kadudu

Navigatie Volvo aftermarket

44 posts in this topic

Intr-una dintre cautarile mele pe google am dat peste chestia asta http://shop.textalk.se/en/article.php?id=8117&art=1428975

Mi se pare o alternativa excelenta la navigatia originala care nu merge inca in Romania si in plus are si o gramada de functii multimedia.

Take a look

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare si nici scump nu mi se pare (540 euro), mai ales ca nu mai faci modificari si tiganii si se incadreaza perfect in locul celeilalte

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e chiar misto !

@nenica kadudu,ce faci cu ea? ciorba?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca a-s gasi asa ceva si pt 850.......... :-\............ asa ca cei carora vi se potriveste delectati-va ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e chiar misto !

@nenica kadudu,ce faci cu ea? ciorba?  :D

Ma gandeam la dealu' pe care mi l-a propus Giani. Acu ca am gasit chestia asta nu ma mai sperie atat ideea unui S60 fara navi, chit ca Igo NU SE COMPARA CU NAVTEQ, dar nici nu costa 2300 Eu+ TVA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam la dealu' pe care mi l-a propus Giani. Acu ca am gasit chestia asta nu ma mai sperie atat ideea unui S60 fara navi, chit ca Igo NU SE COMPARA CU NAVTEQ, dar nici nu costa 2300 Eu+ TVA.

Inseamna ca maine pe vremea asta faci cinste?  :D (ca de obicei,doar e weekend  ::) )

Chiar e misto,si mai misto era daca scoatea si telefonul din peisaj.

Btw,iti merg update-urile ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vb cu chinezu meu si nu stie cine face acest produs DAR a zis ca afla si pretul o sa fie 499E . Deci cine este interesat sa mai aiba putina rabdare .

Produsul este comercializat de BLUEPOWER SUEDIA si este facut in China special pt ei, mai multe info aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca maine pe vremea asta faci cinste?  :D (ca de obicei,doar e weekend  ::) )

Chiar e misto,si mai misto era daca scoatea si telefonul din peisaj.

Btw,iti merg update-urile ?

Yeap, merg zau  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca am creat valuri........ ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca am creat valuri........ ;) ;)

nimic nou  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bestial!

Dar cum naiba sa il pun pe S40? Cam greu...

Poate au (nu am cautat) si pt. navigatie rabatabila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super !!! Stie cineva daca exista si pentru S80 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt S80 chiar nu exista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare si nici scump nu mi se pare (540 euro), mai ales ca nu mai faci modificari si tiganii si se incadreaza perfect in locul celeilalte

540euro nu e scump???e o caruta de bani....acum depinde si cat de des ai nevoie de el,dar cu mai putin de 100 euro iti poti cumpara unul care ti-l agati in bord/parbriz cand ai nevoie si dupa aia il dai jos...dar daca pentru aceasta operatiune ti se par putini 440 euro go for it

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analizand si celalate functii  pe care le are cred ca isi merita totusi banii  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kadudu & bogdan G

ia ziceti, fratilor, la mine intra undeva namila asta ? (io nu prea cred)

am hu850 cu 6cd. trebe scos asta si inlocuit cu namila , sau e loc pentru amindoua....(cred ca spun timpenii...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa recunosc ca e o chestie foarte mishto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesanta jucaria dar avand in vedere ca e chinezeasca e cam scumpa ....si nu stii nici cat de fiabil e

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta insemna ca nu mai pot folosi amplificatorul original al masinii (care este dolby prologic 2) si care va fi inlocuit cu cel al namilei. o fi la fel de bun, o suporta 11 difuzoare?

ce-mi place la namila e ca are si tuner tv integrat, pe linga celelalte...

daca as sti ca nu pierd la calitatea audio si ca namila stie sa se imperecheze cu comenzile masinii parca as face pasul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine cu vreo 500 de euro iti cauti una originala la second. Deja se gasesc. E pacat de masina aia noua si frumoasa, plus ca namila nu stie dolby pro logic. E mai mult o solutie pentru S60 urile mai batranele si fara navi si dolby la care cockpitul mai are micile lui uzuri. In acest caz e un upgarde, la a ta consider ca e downgrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte misto ::)

nu va mai faceti atatea griji despre produsele chinezesti,cateodata sunt mault mai fiabile decat firmele renumite

totul este de noroc

dar,este foarte tare,daca n-ar fi fost criza asta,offff :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am asa ceva pe Golf si se aude exceptional, singurele probleme sunt cu partea audio pe IGO, se aude ceva zgomot de fond, in schimb pe radio/mp3/mp4 se aude impecabil .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sistemul audio de pe S60 (si nu numai) este o bijuterie: Dynaudio, proiectat de Peter Larsen. Omul ala are "facultatea de boxe"  ;D si de curand i-a invatat si pe chineji sa faca boxe. Ma refer la Microlab, care sunt cu mult peste Logitech, Genius si alte "sisteme audio" de Carefour. Adica, chinezariile de la Microlab au ajuns sa fie aproape la fel de bine facute ca sculele high-end si asta la preturi mai mult decat decente (de ex: sisteme 5+1 in jur de 600 RON).

Asadar, orice modificare sau, mai rau: inlocuire!, a sistemului audio stock de pe S60 este o blasfemie.

Gadgetul asta all-in-one nu mi se pare a fi altceva decat o alternativa la navigatia stock... iar pentru ca se sacrifica sistemul audio stock, e o optiune proasta. Mai bine un GPS cu ventuza.. ieftin si bun, si sunetul ramane asa cum l-a proiectat domnul Larsen, ca stie el mai bine decat oricine ce inseamna calitate audio  ;D

my 2 cents

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now