2, poate chiar si mai jos.Exteriorul este cel pe care "il simtim" cel mai putin.

Daca e sa luam in considerare parerea celorlalti...... am vazut ca majoritatea trecatorilor (mai tineri sau nu) se apropie de masini, si dupa ce vad exteriorul se uita si la interior si abia atunci raman cu adevarat impresionati (sau nu).

Pai se apropie de masina din cauza desginului exterior...daca era un trabant sau lastun nu cred ca se mai apropiau de ea...

E adevarat ca cel mai mult timp petreci cu o masina in interiorul ei...dar totusi daca ar avea un exterior urat probabil nu vei mai ajunge in interior in conditiile in care vrei o masina frumoasa atat la exterior cat si la interior

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now