Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

packard

Vand piese Volvo - preturi speciale forumisti

84 posts in this topic

Dupa cum spune si titlul comercializez piese auto pentru masini de import. Preturile sunt mai mici decat ceea ce gasiti pe piata si in caz de nepotrivire exista posibilitatea de retur cu conditia ca ambalajul sa nu fie deteriorat. In cazul montarii in service autorizat piesele beneficiaza de garantie. Marfa nu poate fi insotita de factura momentan existand posibilitatea eliberarii ulterioare.

Exemple:

- amortizoare

- alternatoare

- debitmetre aer, inclusiv Pierburg

- planetare

- capete de bara

- discuri de frana

- placute de frana

- bucse

- anvelope

- bujii

- garnituri diverse

- casete de directie

- piese cutie de viteze

- kituri de distributie

- pompe de apa

- disc de ambrieaj

- placa de presiune

- rulment

- volante

- filtre

- faruri, oglinzi etc

- ulei, lichi de frana. lichid de servodirectie etc etc etc

ATENTIE! in momentul in care solicitati detalii trebuie NEAPARAT in introduceti urmatoarele date ale masinii:

- marca

- model

- an de fabricatie

- motor: cod motor, combustibil, cilindree , putere

- VIN-ul masinii sau seria de sasiu

Cererile care nu contin aceste date nu vor fi procesate !

Contact: 0723158052 // 0766720374 // 0755730455 yahoo mess : for_peky

Exemplu de cerere: amortizoare fata spate pe gaz pentru: Audi A3 , 2002, 1,9 TDI ASZ 130 de cp, tractiune integrala

Va asteptam !

Valoarea minima a comenzii trebuie sa fie de 100 de RON! Piesele se livreaza gratuit in Bucuresti si contra cost in provincie. Cel mai scurt termen de livrare. Pentru piese uzuale in aceeasi zi daca comanda e facuta pana in ora 12 sau in ziua urmatoare daca e facuta mai tarziu. Pentru piese mai "speciale" termenul de livrare este de maxim 5 zile lucratoare.

EXEMPLU DE PRET:

VOLVO S80 - D5

kit complet distributie: curea role pompa de apa ( gates + ina+graf)

+

kit curea accesorii: curea role (gates+ina)

+

set complet filtre (mann)

=

1683 de ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

* MEMBRII DIN BUCURESTI POT BENEFCIA SI DE MONTAREA PIESELOR LA PRETURI PREFERENTIALE IN SERVICE-UL NOSTRU DIN ZONA MARIOTT

* PIESE COMANDATE IN BUCUESTI SE LIVREAZA GRATUIT

* PIESELE COMANDATE IN TARA SE LIVREAZA PRIN FANCURIER

* FEEDBACK VIS A VIS DE PIESE SI DE SERVICE POATE FI PUS LA DISPOZITIE PE PM (va trimit un link catre site-ul meu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se permite o contraoferta ? Multumesc ;D

Pentru aceeasi masina, avem :

VOLVO S80 - D5

kit complet distributie: curea role pompa de apa ( ContiTech + ina+HEPU !)

+

kit curea accesorii: curea role (ContiTech +ina)

+

set complet filtre (mann)

= 1331RON

In varianta cu pompa mai ieftina (Airtex), pretul scade la 1153RON !

Se emite factura si chitanta pe loc, si nu exista comanda minima (se face comanda externa si pentru o garnitura de 5RON daca e nevoie)

E adevarat ca nu fac livrarea si ca trebuie clientul sa vina sa le ia, insa pentru 3-5 milioane diferenta la ce e mai sus cred ca merita benzina/motorina ;)

Ce nu s-a specificat mai sus este... Filtru de polen este CU sau FARA carbon activ, si filtrul de motorina este insertie sau insurubabil ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtrul este cu carbon activ iar cel de motorina este insurubabil. am si eu variata mai ieftina iar ceea ce ai oferit tu poate fi considerat contraoferta in cazul in care ofereai produse identice cu ale mele la pret mai mic ;) ca daca e pot sa merg si eu pe gama low cost si dau un pret si mai mic decat al tau ;) si ne batem in pseudo contraoferte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ContiTech si HEPU low cost ?! Come on, HEPU e printre cele mai scumpe pompe de apa ! ContiTech sunt fabricantii OE pentru curelele Volvo, la fel cum sunt INA pentru role. Atat GRAF (de fapt GEBA) cat si HEPU folosesc simeringuri si rulmenti INA, difera doar carcasa si stantzele de pe ele. Unde e low-cost-ul meu nu vaz...

