Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Danm

Piese S40/V40 SH

37 posts in this topic

Am gasit un tip care are parc de dezmembrari auto in Targoviste si mi-a spus ca poate aduce si piese SH pe baza unei comenzi ferme, la preturi... atractive :). Cum multi dintre noi avem vadis-ul, îi putem ajuta pe cei care doresc piese în identificarea acestora ?i ob?inerea codului. Ce spune?i? Eu deja am nevoie de motora? reglaj faruri, proiectoare, spatar bancheta stanga-spate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai am si eu un nume si un numar de telefon pentru cineva care ar vinde piese SH

Doru - 0724.816.853

Nu garantez nimic pentru seriozitatea lui, eu i-am trimis la un moment dat un SMS cu ce as vrea si nu mi-a dat niciun raspuns... puteti incerca totusi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

am gasit pe net, cine are nevoie. omul e din bacau are un v40 din 1999 pentru dezmembrare

numele: klaus  munteanu, tel 0744-503410

Share this post


Link to post
Share on other sites

tipul din bacau e fff. neserios nu va sfatuiesc sa incercati ceva cu el . eu unul am discutat cu el la telefon ptr. o cutie de viteze mi-a spus si pretul am fost de acord si cind m-am dus la bacau sa ma intilnesc cu el s-a dat lovit ca are treaba ca nu stiu ce!dif. motive nu am mai facut nici o tranzactie nici macar nu a vrut sa mai discutam asa ca aveti grija!!

ciudat tipul!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am nevoie de motorasele stergatoarelor de la faruri... ambele!

si unul nou, costa 420 ron!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie imi trebuie un sincron pentru viteza a3-a...are cineva idee unde pot gasi ? sau poate mai vrea si altcineva piese dintr-o cutie...(diesel 1.9)

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau sa cumpar un rulment spate dreapta la un s40 2005 motor 2000 si nu il gasesc pe  producator numai pe original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu vreau un geam de far dreapta pt un volvo v40 din 2000...are careva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasim, e in jur de 300RON cel original NOU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau sa cumpar un rulment spate dreapta la un s40 2005 motor 2000 si nu il gasesc pe  producator numai pe original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit un tip care are parc de dezmembrari auto in Targoviste si mi-a spus ca poate aduce si piese SH pe baza unei comenzi ferme, la preturi... atractive :). Cum multi dintre noi avem vadis-ul, �i putem ajuta pe cei care doresc piese �n identificarea acestora ?i ob?inerea codului. Ce spune?i? Eu deja am nevoie de motora? reglaj faruri, proiectoare, spatar bancheta stanga-spate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat. Dupa ce ai schimbat placutele trebuia sa le acorzi un timp ca sa se aseze perfect pe discuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mexicane, si daca nu ti-as fi zis cand le-ai luat de la mine sa mergi usor pana se aseaza... :'( offff....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiam asta, problema a fost conjuctura de asa natura incat nu am apucat sa ocolesc stalpu decat pe mijlocul masinii:))

Aceaiasi masina de ori din cauza franelor, prima dat am intrat intr-un S60 al unui prieten, abia scosesem masina din service dupa 3 luni si erau franele cu praf, gresate etc. ma tineam dupa el sa ducem masina la vopsit.... el a franat sa nu isi strice botu si eu m-am infipt in el cu 30 km/h, el nimik eu grila si un far schimbate iar capota din balamale un pic stramba:))

Bine ca mi-a ramas V50 Acum:D apropo Alex plastice pot sa comand la tine? am cateva completari de facut la V50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e pana in 2005, sigur... Faci niste poze la ce-ti trebuie si rezolvam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

e chiar din 2005 V50, problema e ca nu am le ce sa fac poze ca nu le am.....e Vorba de suportii de la bara sunt 2 unu intra sub far si bara in el si unu vine vertical langa far le-as vrea pe amandoua partile + tot plasticul ala care vine peste panoul de fata la inchizatoarea de la capota...sper sa intelegi ceva:D daca nu ne vedem intr-o zi si iti explic:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

caut pentru un v40, in partea din spate, pe laterale sunt doua cleme de care se agata prelata ce acopera portbagajul; ma intereseaza acele cleme.

astept raspuns la cristidanaila@acasa.ro sau 0740410559.

Share this post


Link to post
Share on other sites

caut si eu pentru un v40 stopurile de pe spate... ca mi-a le-a spart cineva intr-o parcare... ca de toti ciumpalacii s-au nascut cu loc de parcare...

daca aveti idei... va rog sa postati

stefan andrei marius

stefan_andreimarius@yahoo.com

0727 222 586 / 0740 993 115

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un service de cutie automata pentru V70 D5 serios in zona Timisoara stie cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusyoyo

Cutii automate am inteles ca doar la Sami (arabu') se repara. Il gasesti pe B-dul Cetatii colt cu Sagovici, cum vii de la Ciocanu spre Gh. Lazar e a doua strada dinspre Gh. Lazar.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ gabrielrm mutumesc mult trec maine pe la ei parca is 2 frati , unu cu bmw unul cu mercedesuri , cred ca stiu cine sunt as fi curios cit ma ajunge aici o reparatie la cutie , in germania era una noua 1800 e + 600 sau 800 e montajul cu garantie 2 ani, de aia am preferat sa cumpar una lovita si sa am ce alege de pe ea. 

Share this post


Link to post
Share on other sites