Sign in to follow this  
Followers 0
sergiuss

S90

21 posts in this topic

De curand mi-am luat un S90 royal. Motorul e de 3l 24 de valve, 204 hp. As dorii sa instalez o instalatie de gaz pt ca ma cam omoara consumul :(  Voi ce parere aveti ? Credeti ca merita ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi pacat de ea sa te apuci sa o pui pe gaz.

Nu stiai cat consuma cand ai cumparat-o?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune te rog cateva poze cu bijuteria ta !!......ai unul din cele mai adevarate volvouri si tu te "legi" de consum.......prima regula cand i-ti iei un volvo e sa nu mai discuti de consum !!....oricum e bine ca ai postat aici pt ca te vei razgandi (sper) in urma postarilor nefavorabile referitor la ceeace doresti sa faci..... P.S. calca masina doar cat te tine buzunarul, dar fa-o cum trebuie !! :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este masina care era de vanzare pe 4tuning cu 6000 Euro ?  ;D Sa nu-i pui gaz ca-ti bati joc ed ea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, am crezut ca nu vad bine cind am citit: volvo S90 Royal - pe gaz !

Dragule, tu iti cunosti cel mai bine posibilitatile financiare, insa a pune gaz pe un S90 mi se pare o...blasfemie la adresa Volvo-ului  ;)

Ai grija de ea - si bucura-te de ea cit mai mult, ca nu e pentru muritorii de rand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiam ca va consuma mai mult. doream sa vad ce cred altii daca merita sau nu sa pun gaz. voi pune ceva poze maine. am cumpart-o de la o firma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte frumoasa. Sper sa te razgandesti de faza cu gazul, e pacat de masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

F frumoasa. Deosebita. Sa o conduci sanatos!

Sa nu pui gaz pe ea.

Cat ai dat pe ea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow,,,masina de mare clasa....pastreaz-o cat mai originala si iti garantez ca in scurt timp va face mai mult, chiar si ca valoare spirituala,decat toti banii pe care i-ai economisi cu improvizatii...toate bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca voi pune gaz pe ea. Aveti dreptate..as strica o masina deosebita. eu am dat pe ea 6500 E. Mai stiu una e identica cu a mea doar ca e un pic mai uzata pielea. la 5500-6000 E s-ar putea lua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superba sa o stapinesti sanatos nu pune gaz ca e pacat de EA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DEMENTIALA!!!!

Si cu motor trtansversal, deci RWD ...  :thumbsup2: Nu o vinzi?

Nu o baga pe gaz, ca sunt multe implicatii... Nici nu trebuie sa iti zic de motor si anexe, ca probabil le stii...

Eu unul cred ca Inclusiv la transmisie or sa apara belele; cutia aia are convertor de cuplu si, in cazul gazului, motorul va avea cuplu mult redus, deci relatia rpm/cuplu va fi alterata serios, ceea ce nu va fi bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DEMENTIALA!!!!

Si cu motor trtansversal, deci RWD ...  :thumbsup2: Nu o vinzi?

Nu o baga pe gaz, ca sunt multe implicatii... Nici nu trebuie sa iti zic de motor si anexe, ca probabil le stii...

Eu unul cred ca Inclusiv la transmisie or sa apara belele; cutia aia are convertor de cuplu si, in cazul gazului, motorul va avea cuplu mult redus, deci relatia rpm/cuplu va fi alterata serios, ceea ce nu va fi bine...

asa cum am mai spus mai este o masina exact ca si a mea. au fost luate deodata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultimul Volvo in stil clasic creat...ultima zvacnire la ce s-a inceput in 1982 cu seria 700...superba...eu am un 740 si recent am luat si un 850 T5, pentru ca este dragutz la condus asa o mica racheta...insa un S90 ramane mereu in sufletul meu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E prea DEMENTIALA masina pt vremea ei....bine ca nu mai pui pe GAZ ;D

eu sunt in tratative sa iau un 960...e aproape identica caroseria

uite si un filmuletz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte FOARTE frumoasa masina ta! Iti doresc sa ai  parte de ea!

E mortala! Felicitari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta da un VOLVO adevarat! :sunny::love10::thumright::hello2::headbang::bgsok:

Ce mai....SPEECHLESS!!!

Sa te bucuri de ea!Las-o asa cum e ea,fara gaz si altele ca nu ii trebuie mai mult! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0