Si daca tot a ramas sa disputam doar pe pompa de apa, arunca un ochi aici...

http://forums.roadfly.com/forums/bmw/bmw-5-series-e34/1006449-1.html

Graf e pe locul trei, dupa HEPU, citez "The Graf and GK pumps would be my third choice...the GK pump has a ribbed hose outlet (like the 1st choice Laso) and the pulley flange has a nice black finish but the pump I sampled felt way too tight. The Graf pump had a rough grit-blast finish but felt smooth and is an excellent pump for its cheap price."

  Sau aici :

http://www.saabnet.com/tsn/bb/9-5/index.html?bID=150943

    Sau daca vrei ceva legat si de VOLVO... aici :

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/206866

    Acum intelegi de ce prefer sa vand ofer forumistilor varianta asta ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am zis ca ceea ce vinzi tu e low cost, ai inteles gresit :)

am zis ca daca e pot sa merg si eu la un producator mai ieftin si sa ies cu pret sub tine. asta era ideea. Oricum nu ma deranjeaza "contraoferta" ta si e normal ca din moment ce vinzi piese de VOLVO de multa vreme sa ai si niste discounturi substantiale. eu sunt mai la inceput ca sa zic asa si sunt multimarca. Oricum si preturile mele sunt ok :)

PS: primul articol e de prin 2002 deci nu prea mai e de actualitate si oricum in el vb de pompe pentru masini din anii 90.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia bateti-va in preturi pentru o turbina noua pentru mine :

Mitsubishi TD04-15G sau TD04-16T - straight flange. Ca imi place cind vad atita pasiune  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e topicul omului!lasati-l sa isi vanda marfa!

cred ca e normal asa ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

packard  am si eu magazin de piese auto si tot am comandat ceva de volvo la Alex,ptr.Volvo are preturi bune,na ca te-am laudat Alez,da si tu un cico.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saru' manaaa ! Un brifcor merge ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea inteleg ce cauta reclama asta pe topicul meu , poate ma lamureste si pe mine cineva ca singur nu prea inteleg nimic. Nu am nimic impotriva concurentei si am avut o discutie cu Alex vis a vis de acest lucru si i-am explicat ca nu ma intereseaza sa ii iau clientii pe romaneste vorbind dar de aici pana la reclama la mine pe topic e cale lunga si chiar vreau o explicatie pentru acest comportament nu tocmai de gentlemen-i

in alta ordine de idei :

Free shipping pentru urmatorele orase in aceasta duminica: Buzau, Ramicu Sarat, Focsani, Bacau Roman si Iasi

Preturi promotionale la ulei si filtre  - numai bine vi le comandati, eu vi le livrez si toata lumea e fericita :P Ulei am de la Mobil si Motul, bineinteles originale ;)

@ fffff - pritene, prea putin ma intereseaza pe mine ce ai tu in Urziceni si chiar vreau sa imi explici si mie acest comportament . De unde si pana unde aceasta replica pe topicul meu ? Care e ideea din spate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

comlpetez aici ca nu ammai putut edita

ai comandat ceva de la mine sau mi-ai cerut mie vreo cotatie de pret si ai primit o oferta mai buna de la Alex?

