KPAX

A venit si randul meu la accident

49 posts in this topic

Dupa ce ca in 12 ani de soferie nu am avut nici un accident major, dupa ca ca in ziua nefasta am facut cca 500 km (Bucuresti - Chisinau) pe ultima suta de metri am patit-o si eu, si am intrat in randul celor cu accidente la activ. Partea proasta este ca bunatatea se plateste cu rau (stiti voi proverbul "facerea de bine ....), in dorinta de a circula regulamentar si de a descongestionat o intersectie in conditiile de mers bara la bara, am lovit un passat in spate si uite asa ...

post-69-12877860244743_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

auch ....

Din fericire nu pare prea serios, desi o sa te coste ceva sa inlocuiesti piesele. Motor&anexe presupun ca sunt ok ...

Spor la reparat si sa o revedem functionala cat mai repede cu toate ledurile :).

P.S.

Sper ca nu erai in drum spre Magura ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am facut carnetul de conducere in 1983 in Germania. Instructorul meu mi-a spus ca daca cineva se lauda ca nu a facut nici un accident insemna ca avut noroc. Asta era acolo valabil. Ce sa mai vorbim despre "aici". Gandeste-te numai ca ai avut ghinion. Succes la reparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OF!

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.

Bine ca nu a mei venit cineva in spatele tau.

Spor la reparatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pentru incurajari.

@ biriV nu nu eram s-a intamplat in Rep. Moldova.

reparatie + piese = apx. 1300 euro din care cca 700 eur piese (aripa, capota, bara fata, far) eu zic ca este bine ca si pret, plus ca o face o cunostinta de-a mea si nu va face rabat la calitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul e f f bun. N-ai avut casco?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre KPAX da tu te-ai sifonat invre-un fel?

Esti intreg/intact/sanatos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ betty am casco insa am decis s o repar in moldova dupa care sa ma despagubeasca cei de la asigurari. Altfel imi propuneau sa o repatriez dupa care sa o repar si asta ar fi durat ca timp mult mai mult.

@ ursu48, sunt foarte bine, dealtfel astept sa vina amica sa ma ea sa plec la Magura. Eu unu nu am patir nimic, doar masinuta sifonata, neintreaga, neintacta, nesanatoasa  :(  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bine ai dat cu ea :(

Sper sa o repari cat mai repede si cat mai ieftin si sa te bucuri de ea in continuare. Bine ca nu ai patit tu ceva. Fiarele se indreapta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca esti sanatos si nu ai nimic!

Masina sigur se va repara si cred ca Bogdan ti-o va aduce la acelasi standard ca inainte.

Oricum, sanatate multa si nu dispera, cat timp suntem sanatosi, banii ii facem cumva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci pentru incurajari, de disperat nu disper, asta este asa cum am spus in titlu a venit si randul meu la accident, fiare le se repara, Bogdan cu certitudine va avea de lucru  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pentru ce ai patit,dar in acelasi timp bine ca esti tu sanatos!

spune si mie in Rep M. cu cat ai gasit bara fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca nu stiu exact dar mi-a facut un total la piese de cca 700 euro (bara, capota, aripa, far)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai e super bine 700 de euro. Mai cumpara vro 3 'seturi ' sa ai ce vinde in Romania.

La banii astia mai ca mi le-as schimba preventiv :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am lasat masina in parcarea de peste drum de dealerul Dacia de pe sos. Oltenitei cca 3 ore. La intoarcere am gasit-o zgariata de jur imprejur . Zgarieturi profunde. Sper ca maine sa pun si niste poze...... Am crezut ca inebunesc.... Maine ma duc pentru constatare.... si probabil voi urmari un timp acel loc sa vad carui meltean  " i-am luat locul de parcare" de pe domeniul public.... Imi vine sa inebunesc de suparare.... Nu a ratat boul nimic.... Zgariata regulamentar : laterale , portbagaj si capota.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KPAX Verry funny :( Numai lupele din faruri sunt 309E (pret lista + montaj) deci poate se pot recupera si montajul ti-l fac eu bonus.

Din cate imi aduc aminte mai erau ceva modificari pe acolo, semnale pe led, pozitii. Poate se pot recupera toate astea ca sa dai banii pe ele este cam nasol si casco nu stiu daca te despagubeste pt ele . CE e nasol ca timpul pierdut pt modificari a fost destul de mare nu mai vorbim si de bani .

Bine ca nu a fost mai rau .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat Ursule! Dar intre noi fie vorba... ce te asteptai de la locul acela? Parea a fi Las Vegas? Aia este o zona cu risc mare de situatii de genul asta. Meltenii sunt pretutindeni, nu incerca sa-i ocolesti sau sa scapi de ei, ne vor urmari oriunde am merge pentru ca sunt mult mai multi decat noi. Partea proasta e ca educatia buna nu face fata la numarul lor. AMIN!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ursu, eu zic sa mai parchezi si maine si sa urmaresti masina. oricum ii zgariata. si vine boul si ti-o mai zgarie o data. numai asa il prinzi si mergi pe loc si ii bagi mortu in casa. (parerea mea)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred sa fie asa de cretin sa vina si a doua oara sa o zgirie  ??? Sau mai stii  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca se ambitioneaza cretinoidu si vine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil voi urmari cateva seri locul acela, sa vedem macar daca parcheaza aceeasi masina, dupa care ma mai parchez si  eu o data acolo. :toothy1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu te sfatuiesc asa: daca dai, sa nu dai cu mana goala. Ia ceva in mana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca parchezi masina tot acolo sa ai la indemana o camera ca sa-l filmezi si sa-i faci cadou un dosar penal pt vandalism. Daca dai in el se poate s-o incurci tot tu. Stiu cum te simti, am gasit masina de curand cu o lovitura in capota (ceva gen ciocan). As fi preferat o cheie pe portiera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now