KPAX

A venit si randul meu la accident

49 posts in this topic

Sau filmeaza-l sa ai proba la Militie. Dupa ce iti plateste daune poti sa-i dai si o ranga-n dinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bogdan de recuperat nu am putut recupera din farul stg si semnal nimic, dauna 100%, cu casco o s-o rezolv intr-un fel aparte, iti povestesc pe urma. Dar cu certitudine masina va ajunge pe minele tale de indata ce se va reintoarce in Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@muadDib

N-au cu gloante, eu mai caut. Daca e sa fac o investitie, sa fie una buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@betty : pe asta il am eu :  www.arw.ro/produs.php?p=5271

Share this post


Link to post
Share on other sites

inteleg ca acolo treaba cu ridicatul stergatoarelor le cam sta in gat...ul mamii lor de nenorociti :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost astazi la asigurari, si in urma constatarii, cu exceptia plafonului, trebuieste revopsita toata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ursule pacat mare, in cazul meu lucrurile sunt clare nu am pe cine sa dau vina, dar la tine e nasol. UIte daca ii gasesti pote te ajut eu sa-i calci un pic cu tancu cu care voi veni maine la intalnire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasol bre ursule, nasol.

Dar trebuie sa privesti si partea buna, oricum vopseaua nu mai era impecabila asa ca te-ai facut cu masina vopsita aproape in intregime si aproape moca, doar fransiza (daca ai), doua carute de nervi si cateva zile fara masina.

Asta asa ca sa-ti mai indulceasca supararea, oricum, mare noroc ca ai CASCO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maurice, eu ma gandeam maxim sa - i mai fac un polish..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maurice

"mare noroc ca ai CASCO" in multe cazuri asa e, numai ca la mine de o saptamana Omniasig-ul nu vrea sa-si dea acceptul pt o nenorocita de infundatura in capota. Cat poate sa coste reparatia? Ma gandesc oare cum ar reactiona astia la o dauna serioasa? Maine ma duc sa le cer ultima rata inapoi (300 de euro) si de banii astia o repar. Asa ca ursule, iti urez succes cu asigurarea ca eu una sunt plina de nervi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@betty

Naspa, eu am fost mai fericit, n-am avut probleme niciodata cu refuzul la plata sau alte chestii similare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@betty: e din cauza ca nu aveai clauza de vandalism? Sau asa sunt ei prietenosi in perioada asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darren 

Am clauza de vandalism, la constatare n-a fost nicio problema. Oricum, o sa aflu in seara asta care-i cauza, o sa le fac o vizita. La telefon vad ca nu se rezolva, iar replica "lasati-mi un nr de tel, o sa va contacteze un coleg" e sinonima cu "imi pare rau, nu va putem ajuta"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@betty : daca nu te descurci cu omniasigul te ajut eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ursu48

Te rog mult sa ma ajuti ca se pare ca nu ma descurc. Am inteles ca pt plangeri pot sa merg in sediul de pe grivita pana la ora 16 (eu sunt la serviciu). Iar la telefon imi raspunde cate-o doamna care imi tot cere datele de contact ca sa ma contacteze ei. Numarul masinii este BR-03-MYG. Daca ai nev de numarul dosarului o sa ti-l dau maine pt ca-l am acasa. Reparatia: capota pe care a cazut ceva - cred ca intra la vandalism, dar polita mea include si asta.

Multumesc mult de tot anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata masina lui Kpax a ajuns ca inainte de accident, adica functioneaza toate sistemele de iluminare iar masina pot spune ca arata foarte bine cu prea putine lufturi care pot trada faptul ca a fost lovita . Doar daca te uiti cu foarte mare atentie observi niste diferente de 2 mm .

Share this post


Link to post
Share on other sites

fericit kpax :) eu am comandat piesele in 15 feb si inca nu au venit :) so fi scufundat avionul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata masina lui Kpax a ajuns ca inainte de accident, adica functioneaza toate sistemele de iluminare iar masina pot spune ca arata foarte bine cu prea putine lufturi care pot trada faptul ca a fost lovita . Doar daca te uiti cu foarte mare atentie observi niste diferente de 2 mm .

UIte ca mi-a si luat-o cineva inainte.  ;D

Da gata masina. Saptamana trecut cand am luat-o si am ajuns cu ea la intalnirea din Bucuresti mai avea cateva mici bubite, pe care le-am eliminat in cursul zilei de ieri si acum pot spune impacat, ca am masina gata.

Bogdan 10x pentru ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca ai facut-o la loc, frumoasa si mandra.

Sa te bucuri de ea mai mult decit pina acum !

:beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-ai pus si stergatoare la faruri? Astea sunt tot farmecul ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU. a venit bara mea originala fara decupare pentru stergatoare, astfel incat nu a mai fost nevoie sa liesc si sau sa modific.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now