Am explicat foarte clar ca nu vreau sa rivalizez cu nimeni de pe comunitatea asta. Imi pot permite sa merg cu margine 0 sau chiar si pe minus si va garantez ca dau preturi mai mici decat oricine de pe site-ul asta. Propun sa pastram o limita a bunului simt si sa ne intelegem frumos si linisitit. De asemeena ma astept la niste scuze din partea persoanelor implicate. Prin comportamentul si atitudinea mea vis a vis de forum si de oameni din el si de serviciile prestate catre oamenii de aici cred ca am aratat ce fel de om sunt.

Scuze pentru postul lung dar chiar mi se pare complet deplasat ce s-a intamplat mai ales ca lucrurile fusesera clarificate de la inceput. Sfat pentru Alex, nu asa iti pastrezi clientii, dand contraoferte la misto si punand clientii tai sa iti faca reclama NEFONDATA pe topicurile altora. eu din chestia asta inteleg ca ti-e frica de competitie si ca ai ceva de ascuns. si inca ceva, dupa cum ai si vazut nu am batut apa in piua pe tema pieselor si nici nu am venit in fuga dupa tine sa sar cu contraoferte cu toate ca ai vazut si Joi ca preturile mele de achizitie sunt mult mai mici decat ale tale si esti constient ca daca vreau pot as dau pert mai mic chiar si numai pentru a vinde eu ;) Di fericire insa cei aproape 10 dani de business in diferite piete si diferite tari m-au invatat ca asemenea chestii nu sunt de bun simt .

inca o data scuze pentru postul lung

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum as fi dat si o oferta de pret pe ce ai ofertat tu dar nu vreau sa merg pana acolo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@packard: alo... nenea... cu tot respectul pe care-l am pt. ceea ce faci, nu am pus pe NIMENI sa-mi faca reclama aici. Tot ce se spune ca "reclama" pentru mine este deoarece clientii sunt multumiti. Aduci acuze nefondate, si momentan nu ripostez, pt. ca presupun ca nu cunosti situatia de fapt. Am avut o discutie la Polivalenta si am stabilit ca incerc sa te ajut chiar. Sau crezi ca sunt genul de om care te lucreaza pe la spate ? Contraofertele nu sunt de nicio culoare "la misto", nu stiu unde ai vazut tu asta, chiar te rog sa-mi arati.

Nu vreau sa incep ca cei de pe SoftPedia unde cenzura e la mare rang, si sa spun ca postezi aici si ca anunturile tale sunt prezente prin bunavointa moderatorilor / administratorilor. Nu-mi place sa fiu pupat in fund, dar nici sa fiu inteles gresit. "Reclama" lui fffff este strict din punctul lui de vedere. Ce-o sa faci, o sa il ataci si pe Matrixxx pt. ca pe un alt thread a povestit de o solutie care costa 5 lei si face acelasi lucru pe care tu il faci cu 100 ? Nu cred ca e cazul din nou, la fel cum contra-ofertele nu sunt concludente in cazul diferentelor intre producatori.

Hai sa ne intelegem omeneste, sa acceptam si contra-oferte de dragul membrilor forumului, ca nu din vanzarile de aici ne facem noi vile cu piscine, si sa mergem mai departe.

Peace & RedBull.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok dar sa imi explcie si mie atunci care a fost scopul acestei erplici pe threadul meu? de ce nu ti-a facut tie un thread de feedback? adik de ce sa apara feedback despre tine , in dauna mea, la mine pe thread? pe 80% din forumuri chestia asta se lasa cu cel putin un warning

a Le multumesc moderatorilor / administratorilor care ma lasa sa imi public aici anunturile dar nu despre asta este vorba. Mi s-a parut foarte interesanta reactia ta, si de asemenea cumd e esti asa de interesat de topicul meu si chia mi s-au parut prea multe coincidente mai ales ca acest forum ( din ce stiu eu) nu te atentioneaza ca s-a postat un reply nou la un thread deschis de tine.

anyway, nu am chef de cearta si vorba ta, nu imi fac vila cu piscina din ************

