Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest AdixX

Cumpar Volvo S60 sau Volvo S80 !

78 posts in this topic

Hehe, dragule Adi, din pacate masina nu merge doar cu caroserie :) Poate sa fie lux pe dinafara si putreda pe dinauntru, asa ca gandeste-te si la bucsi, distributie, planetare, si orice mai poate pica in jur de 200.000km ! Si alea "e" scumpe ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da acu pe bune

astia au invatat ca limba romana se scrie asa cum se pronunta?

ca e mult rau de tot de cind am terminat liceul

@ad....

tu vrei limuzina?

la H tau asa ar trebui. ;D;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sfat

i-ati un Volvo care sa aiba motor de VOLVO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut cativa posesori de volvo care :" nu stie vorbeste romaneste" DECI nu vad problema in cazul de fata, oricum la 18 ani sa-ti doresti volvo este cam nasol, la 55 de ani ce iti mai doresti ?

Ca recomandare nu-ti lua S60 cu motor de sub 200CP nu o sa intelegi nimic din masina aia, cel mai corect este 2.4T cum are Betty sau T5 daca te tine buzunaru` care este pa` persoana fizica .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BogdanG: ce-i nasol in a-ti dori o limuzina sigura la 18 ani ? Era mai bine daca vroia "BEAMVEU" sau "ASEIS doizerotedei" ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recunosc ca si mie imi este greu sa citesc toate mesajele scrise de AdixX. Dar cel mai mult apreciez ca omul este consecvent si realizeaza ca se poate si mai bine....ba chiar se straduieste...Eu nu l-as judeca dintr-un singur punct de vedere! Nu este vina lui 100% ca este generatia "messenger", ci intr-o proportie destul de mare si a sistemului! Chiar apreciez ca incearca sa se autocorecteze si realizeaza ca face unele greseli. Eu la 18 ani nu recunosteam NIMIC nici in ruptul capului! Eram extrem de arogant si de prost!

Chiar imi doresc sa-si cumpere Volvo, pentru ca orice vis implinit il ajuta sa-si doreasca mai mult, ori asta inseamna autoperfectionare....si asta apreciez la acest baiat!

Sunt inginer si stau prost cu limba romana, recunosc! Dar sunt multumit ca reusesc sa inteleg termeni tehnici si limbaj matematic, si daca la randul meu pot ajuta pe cineva sa i-a o decizie buna, sunt multumit! Sa ne reamintim ca Bill Gates a renuntat la facultate pentru un vis....(chiar daca Linux-istii il blameaza, a ajutat enorm la evolutia tehnologica a secolului 20!), Einstein era plictisit de profesorii indoctrinati cu idei preconcepute, iar Nikola Tesla a pus bazele ingineriei electrice moderne fara nici o pregatire de savant! Hai sa nu descurajam pe cineva la inceput de viata care are o dorinta de a se perfectiona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca vrem cu adevarat sa-l ajutam hai sa-i spunem clar ce merita si ce nu, parerea mea sincera este ca 140CP sunt prea putini cat are 2.4 Bi Fuel, un volvo trebuie sa aiba piele si clima bi zonala, de asemenea incalzirea in scaune face toti banii si sistemul HU 803 care face toti banii.O masina cu echipare BASE sau Kinetic nu este altceva decat un Logan cu emblema de Volvo in cazul de fata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca vrem cu adevarat sa-l ajutam hai sa-i spunem clar ce merita si ce nu, parerea mea sincera este ca 140CP sunt prea putini cat are 2.4 Bi Fuel, un volvo trebuie sa aiba piele si clima bi zonala, de asemenea incalzirea in scaune face toti banii si sistemul HU 803 care face toti banii.O masina cu echipare BASE sau Kinetic nu este altceva decat un Logan cu emblema de Volvo in cazul de fata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

803 suna mult mai bine, din asta am pe XC70 si suna muuult mai bine.

Oricum problema este ca diferentele acestea aparent minuscule iti fac viata mai placuta in masina, bucsa se mai schimba HU se schimba mai greu iar treaba cea mai grea este la motor, eu plang si acum dupa un benzinar turbo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu ce ai spus...dar trebuie sa tinem cont ca 7000E este Over Budget pentru baiat. In banii astia trebuie sa cumpere ceva la "compromis" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar daca vrem cu adevarat sa-l ajutam hai sa-i spunem clar ce merita si ce nu, parerea mea sincera este ca 140CP sunt prea putini cat are 2.4 Bi Fuel, un volvo trebuie sa aiba piele si clima bi zonala, de asemenea incalzirea in scaune face toti banii si sistemul HU 803 care face toti banii.O masina cu echipare BASE sau Kinetic nu este altceva decat un Logan cu emblema de Volvo in cazul de fata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

aiuriti de tot pe bietul copil

copileeeeeeee

limuzima ramine limuzina

nu poti sa o compari decit cu o alta limuzina

la VOLVO parca una singura e limuzina

S80

Share this post


Link to post
Share on other sites

si S 60

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc tuturor pentru sustinere si astept incontinuare sfaturi/oferte !  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa ma duc sa vad si masina asta ---> http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?subcategorie=1&caroserie=0&Marca=19&Model=346&An=2000&Carburant=0&PMin=5900&PMax=5900&moneda=E&Putere=&judet=0&automata=0&airbaguri=0&supl=&OOrdine=Pret&categorie=1&sens=DESC&Submit=++++Cauta+%21+++ sa vedem daca merita si daca proprietaru aceepta un test la primus!

O sa vad ce e de capu ei , ce are defect etc... voi ce parere aveti asa la prima vedere ca dotari , motor /pret ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

anuntul e inexact. Nu este euro4, dupa cum arata tapiseria nu are numai 15x.xxx km...

Vezi istoricul masinii (nr. proprietari, provenienta etc.)

Ca si model, eu zic ca 2.0T de la S80, cel de 179cp este o alegere buna. Vezi daca functioneaza turbina, ce consum de ulei are, etc. etc. etc. etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai dreptate, dar adi e genul de S60, mai sportiv, mai activ putin decat un posesor de limuzina S80. e tanar, vrea viteza, adrenalina .. etc .  cred ca S80-ul nu-l reprezinta ca persoana, caracter . parerea mea , sper sa nu te superi adi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai dreptate, dar adi e genul de S60, mai sportiv, mai activ putin decat un posesor de limuzina S80. e tanar, vrea viteza, adrenalina .. etc .  cred ca S80-ul nu-l reprezinta ca persoana, caracter . parerea mea , sper sa nu te superi adi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

facem o liniuta, tu cu S80 -ul eu cu a mea :) vedem care pe care , ai vrea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

facem o liniuta, tu cu S80 -ul eu cu a mea :) vedem care pe care , ai vrea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60 e masina sportiva. S80 e limuzina; Nu e pentru liniute.  ;) Cum de fapt nu e nici un Volvo... si nu ca nu ar putea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60 e masina sportiva. S80 e limuzina; Nu e pentru liniute.  ;) Cum de fapt nu e nici un Volvo... si nu ca nu ar putea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60-R o fii de liniute mai Adi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites