popicu

V40 - 7000Euro?

27 posts in this topic

buna ziua.

Am o dilema la care sper sa gasesc raspunsul aici.

Am posibilitatea sa iau un V40, 1.9D 115CP, 148000km, scaune incalzite, xenon, pilot automat, jenti aliaj, cauciucuri bune iarna/vara, stergatoare faruri, climatronic. Masina este cunoscuta, reviziile toate facute la Volvo la timp. In momentul de fata tocmai a venit de la revizie si este OK.

pretul este de 7000 Euro.

Merita sa o iau?

Multumesc pentru raspunsuri.

O ZI BUNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

conteaza anul....dar nu ai specificat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

teoretic,la ce ai scris tu ca are,ar parea ca este dupa 2002,asa ca eu zic sa o iei,mai ales ca o cunosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am cumparat agregatul din dotare de la firma si iti pot spune cate ceva.

Daca masina este super ingrijita se merita... altfel o sa bagi f multi bani in ea.

Eu am facut multe reparatii la ea... dar per ansamblu, consider ca nu am facut o afacere buna, desi pretul de achizitie a fost f mic.

Chiar daca pare ok... in timp poti avea surprize.

La pretul asta, totusi, se cam merita... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

este masina pe care am avut-o eu. Numai eu am am mers cu ea si o cunosc foarte bine. Am avut ceva probleme cu ea, am achimbat tot ambreiajul la 90.000, si din nou volanta la 140.000, valva EGR, partea de articulatii din spate, talerele de la amortizoare fata, spate, discuri frana si consumabile.

Acum am (de la firma) o Mazda6, noua, break,2 litri cutie automata.

Acasa am un Nissan Primera , 1.8l, din 2002 cu care merge sotia si pe care vreau sa il vand si sa-mi iau Volvo.

Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca a fost masina ta, inseamna ca stii cum ai avut grija de ea. Ca si pret e ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu zic sa nu mai satai pe ganduri,sari  :bounce:  :blob9: :blob9: :blob9::blob8: :blob8:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum a spus si tricky - mai ales ca tu ai condus-o  (sper ca nu in bataie de joc ca e a firmei, nu ?) . Ia-o acasa .  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crezi ca poti gasi alta varianta pret-calitate mai rezonabila,mai ales ca a fost masina ta?

hai sa facem o mica socoteala: cumperi cu 4-5000 euro din alta tara un v 40, il inmatriculezi 1000, plus schimb consumabile,plus rar,etc,deci ajungi tot cam pe acolo si in plus nu stii cum a fost birjerita masina. Deci daca poti : IA-O !!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru sfaturi, cred ca o iau, este o masina buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata! Am luat-o azi!

Acum incepe alta distractie cu inmatricularea, autentificarea, asigurari, etc. Spre bucuria mea, de tot circul asta se va ocupa sotia mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fa o prezentare... rubrica "Hai sa ne cunoastem" iti sta la dispozitie.

Pune ceva poze, sa vedem si noi la ce te-am indemnat.  :D

Sa va fie de bine, impreuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

felicitari,eu cred ca ai facut o super afacere,sa o stapanesti sanatos.

si baga ceva poze ::) ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mai greu cu pozele, sa le fac intai ca nu prea am timp si de asta. Servici, copil mic, nu-i asa usor cum crede lumea...

M-am prezentat la rubrica "Sa ne cunoastem" la "Buna ziua". Cand o sa am si poze o sa le postez. Oricum multumesc pentru urari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu am avut ocazia in decembrie sa iau un v40 diesel din 2003 super masina cu 7000 numai ca nu am avut bani,  pot sa spun ca si acum imi pare rau, dar asta e poate voi mai avea noroc sa mai gasesc la un asa pret din partea mea felicitari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri. Am fost foarte multumit de dinamica masinii, stabilitate, confort (doar ca este cam inghesuita in interior). Acum va merge mai mult sotia mea, dar si ei a inceput sa-i placa Volvo, sper sa ia microbul repede.

Exista ceva stickere cu Fan Club Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am un 460, il am de 3 ai si am facut in primi 2 ani 160 de mii de km sunt fff multumit de ea acum ii fac o reparatie capitala nu e daramata pt ca am tinut si tin la ea dar preventiv,oricum distributia trebuia schimbata ii schimb si setul de ambreiaj amortizoare arcuri cablu frana mana i-am luat  jenti magneziu folosite dar arata superb dar o sa iasa superba dar cu toate aceste sufletul meu tot la un v40 diesel se gandeste  poate o sa o schimb vreau ca cel care o va lua pe asta sa fie multumit de ea asa cum am fost eu pt ca e o super masina nu as da-o pe nici un bmw sau ori care alt tip de masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stickere mai am eu, daca reusesc sa apar la intrunire azi la 18:00 la Polivalenta, iti dau !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru intentie. Pastreaza te rog unul si pentru mine, as vrea sa ajung dar nu pot.

E dificil pentru mine sa ajung la 6, lucrez in Afumati, stau in pajura iar masina este acasa. Cum e mai rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now