Peace@RedBull

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok dar sa imi explcie si mie atunci care a fost scopul acestei erplici pe threadul meu? de ce nu ti-a facut tie un thread de feedback? adik de ce sa apara feedback despre tine , in dauna mea, la mine pe thread? pe 80% din forumuri chestia asta se lasa cu cel putin un warning

a Le multumesc moderatorilor / administratorilor care ma lasa sa imi public aici anunturile dar nu despre asta este vorba. Mi s-a parut foarte interesanta reactia ta, si de asemenea cum de esti asa de interesat de topicul meu si chiar mi s-au parut prea multe coincidente mai ales ca acest forum ( din ce stiu eu) nu te atentioneaza ca s-a postat un reply nou la un thread deschis de tine.

anyway, nu am chef de cearta si vorba ta, nu imi fac vila cu piscina din ************

tu ai facut o contra oferta la oferta mea si acea contraoferta era pe alti producatori  - la asta m-am referit

nu a zis nimeni canu accept contraoferte dar ce a facut FFFFF nu poate fi numita contraoferta

Peace@RedBull

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi-o lua in nume de rau,am glumit prietene,zambeste ca sutem stresati tot timpul,nu te supara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai packarde, nu o lua chiar asa de tragic, uite omul chiar a scris ca a glumit - daca te deranjeaza atit de tare sterg toate posturile ce au urmat anuntului tau, insa aici sint muuulti useri seriosi si normali, ce au trecut de mult de virsta copilariei si pot citi "printre rinduri" tot ce se scrie. Nu ma face sa cred ca tu chiar crezi ca vei vinde mai putin decit Alex datorita a citorva posturi/feedback-uri primite la topicul deschis de tine, te rog.

Important e sa te tii de cuvint daca ai spus ca dai piese la un pret foarte bun - poate chiar mai bun uneori decit Alex. Pentru NOI cumparatorii, nu poate decit sa ne onoreze (ca sa nu zic sa ne bucure) aceasta mica "disputa" intre voi. Timpul si comenzile pe care le vor face oamenii vor rezolva totul.

Iar ca o mica observatie "traita constant de mine" (si Alex poate confirma ca eu caut pina in pinzele albe piesele care-mi trebuie, uneori le gasesc la el, uneori le iau de peste mari si tari) - MEREU se va gasi o contraoferta mai buna.

Te rog sa vezi si partea buna a paharului (desi eu nu prea vad partea rea) : important e ca NOI sa nu raminem indiferenti la aceste anunturi de vinzare de piese, la asa-numita "concurenta" a lui Alex. Nu exista nici o concurenta. Fiecare da telefon si isi comanda ce piesa vrea, la pretul pe care-l vrea. Se intereseaza si cumpara. Alex are printre NOI un feedback bun pentru ca el si l-a creat. Iti doresc din inima si tie sa ti-l creezi.

Peace, bro.

Acelasi Matrixxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok :) no offence taken :) guess i'm a bit jumpy these days :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fratilor ma poate ajuta si pe mine cineva cu o pompa spalator faruri. Este introdusa in vasul de lichid ptr spalare parbriz .e un s 60 din 2005 d5 tip motor D5244T nr de indentificare YV1RS796952461391.PRET?

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Washer pump high pressure - 30699674 - 310RON, livrabil in 3 zile lucratoare de la comanda.

    Presupun ca ai spalatoare de far cu presiune, right ? Cel putin asa reiese dupa seria de sasiu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu am asa ceva in oferta deci nu te pot ajuta. opt sa te intreb de ce vrei sa o schimbi? s-a ars?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sa ars a sarit din vibratii sau cine stie clar e ca nu mai e si pierd toata apa din vas deci nu mai pot folosi nici ptr stergatoare.da sunt cele cu presiune.pe producator nu sunt?(mai ieftin)mersi frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope.. nimic pe producator, sorry

Share this post


Link to post
Share on other sites

deja ati dat-o in altele pe topicul omului :(

daca nu aveti clienti mai pune-ti si pe alte site-uri anunturi,dar nu stricati topicul omului ca nu e frumos

devine un forum comunist.... >:(:(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites