Guest alina_tm

Mr.Volvo

66 posts in this topic

@Alina_tm   scuze dar nu-i cam in virsta cowboy-ul? :laughing6: :laughing6: :laughing7::laughing9: :laughing9:  acum cum circuli cu virfurile inainte sau sint intoarse(de la coarne)?

@smarautz AI UN AVERTISMENT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit. Si eu am remarcat masina pe strazile Timisoarei mai demult. Frumos exemplar. Cnd am vazut-o prima data, mi-am dorit si eu niste coarne de dimensiunile alea.

Foarte frumoasa masina, cat mai multi km, fara incidente si nervi.

ps: macar acum o sa recunosc sigur un volvo care face parte din acest club si cand mai ajung prin Tm si o sa te vad o sa te blitzui; asta sa stii de ce iti face unul cu farurile  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc! Sunt foarte mandra de masinuta mea!E deosebita:din '86,are aer conditionat,oglinzi electrice,incalzire in scaune...Iar piesele care s-au stricat le-am inlocuit cu originale,nu cu ...adaptari.

Si,poate ai ocazia sa ma "blitui" in Oradea,vin des,circul mult in tara.

Coarnele sunt speciale,vin de la un animal pe cale de disparitie:tradus din maghiara,e "vita gri",animal adus in Europa de catre huni,folosit la transport;in timp,odata cu...aglomeratia,din cauza coarnelor foarte mari,au devenit periculoase,asa ca nu au mai fost folosite.Vreo 6-7 exemplare mai sunt si acum,in Parcul National,langa Delta Tisei,in Ungaria,pe langa Poroszlo,mai exact.Daca esti si pescar,stii unde e,nu? :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai pune poze, nu ne mai tine atat in suspans. :)

Musai sa fie si cu interiorul!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club. Super faina masina, poate ne intersectam pe soselele patriei. Poti pune mai multe foto, mai multe detalii despre masina. Pe un forum cu multi "baieti" cand apar fete, unii se mai precipita, dar fara rautate. Asfalt uscat! ca tot a venit primavara. (Pt Intruder)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club. Super faina masina, poate ne intersectam pe soselele patriei. Poti pune mai multe foto, mai multe detalii despre masina. Pe un forum cu multi "baieti" cand apar fete, unii se mai precipita, dar fara rautate. Asfalt uscat! ca tot a venit primavara. (Pt Intruder)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, asadar ai o limuzina cu motor de camion ... Mai mult ca sigur ai motorul de 6 cilindrii in linie de la VW. (acel motor a fost pus pe camionetele VW LT). Super motorul, fara vibratii si bine echilibrat. Un prieten a avut un Volvo cu acest motor si era dezamagit de zgomot, ca suna prea tare, ca se aude zgomotul de injectie si mecanicul i-a spus: Ce vrei domne', daca ti-ai luat camion, cum vrei sa sune?  ;D Oricum super masina ta si bine intretinuta.  Numai de bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,e motorul cu 6 in linie,diesel,acelasi ca si pe LT.In rest,foarte confortabila la drum lung;pozitia in scaun e odihnitoare si are un mare avantaj:toate sunt asezate la indemana,inclusiv scrumiera-eu sunt fumatoare si sunt foarte putine masinile care au scrumiera la indemana soferului;in general,interiorul e astfel proiectat incat poti sa gasesti loc pentru orice,telefon,player,tigari si sa nu-ti distraga atentia un simplu gest de a cauta ceva.

Are servodirectie,e foarte usor de condus,rotile fata vireaza mai mult,fata de alte autoturisme.Iar la capitolul siguranta...barele de protectie fata-spate sunt pe amortizoare,pe laterale,din fata,pana in spate are cate doua bare de otel,tabla groasa,esti foarte protejat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pooozeeee !  ;D

Ooof! Foarte nerabdator!!! :D

Poze:cu telefonul,cu masina murdara si in mare graba

post-0-12877857416666_thumb.jpg

post-0-12877857420895_thumb.jpg

post-0-12877857425575_thumb.jpg

post-0-12877857430276_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai... unde e scrumiera aia la indemana?  :D Eu nu o vad.  :)

Deasupra de player,e inchisa! Ooof! Detalii peste cateva zile,chiar nu m-am gandit la poze in detaliu! Nu stii tipul asta de masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum am vazut-o.

Ma asteptam sa fie ceva mult mai mare si impunator. Nu de alta dar coarnele alea cred ca se asorteaza de minune cu niste trabucuri!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum am vazut-o.

