Sepukku

Touch up paint ?

27 posts in this topic

Unde gasesc Touch up Paint (orinocco blue) in romania?

A comandat cineva?Stie vreun magazin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi cod de culoare si incerc sa-ti aduc eu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit pe site si vad ca, codul este 479.

Mi-au zgariat-o cu cheia si se vede o chestie alba care banuiesc ca e chit. Zgarieturile nu sant late ci destul de inguste. Stii cumva ce e mai bun? Creion? Vopsea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu esti prea pretentios,merge si cu acel creion de retus,insa nu cred ca o sa-ti placa prea tare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in aceasta situatie nici nu stiu ce sa spun.  ;D Am impresia insa ca daca dau cu un creion ceva nu se mai vede albul ala de chit. Ca zgarietura nu e f serioasa. Practic imi trebuie ceva albastru care sa intre in zgarietura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

corect,nu o sa se mai vada alb,insa ,dunga tot o sa se vada,de data asta ,albastra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da de creionul CASCO nu ai auzit?

Parca ai lesing, deci obligatoriu CASCO.

Eu de cate ori am avut nevoie am folosit aceste cerioane de retus si a iesit minunat, trebuie sa duc si xc-ul ca are usa spate si arila zgariata de binevoitori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu am leasing dar am CASCO. Nu cred ca se merita sa fac 2 zgarieturi pe casco si sa-mi creasca prima de asigurare cu nu stiu cate sute de euro.Am un coleg care si-a facut toate zgarieturile pe casco si cand s-a implinit anul a primit vestea ca in loc de 1400 de euro prima a crescut la 3000 Euro. Ma gandeam sa o dreg asa pana strang mai multe...desi cred ca vecinii mei s-au impacat cu ideea si vad ca de cateva luni mi-au lasat-o in pace.  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da de creionul CASCO nu ai auzit?

Parca ai lesing, deci obligatoriu CASCO.

Eu de cate ori am avut nevoie am folosit aceste cerioane de retus si a iesit minunat, trebuie sa duc si xc-ul ca are usa spate si arila zgariata de binevoitori.

mai nou,la aliantz,si la generalii,nu stiu la restu,pentru fiecare dosar de dauna deschis,indif.de paguba ,se achita catre soc. de asigurari o taxa intre 300-400de roni. :-[,de catre client,cu casco sau fara casco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Creion retus - 2 bucati a 9 mililitri fiecare - 45RON - cod 31266570 - livrabil in 3 zile lucratoare

Toate bune ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

studiaza bine contractul de casco sa vezi daca ai vreo clauza prevazuta in el.

eu anul trecut am fost la casco pentru 3 daune si nu mi s a marit nimic pentru ca nu am prevazut in cocntract nicio clauza.

l am incheiat pe 6 ani si am rata fixa de 82 E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Harakiri-ule, a venit touch-up paint-ul... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai nou,la aliantz,si la generalii,nu stiu la restu,pentru fiecare dosar de dauna deschis,indif.de paguba ,se achita catre soc. de asigurari o taxa intre 300-400de roni. :-[,de catre client,cu casco sau fara casco

Se cheama fransiza si este trecuta in contractul de asigurare obligatoriu.

Se poate incheia asigurarea si fara fransiza dar se majoreaza prima.

La XC70 am cerut cateva variante de polite si cei de la Primus mi-au prezentat vreo 4 variante, cea mai mare fransiza era de aproape 1000 euro iar cea mai mica 0 euro cu prima de asigurare mai mare cu 1% decat cea cu fransiza imensa.

Am luat-o pe aia cu 0 fransiza iar prima de asigurare este fixa pe toti cei 5 ani, indiferent de evenimente.

La firma am facut pentru vreo 2 masini tot fara fransiza pentru orice eveniment dar am fransiza la furt total, oricum si asa as iesi mult mai avantajos decat daca vroiam sa vand masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Harakiri-ule, a venit touch-up paint-ul... ;D

cand sa te sun? pe unde te gasesc dupa 5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu creionu pana la urma se astupa si zgarietura sau doar culoarea alba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu sincer. Vreau macar sa albastresc dunga alba sa nu se mai vada asa urat. Asta pana strang destule de-un polish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca deja se vede alb pe dunga,nu mai ai ce sa faci cu polisu,trebuie vopsea :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ora 17:00 ma gasesti acasica in strada Uruguay Nr. 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ora 17:00 ma gasesti acasica in strada Uruguay Nr. 2

Cred ca ajung mai pe seara. Oricum te sun sa vorbim sigur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Pana la urma ai folosit touch up paint-ul? Esti multumit? Azi mi-am facut o zgarietura pe portiera, am agatat un T. Este pana la tabla. Am fransiza 100 de euro la CASCO si nu vreau sa dau atatia bani, si in plus mi s-a facut sila de alergatura si nervi, dar nici nu vreau s-o las asa. Si mai mult, m-am mutat aproape de iesirea din Bucuresti si cam depind de masina.

Ce parere aveti? Ati folosit asa ceva?

In caz ca nu iese bine si apelez la un service, stiti careva vreunul care iti da masina pe perioada cat e ta in reparatie (gratis)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt interesat de cum a iesit cu Touch Up Pen-ul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Touch up pen-ul,este un fel de pasta corectoare,folosita atunci cand scrieti ceva si gresiti;

asta ca sa va face-ti o idee,pt. cei care nu stiu despre ce este vorba.

Marele noroc la Volvo,este ca tabla nu rugineste,ca la restul marcilor,si astfel se pot face acest tip de experimente ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D.

Touch Up Paint ii zice, unii mai zic Pen, Pencil, in fine.

Sunt 2 tuburi unul cu vopsea si unul cu lac ( laquer ), eu is curios daca a folosit careva, cum a iesit ?

Am am o gramada de "bobite" albe de la pietricele mai ales pe capota de zici ca am luptat in Bagdad in infanteria mobila cu ea si as vrea sa cumpar un Volvo Touch Up Paint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now