Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest AdixX

Cumpar Volvo S60 sau Volvo S80 !

78 posts in this topic

cumpar volvo s60/s60r sau volvo s80 cu pretul maxim de 7 000 euro si sa nu aiba mai mult de 180 000 km la bord ! si anul de fabricatie minim 2000 ! astept oferte !  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La banii astia gasesti sigur un S60R.  ;D

Putina decenta va rog ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu chiar am eu ceva la 7000E dar nu e S ci e V70  din 2001 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic sa nu-ti faci mari sperante,daca ai doar 7000 e :(

in cazul in care o sa gasesti ceva cat de cat la 7000,sa fii sigur ca in masina aia mai intra vreo 2000. >:(

o masina buna,si fara probleme nu se vinde cu 7000(s60sau s80,dupa 2000,ca despre ele vorbim)

la 7000 ,dupa 2000,gasesti sigur, s, v40,nicidecum 60 sau 80

nu vreau sa te dezamagesc,sper sa ai bafta si sa gasesti ceva

mult noroc

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-ar putea sa ma intereseze  oferta" ta. 7000 si mai pune si tu ceva ..  ca sa fie totusi un pret cat de cat decent . tre sa o dau pana pe 4 iulie, pana atunci nu ma grabesc, dar daca ne intelegem cumva .. cine stie?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-ar putea sa ma intereseze  oferta" ta. 7000 si mai pune si tu ceva ..  ca sa fie totusi un pret cat de cat decent . tre sa o dau pana pe 4 iulie, pana atunci nu ma grabesc, dar daca ne intelegem cumva .. cine stie?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic sa nu-ti faci mari sperante,daca ai doar 7000 e :(

in cazul in care o sa gasesti ceva cat de cat la 7000,sa fii sigur ca in masina aia mai intra vreo 2000. >:(

o masina buna,si fara probleme nu se vinde cu 7000(s60sau s80,dupa 2000,ca despre ele vorbim)

la 7000 ,dupa 2000,gasesti sigur, s, v40,nicidecum 60 sau 80

nu vreau sa te dezamagesc,sper sa ai bafta si sa gasesti ceva

mult noroc

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cerut 6 mii, asa la "zbor" sa vad daca pica ceva. Nu as putea sa o dau chiar asa pe nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica oferta de 6000 a fost la misto? Sa zicem, venea unul de la 200 km sa vada masina si, cand se ajungea discutia la bani, ii ziceai:

"Ce-ai mah, chiar ai crezut? :D 8500 sau nu o dau!"

Fain! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu tata !  nu pun omul pe drumuri asa de nebun. normal ca discutam pretul inainte sa faca drumul incoa. as fi fara obraz sa -l fac pe eventualul cumparator sa faca atatia km si sa-i spun : frate s-a schimbat  situatia. nu-s genul. :)

daca ma inteleg cu careva asupra pretului, pret ramane !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam ca faci cinste cu pret la 50%, in cinstea XC60-ului :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

AdixX, vad ca esti din Ciolpani. Da o fuga pina la Ploiesti, faci dreapta la intrare spre Buzau si mergi pina te intersectezi cu soseaua de Buzau. Nu o iei la dreapta pe linga un service, mergi drept pina in intersectie. Acolo pe dreapta, e un dealer de masini. Am vazut saptamana trecuta un spate de Volvo in curte la vanzare (S60 sau S80). Vezi si tu poate iese ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci, pretul final la care dau masina este 7000 euro = 300 mil lei vechi,  eu stiu ce masina am si cati bani face cu tot cu criza. pretul este pret de pret, adik e f bun. ca mai sunt si alte s60 uri mai ieftine , asta e. eu stiu ce masina am .. deci .. care da da, care nu  .. sa fie sanatos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

AdixX, vad ca esti din Ciolpani. Da o fuga pina la Ploiesti, faci dreapta la intrare spre Buzau si mergi pina te intersectezi cu soseaua de Buzau. Nu o iei la dreapta pe linga un service, mergi drept pina in intersectie. Acolo pe dreapta, e un dealer de masini. Am vazut saptamana trecuta un spate de Volvo in curte la vanzare (S60 sau S80). Vezi si tu poate iese ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer, eu in situatia ta optez spre o masina de pe forum decat de pe autovit. Pe forum, volvistii sunt volvisti si stiu ce inseamna un Volvo si cum sa-l intretina. Alegerea este a ta!

Multa bafta si sa dai peste o masinuta care sa te tina cat mai mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar asa, prietenii stiu de ce ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

si pe forum sunt anunturi de la useri cu 5-6 posturi.. in aria de vanzari

Share this post


Link to post
Share on other sites

distributie , transmisie + abreiaj compresor ac, bucse brate fata, bielete antiruliu , golire/umplere freon ac, cauciucuri noi vara + iarna ,   =  aprox 10800 ron  , garantie la toate ( la care se da ) schimbate toate la  volvo.

pret  final !!! 7000 euro !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc tuturor pentru oferte/sfaturi ! cautarea nu sa oprit..o sa mai caut si pe mobile si pe autovit , bestauto si aici pe Volvo-club ! sper sa gasesc ceva la bani astia care sa fie in stare cat mai buna si interior/exterior dar si motor ! si sa aiba ceva dotari sa nu fie chel  ;D sa vedem ce oferte mai apar si daca preturile mai scad  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu maxim 7000 de euro vrei masina premium, stare foarte buna de functionare si in plus si cat mai dotata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Betty. Pe ceata asta, este foarte posibil sa si gaseasca, din pacate pt altii, din fericire pt el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma refeream la utilizatorii seriosi  ;D

Eu daca voi fi NEVOIT sa o dau, o voi da cuiva care stie ce inseamna si reprezinta Volvo!!! Facand o comparatie, am investit putini bani si mult suflet in aceasta masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites