Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nicu132003

Cumpar Geam Far Dreapta S40, 2002.

22 posts in this topic

cand am venit de la bucuresti, pe autostrada la 160 mi-a sarit o pietricica de la un tir. pe moment, nu mi-am dat seama si cand am ajuns acasa, in parcare am vazut acest lucru.

si acum da foarte urat.

cine are de vanzare? dar vreau sa fie cel simplu, fata striatii pe el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

il poti intreba si pe Bogdan G i-am lasat eu o pereche doar ca unu e matuit iar celalat nu si pote mai are geamurile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine zis... si mai e si @Rand pe acolo...

Daca cauti bine pe sectiunea Bursa, vei gasi destule oferte.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci pt sfat. am sa caut acum id-ul lui.

eu, maine am sa ma duc undeva aici in Valcea, unde am inteles ca se fac geamuri din plastic pt faruri.

poate am sa fac unele noi!

de moment ce am si masina de vanzare, macar sa-i dau la om, farul complet, fara nimic la el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

te rog mult, da-mi un link cu Bogdan G.

am cautat aici la bursa, dar poate am fost orb si nu am vazut pe unde e!

:))

il poti intreba si pe Bogdan G i-am lasat eu o pereche doar ca unu e matuit iar celalat nu si pote mai are geamurile

Share this post


Link to post
Share on other sites

te rog mult, da-mi un link cu Bogdan G.

am cautat aici la bursa, dar poate am fost orb si nu am vazut pe unde e!

:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU fa geamurile de plastic, pt. ca ele sunt facute din STICLA ! Mai bine ia-ti un far nou sau doar geamul, ambele sunt in jur de 3-4 milioane, dar macar stii o treaba !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sticla pt far dreapta parca avea si " marcellus" ,cauta la vanzari/cumparari: dezmembrez v40 semnat de marcellus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am uita pe saitul tau si numai geamul este 400 lei.

apoi, sa cumapr un far, nu are rist, deaorece OGLINZILE din interiorul farului sunt in regula, nu sunt zgariate, sparte sau cum so spune. reflectia luminii este la fel cum era la inceput, nimic diferit.

doar ca estetic " ii sta urat cu geamul fisurat si la fisura pui scoch transparent " ca sa nu intre praf sau diferite impuritati.

apoi, eu masina nu o mai folosesc prea des; din decembrie si pana acum, masina mai tot timpul a stat in fata blocului, in asteptarea unui nou proprietar, nici RCA-u nu a avut; doar ce i-am facut saptamana asta, ca de " am zis, sa o mai scot si pe ea la plimbare ".

la starea prezenta a masini, tehnic si estetic, nu necesita " renovari, inbunatatiri sau diferite alte lucruri "; daca cel care o va cumpara, va avea grije la fel de mult cum am avut eu, nu va avea nici un fel de probleme.

eu, tot mai caut un geam, dar il vreau foarte ieftin si sa fie fara striatii pe el.

stima

NU fa geamurile de plastic, pt. ca ele sunt facute din STICLA ! Mai bine ia-ti un far nou sau doar geamul, ambele sunt in jur de 3-4 milioane, dar macar stii o treaba !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare prietene,

Eu sunt omul pe care-l cauti... ;)

Am un far dreapta cu tot cu geam clar, dar din cauza ca urechiusele de la far sunt rupte, nu pot vinde farul in intregime, doar geamul.

Numerele mele de telefon sunt: 0744348474 sau 0731980806

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bune frate, ete ca eu il dau moka ce zici de asta, sunt mai tare nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bune frate, ete ca eu il dau moka ce zici de asta, sunt mai tare nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogdan si marcellus,pai bine bre fratilor,acu' licitati voi,dupa ce eu am cumparat tot farul!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot va ginditi sa oferiti bani pentru cine ia farul  :D, putem sa-l luam mai multi fara probleme si ulterior sa-l vindem cui are nevoie. Tipic Jewish nu? Deci asteptam ofertele .... ;) Dam si o bere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sticla o sa ajunga joi la BiriV care o sa-l duca sper la viitorul propitar ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa-l duca, o sa-l duca.

Si tu o sa te alegi cu o mare bere :):).

Te sun joi sa iti aduc aminte.

Thanks,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

VA MULTUMESC LA AMANDOI PT AJUTOR.

BOGDAN, AM NR TAU SI CAND O SA AM DRUM IN BUCURESTI, SPER SA RASPUNZI LA TELEFON!

VLADE, FRUMOS FRATE LA PITESTI; BRAVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: vreun filmuletz, poze, ceva ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze ca ma psotat aici...dar am si eu nevoie de un geam de far tot sticla clara ..pt ca si eu il am spart tot de la o piatra...mai are careva vreunul de vanzare?tot farul din dreapta este ciobit...

Share this post


Link to post
Share on other sites