Victor

Microbisti?

16 posts in this topic

Am stat mult timp sa rumeg acest subiect si sa decid daca este un topic care se merita postat. Acum cateva luni am ajuns la concluzia ca este un "calcai al lui Ahile" pt. acest forum si am renuntat, dar acum am ajuns la concluzia ca suntem destul de maturi si de "elevati" (ca doar avem Volvo) pt. a nu divaga.

Intrebarea este cu ce echipa din fotbalul romanesc sustineti si mai important decat atat, DE CE?

Sper sa nu se ajunga la discutii contradictorii. Sa o luam ca o statistica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu tin cu Steaua!Dar cand joaca in Ligi  tin cu Romania...oricare ar fi numele echipei!

De ce?Pai tin cu Steaua de cand ma stiu.Mama era stelista drept pt care tata tinea cu orice echipa care juca inpotriva Stelei  :D(dehh,vorba aia ''qui s'aime se taquine  :D),asa ca m-am gandit sa fiu de partea mamei,apoi incet-incet am prins microbul  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum vreo 15 ani eu tineam cu Rapid. Desi e cam ciudat, pentru ca tatal meu tine cu Dinamo de cand avea 6 ani :D si este un foarte mare suporter (daca ia bataie Dinamo "sufera" doua zile :D) Am tinut cu Rapidul si la fel de mult sufeream si eu cand pierdea un meci. Insa atunci cand a pierdut vreo 5 sau 6 etape consecutive am zis ca eu nu ma mai enervez din cauza meciurilor pentru ca nu se merita. Motiv pentru care nu am mai tinut cu nimeni din Romania  pana am ajuns la Timisoara la facultate, cand, intr-o zi, un fost coleg de faculta imi zice sa vin la un meci de-al lui Poli la peluza. Ei bine, de atunci tin cu Poli... Timisoara evident :P.

Nu pot sa zic ca as avea un motiv anume, desi e adevarat ca in ultimul timp joaca destul de bine. Poate ca acea atmosfera deosebita pe care o face peluza tot timpul meciului (si care a stiut sa cante Forza Viola, ale! chiar si atunci cand Poli a fost condusa cu 8-1) ma face sa ma duc cu drag la mai toate meciurile lui Poli de acasa. ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu tin cu nici una din romania.de ce? simplu . nici una nu joaca fotbal.in liceu, jucam fotbal destul de mult,dar de cand cu faculta..a trecut pe locurile codase. ca sa nu incep un off topic,imi place sa urmaresc meciuriile din premier league,nu tin cu o echipa anume. imi place arsenal,mai ales acum,ca media de varsta a lotului nu depaseste 21 de ani .  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi nu sunt microbist,nici fotbal nu am jucat in copilarie, ma refer si la aceea miuta intre bolovani, am reusit sa vad in viata un singur meci cap-coada si am tinut din tot sufletul cu echipa respectiva!

Cred ca stiti care este : Steaua, Barcelona,Sevillia 1986 va spune ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La asa tzara, asa fotbal. Deci - nici o echipa nu a avut puterea de a ma convinge sa-i devin suporter.

Doar cind joaca Romania imi mai tresalta inima. Insa ma intristez repede, vazind traseul jalnic al nationalei...Si dupa fiecare meci jur ca nu ma mai uit la urmatorul...  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu tin cu Steaua de prin `84 cand tata facuse o frumoasa cutie de table cu insertii de furnir si zicea ca pe o fata o sa scrie FC ARGES. Am zis si eu de colo: sa-mi scrii si mie STEAUA pe partea cealalta ca sa fie mai interesant.

Cam asta-i toata povestea. Imi pare rau de situatia actuala din fotbalul romanesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca atunci cind incep stirile despre fotbalul ACTUAL din romania  schimb canalul la tv,am voie sa postez aici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Tin" cu echipa locala dar nu sunt microbist.

Am avut sansa de a fi contemporan cu o echipa ce avea printre jucatori pe: Piturca, Stoica, Boloni, Majaru, Bumbescu, Dukadam, Hagi, Lacatus... Nu aveai cum sa fii insensibil la asa ceva.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

CFR Cluj si FC Timisoara. La meci direct tin cu Timisoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DINAMO  :bounce: DINAMO

Am fost membru fondator la cel mai "accesat" site al suporterilor si in facultate ma duceam la toate meciurile inclusiv deplasari.Insa odata cu varsta mi-am pierdut interesul complet, e drept ajutat si de lumea "pestrita" de pe stadioane si mai ales de incapacitatea de a face performanta a romanului in general. Ma uit insa daca prind vreun meci la telvizor, si, la meciurile din cupele europene ma duc pe stadion la insistentele tatalui meu care vine special la Bucuresti pentru asta. ;D

PS: Intresant topic. Astept cu interes disputele cu stelistii.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tin cu steaua dar nu sunt microbist,de ce?asa am prins de mic,cu toate ca am facut performanta la dinamo dar la ce nivel e situat fotbalul romanesc in ziua de azi si mai grav cine sunt capi lui chiar nu vreau nici macar sa aud pur si simplu mut canalul.una dintre marile rusini ale romaniei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot spune ca sunt suporter, mai ales la cate blaturi si certuri se intampla pe la noi si nu numai. Fotbalul a ajuns o industrie mult prea mare de facut enorm de multi bani peste noapte. Dar daca e sa tin cu cineva atunci tin cu CFR Cluj si cu Timisoara.(ca tata ;)) ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Intrebarea este cu ce echipa din fotbalul romanesc sustineti si mai important decat atat, DE CE?"

Imi cer scuze pentru greseala. Cititi fara "ce"    ;D

@Sepukku, nu te astepta la dispute cu stelisti aici. Te rog sa citesti prima mea postare. Nu vreau sa se ajunga la atacuri personale. Doresc sa aflu mai multe despre membrii acestui forum si atat.

Eu sunt STELIST din cauza tatalui meu care mi-a insuflat acest sentiment. Din pacate am ajuns ca de 1 an sa nu ma mai uit decat sporadic la tv-sport si in ziarele de profil sa citesc ultimile pagini ce fac referire la alte sporturi.

Sunt satul de "Jiji" "Mitici" si nenumarate alte mizerii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sportul Studentesc!!! Din pacate acum nu prea mai joaca si sunt mai aproape de liga a-3-a decit de liga lui mitica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum mai tot romanul tine cu Steaua eu m-am decis sa tin cu Dinamo. Asa sunt eu :conduc Volvo, tin cu Dinamo, beau Pepsi, am Sagem si imi iau concediu de joi pana miercuri.  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now