Guest framedraw

Sondaj privind gradul de satisfactie oferit de reprezentanele Volvo Romania

Cum apreciati calitatea serviciilor oferite de reprezentantele Volvo din Romania(inclusiv service)? Pentru a fi cat mai realist, ii rog pe cei ce si-au format pareri doar din alte surse, sa voteze "Nu am fost inca la o reprezentanta Volvo din RO&quot   69 votes

  1. 1. Cum apreciati calitatea serviciilor oferite de reprezentantele Volvo din Romania(inclusiv service)? Pentru a fi cat mai realist, ii rog pe cei ce si-au format pareri doar din alte surse, sa voteze "Nu am fost inca la o reprezentanta Volvo din RO&quot

    • Extraordinar de buna! Am plecat extaziat!
      2
    • Foarte buna. Am fost servit promt de fiecare data.
      12
    • Mediocra. Au fost ceva probleme dar s-au rezolvat.
      18
    • Proasta. Am plecat cu un gust amar sau cu o alta problema.
      13
    • Foarte proasta. Asa nu se mai poate!
      4
    • Nu am fost inca la o reprezentanta Volvo din Romania
      20

Please sign in or register to vote in this poll.

60 posts in this topic

Foarte bine, nu am avut probleme cu cei de la Bucuresti, chiar profesionisti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat,foarte prost!

Cei din Constanta mergeti oriunde numai la kamsas la service reprezentanta nu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excelentă idee de sondaj! ÃŽmbină utilul cu plăcutul... Felicitări, framedraw !!!

Personal sunt relativ mulÅ£umit de modul în care m-au servit cei din Cluj.

Spun "relativ" din două motive:

- preÅ£urile unor manopere/produse sunt "de reprezentanÅ£ă"  ;D , dar eu nu reuÅŸesc să văd justificarea unor preÅ£uri exorbitante cum ar fi, spre exemplu, o siglă (fără grilaj) la 470 de lei (!!!);

- anumite manopere, dealtfel foarte simple, a trebuit să le solicit de două-trei ori ca să fi efectuate o dată.

Pe de altă parte, sunt extrem de dezamăgit (deloc surprins) de atitudinea celor de la Volvo România, care se pare că nu au nici cele mai mici intenÅ£ii de a satisface (sau de a încerca să satisfacă, cel puÅ£in) cerinÅ£ele posesorilor de Volvo din Å£ară. Pentru a înÅ£elege despre ce vorbesc, vedeÅ£i aici: http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,8925.msg100022.html#msg100022 ÅŸi, mai ales, aici http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,8925.msg105832.html#msg105832.

Atitudinea lor sugerează ceva de gunul: "Ce să mai repari ? Ce să mai îmbunătăÅ£eÅŸti ? La gunoi ÅŸi alta nouă, că nu costă mult ! 20-30-40-50-60 de mii... Are ÅŸi garanÅ£ie ÅŸi noi taxăm, nu ne jucăm, că de! suntem Volvo !"

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe ei , normal !

ce-o sa faca hyundai , de exemplu, care da 7 ani garantie cu conditia sa faci reviziile la ei ?

apare concurenta ! acu se va vedea cine si ce, ca oricum e greu de supravietuit pe piata !

pentru noi e excelent !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar asa, ai nevoie de scule speciale, scule pe care serviceurile mici nu le au .

Share this post


Link to post
Share on other sites

in schimb , de exemplu, peugeot poate face revizia la bmw. si orice combinatie e posibila. si astia mari au scule si bani .

intre ei va apare concurenta prima data.

ca un exercitiu de logica : daca in bucuresti exista citeva (2-3) reprezentante cu service performant, atunci nemultumitii de la altii vor migra in mare masura acolo. vom vedea ce va iesi, oricum acum clientul are variante mai multe, ceea ce nu avea pina acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scule dedicate exista de cumparat, la fel si testere DAR in cazul masinilor volvo nu se poate face update de soft decat la un service Volvo si mai este si "know how-ul" care se dobandeste dupa mii de masini reparate, nu poti trece de la reno la volvo ca nu se "brodesc" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now