frn

Volvo-uri in trafic/parcate

1,328 posts in this topic

vezi ca isi doreste unul foarte mult cu Tazmania :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pariezi? Pun un ceas la bataie. :D

Da, am uitat cum arata. :smile:

Pe seara ai un ceas.

Dovada pentru cei care se indoiesc ! :tongue3:

post-50-0-48562900-1389346478_thumb.jpg

post-50-0-48355000-1389346568_thumb.jpg

Edited by opus
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cât o fi impozitul?

undeva la 22-23 milioane . Oricum masina e pont pt ca impozitele trebuie platite perioada asta si poate omu nu are de unde scoate 500 euro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanzatorul are mai multe masini, nici nu stia cat plateste impozit pe Volvica...vrea sa isi faca loc in curte si garaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vanzatorul are mai multe masini, nici nu stia cat plateste impozit pe Volvica...vrea sa isi faca loc in curte si garaj....

ah. oricum asta e mai putin important heim intreba de impozit iar pe un 3.0 variaza undeva de la 21 la 23 de milioane .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate asa este deci mici sanse sa fie salvata masinuta.... dar speram !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil nu are nici taxa platita... Nu iti fa mari sperante.

Daca ar fi sa ne luam dupa 3 aspecte masina are sanse mari sa aiba taxa platita:

1. Nr de inmatriculare sunt cu steagul UE, nu cu steagul Romaniei ,cele din urma folosindu-se pana in 2007

2. Daca masina s-a inmatirculat in tara in perioada 2007-2008 ,in acea perioada taxa de prima inmatriculare pe un 3.0 benzina era foarte mica,dupa care a crescut considerabil, iar acum din nou a scazut.

3.E platita, dar recuperata(fapt pe care nu il putem sti nimeni decat face 2 face cu proprietarul) .Doar ca aici procedurile de a o cumpara si a nu o mai plati(taxa) sunt simple .

Orice ar fi ,bafta viitorului proprietar! :thumbsup2:

Edited by RaresC30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovada pentru cei care se indoiesc ! :tongue3:

ce bine arata...

nu stiu daca se pune, dar ii o poza si ii volvo, deocamdata pe hartie. tipul cu idea o zis ca face o fuziune intre c30 si v50. ar fi un thread foarte interesant, pacat ca-i doar pe hartie treaba. oricum, o "desenat" frumos proiectul

post-6070-0-35272100-1389366301_thumb.jp

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

....

1. Nr de inmatriculare sunt cu steagul UE, nu cu steagul Romaniei ,cele din urma folosindu-se pana in 2007...

Am steag cu UE la 440 si nu am platit taxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e total gresit ce am spus , nu trebuia taiat . Ai nr cu UE deoarece ai scos numerele dupa 2007 :) E si logic de ce .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si poti scoate nr pana in 2013 si sa nu ai taxa platita, dupa 1 ian 2013 trebuie achitat timbrul de mediu si pt transcriere .

Oricum masina merita pt ca arata bine iar o astfel de masina face ceva banuti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si poti scoate nr pana in 2013 si sa nu ai taxa platita, dupa 1 ian 2013 trebuie achitat timbrul de mediu si pt transcriere .

Oricum masina merita pt ca arata bine iar o astfel de masina face ceva banuti .

Yep, asa am la Mercedes cand l-am trecut de pe firma pe PF. am schimbat numerele dar taxa e neplatita . Oricum treaba cu Taxa de prima inmatiruclare/Timbru de mediu/Alte denumiri ar fi ok sa fie discutata in alt topic daca e cineva interesat :) Deja e off topic . -parerea mea

Referitor la Volvouri parcate in trafic nu trebuie de neglijat si il voi poza zilele astea un Volvo 343 putin cam suparat estetic dar e functional 100% in Cluj . La doua case langa Napoli Centrale. Il vad mai mult nemiscat de mult timp ,dar l-am vazut si ruland . Poate e de vanzare :) Tin la curent cu poze si informatii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sambata pe la Agronomie un T5 AWD fara body kit

post-3416-13898100902002_thumb.jpg

iPad using Tapatalk

Edited by VictorGheorghe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant :)

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60 2.5T AWD astazi in parcarea Petrom City

post-3416-13899920520139_thumb.jpgpost-3416-13899920613825_thumb.jpgpost-3416-1389992074123_thumb.jpg

iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant :smile:

ORIBIL. Si-a batut joc de masina. Zici ca a dat prin toate craterele din Bucuresti pana i s-a strambat toata puntea ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se vinde motorina ieftin acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jantele le-a cumparat de la Primus, la pret de catalog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde gasesc si eu catalogul ala? Macar sa-mi arunc un ochi pe el. Gasesc pe site-ul lor?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Unde gasesc si eu catalogul ala? Macar sa-mi arunc un ochi pe el. Gasesc pe site-ul lor?

Glumeam in postarea de mai sus, am cateva lucrari cu ei; jantele le-am cumparat din Germania.

iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glumeam in postarea de mai sus, am cateva lucrari cu ei; jantele le-am cumparat din Germania.

iPad using Tapatalk

Stai linistit, masina arata foarte bine cu aceste jante. Sunt curios de pretul lor. Arata mai bine pe negru decat cele normale gri. Ce cauciucuri ti-ai luat? 205/50/17?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now