Ma asteptam sa fie ceva mult mai mare si impunator. Nu de alta dar coarnele alea cred ca se asorteaza de minune cu niste trabucuri!  :D

Pai,na,trebuie sa pastrez aparentele de femeie delicata,gingasa si sensibila! :P :P :P ,cumva,nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles eu gresit,sau de cand o aveti ati facut aproape 900 000 km? Sunteti dintre cei tari la acest capitol,daca nu deranjeaza intrebarea ne puteti spune si noua cum ati reusit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alina_tm    scuze pt.intrebarea @fftopic

                @ntopic- acum "coarnele"sint cu virfurile inainte sau sint intoarse catre parbriz?caci intr-un timp erau intoarse(vreo problema cu pol.?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alina_tm    scuze pt.intrebarea @fftopic

                 @ntopic- acum "coarnele"sint cu virfurile inainte sau sint intoarse catre parbriz?caci intr-un timp erau intoarse(vreo problema cu pol.?)

Sunt asa cum au fost tot timpul! Ai tu o obsesie cu coarnele!!!! ::) Cum sa fie orientate inainte?

In Cartea de Identitate a masinii scrie,jos,la "modificari care nu afecteaza..." urmatoarea fraza: "Masina are montat pe capota motor una pereche coarne",semnatura si stampila RAR.

O sa fac si o foto! Multumit,dragule? :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sint acceptate scuzele?@fftopic-cind ajung in tara(poate de paste) poate bem o cafea buna la mine la restaurant,nuuu?asa ca sa fiu scuzat bine,ce zici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles eu gresit,sau de cand o aveti ati facut aproape 900 000 km? Sunteti dintre cei tari la acest capitol,daca nu deranjeaza intrebarea ne puteti spune si noua cum ati reusit?

N-ai inteles gresit.

Noi suntem negustori de antichitati.Cumparam obiecte de arta din Brasov,Bucuresti,Iasi,Botosani,Bistrita,Targu-Mures...de peste tot.Am avut ani buni de zile in care faceam,in medie 10-12 mii de km pe luna,chiar mai mult.Volvo a fost masina perfecta:mare-avea loc si ce cumparam,si noi;confortabila-asa ca puteam sa stam mii de km in masina,e limuzina-nu aveam probleme de genul"interzis peste X tone",sau "X metri" prin orase...O vreme am mers si la targurile din Europa cu Volvo,dar...timpul tot mai scurt pentru asa o masina lenta.Asa ca,sotul meu s-a reorientat,iar eu am ramas cu Volvo.E mai mult...sentimentalism de femeie-in fond,70% din viata am petrecut-o in masina asta,e membru cu drepturi depline in familie :D

Am mai raspuns odata la postul asta,dar nu stiu de ce nu s-a afisat;daca apare intre timp,poate sterge un admin unul dintre ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,suna frumos,cred ca a fost si masina potrivita pentru asa ceva,multumesc!

Off topic:cand voi face curat in pod la bunica va sun! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sint acceptate scuzele?@fftopic-cind ajung in tara(poate de paste) poate bem o cafea buna la mine la restaurant,nuuu?asa ca sa fiu scuzat bine,ce zici?

Offtopic:

Ma mai gandesc la asta! Daca nu bem cafeaua la tine la restaurant  :D,putem sa o bem la mine la galerie  :P!

Chiar ai fost...exagerat de deplasat;o pun pe seama faptului ca nu cunosti persoanele la care ai facut referire si..."have another chance". E bine asa? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo, daca ati facut o gramada de km cu Volvo, la ce masina s-a orientat sotul tau dupa o mare experienta cu VOLVO. Sper ca aceeasi marca, dar mai benzina, mai multi cai... Oare? ???

Oricum felicitari pt masina. Nu am mai auzit de coarne in cartea de identitate, sincer. Daca le dai jos, masina nu mai corespunde si trebuie sa te duci la RAR, presupun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,suna frumos,cred ca a fost si masina potrivita pentru asa ceva,multumesc!

Off topic:cand voi face curat in pod la bunica va sun! ;)

Multumesc! Pentru podul lui bunica! :D

Offtopic:

Am un amic in Campulung!Prin toate locurile pe unde am umblat nu am vazut atatea feluri de conserve pentru iarna in camara! Am inteles ca e un fel de...competitie intre femei "cea mai bogata si mai diversa camara de iarna".Si sunt toate atat de buuune! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sotul? Masina germana,nu Volvo,tot motorina,dar de aia cu multi cai-a luat-o ca a fost afacere buna,nu pentru ce scrie pe ea,am inteles ca ar vrea un 850,ca s-a mai linistit si el cu drumurile- :D Cu scop determinat,totusi,a crescut al mic,si o sa o ia el,ca face parte din generatia BMW! ;D Si,nu stiu,n-am dat jos coarnele niciodata,dar banuiesc ca nu ar mai corespunde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now