Sign in to follow this  
Followers 0
Guest tataru

Salut , in cautarea unui service in CLUJ

16 posts in this topic

Salut , imi poate spune cineva daca sunt service-uri autorizate Volvo in judetul CJ  ? Ms .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Cluj nu e service autorizat.

Cel mai aproape de Cluj e Oradea sau Szeghed.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt din Baia Mare, dar pana sa se faca service in Baia Mare, mergeam in Cluj in service. Era unul cum cobori din Observator, pe langa cimitirul ala mare, plasat cumva pe deal, dar cu acces de la sosea. Stiu ca era service-ul reprezentantei din Cj parca. Asta era acum 2-3 ani nu stiu daca mai exista acuma. Baietii faceau treaba buna, sef de service era un tip Gelu Dumbraveanu. Poate mai e pe-acolo, treci si uita-te !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte trist ... Ok , un service volvo nu este , dar macar un service bun care s-ar pricepe la volvo-uri nu stiti ? nu e neaparat sa fie autorizat dar sa'mi depisteze problema. Multumesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a deschis reprezentanta in Cj,nu de  multa vreme. Este in drum spre Oradea dupa Metro. Inca nu am fost, asa ca nu stiu cum e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reprezentanta Volvo era demult in CJ in drum spre Floresti . Dar nu stiu service daca este si acolo . Eu am inteles ca ar fi service dar doar pentru camioane volvo . Ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a deschis reprezentanta in Cj,nu de  multa vreme. Este in drum spre Oradea dupa Metro. Inca nu am fost, asa ca nu stiu cum e.

Nu au service. E doar vanzari.

...Deocamdata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este si pentru camioane. Dar s-a deschis recent si service volvo cars. Mao a si fost la ei. S-a mai discutat pe forum treaba asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

este volvo in cluj-floresti din ianuarie langa bmw (str. avram iancu nr 402, dupa polus la aprox. 1 km)

pt detalii referitoare la firma si service: http://www.premiumcars.ro/servic.html (sunt aceeasi ca in baia mare)

sunt trecuti ca dealeri si service autorizat si pe pagina http://www.volvocars.com/ro/tools/Pages/Alegeundealer.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fan-volvo : ce bine ca ai postat si linkuri, ca pe mine nu au vrut nici cum sa ma creada ca exista acest service  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

langa bmw este service volvo. eu am fost cu masina mi-au facut diagnoza, mi-au schimbat limba la computer. acu astept sa ma sune sa o duc la reparat (dupa un mic accident). deci service este.

a nu se confunda cu volvo camioane care este in gilau pe partea drepata prima cladire cum mergi spre oradea. acolo se ocupa numai de camioane si de utilaje (escavatoare, incarcatoare frontale, buoldo etc).

@tataru daca vrei 0720 600 400. se numeste Gelu si cica ii f bun si se ocupa numai de volvo. cica a lucrat mai demult la volvo (acu este pe cont propriu). are service alea alea. eu personal nu am fost la el, dar din spusele unora are preturi decente si cica si face treaba buna.

succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos . Cred ca initial ma duc pana la acel service volvo sa verific preturile , eventual sa fac o diagnoza si daca nu'mi convine il voi suna pe tipul recomandat de mao . ( mersi pt nr. de tel. si pt info)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu pla. Poate inca mai au valabila oferta cu diagnoza gratuita ( cei de la volvo).

Cand rezolvi zine si 9.

Spor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saptamana viitoare trebuie(sper) sa'mi gasesc timp sa ajung pana in Floresti . Problema e ca lucrez pana la ora 18 si nu stiu ce orar au cei de la service , daca ma incadrez . Daca stiti orarul de la service va rog sa-l postati . In caz ca doriti sa sti ceva , nu stiu ...legat de preturi , oferte , piese v-as putea scutii de un drum pana in Floresti si sa intreb eu . Asa ca , daca sunt doritori ... sa posteze . Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

La piese se lucreaza pana la 17. La vanzari pana la 18. Sincer la service nu stiu dar cred ca ar fi normal tot pana la 18. Probabil scrie pe site.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0