Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

packard

Vand piese Volvo - preturi speciale forumisti

84 posts in this topic

Salutare. Am si eu un v70 din 1998 si a inceput sa imi huruie rulmentul de pe dreapta fata. As vrea sa il cumpar. Daca este cineva care il are lasati un mesaj. Inca ceva: poate sa fie si second hand sau poate dezmembreaza cineva. Multumesc mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salutare !

Cat costa un senzor abs (daca conteaza -de roata stanga) la s 80 ? Multumesc!

  O zi buna ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ trofine

nu lucrez cu SH

@ Rumburak

Datele masinii

PROMOTII in luna IULIE:

- Anvelope GoodYear, Dunlop, Yokohama (pentru vehicule 4*4)

- Filtre marca Champion si Bosch

- Macarale de geam marca Acrolcar

- Rulmenti marca FAG

- Articulatii marca Ruville

- uleiuri marca MOTUL

- kituri de ambreiaj SACHS

- amortizoare SACHS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!!

Cat face un Kit Sachs pt 850 ? si niste amortizoare fata ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut... Scuze... Am zis doar k poate fi si de sh, dar daca il ai nou e bine... Cam cat ar costa???...

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-ar interesa sa achizitionez un far stanga pentru un volvo 850  GLE Berlina 4 usi din 1995.Imi puteti spune pretul si conditiile de livrare in Bucuresti?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

    Ai cumva si un site unde putem vedea mai in amanut produsele comercializate, promotii, serviciile oferite...?

Multumim pentru oferte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu de alta dar daca ai si un service bun, ne-ar ajuta ca decat sa ne ducem la p.ri-mu"i"s, mai bine ne apucam singuri sa le reparam.

Erata:p.ri-mu"i"s-reprezinta numele celei mai apropiate reprezentante volvo cu service, dar oricum nu lua in seama decat ce ne intereseaza pe noi.  Multumim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate lumea are PM

site-ul este : www.pieseacasa.ro

acolo puteti gasi mai multe detalii. Referitor la service, am si asa ceva, est situat in zona 13 Septembrie intersectie cu Panduri. Veti gasi feedback despre el pe site. De asemenea exista posibilitatea ca cineva de la noi sa vina sa ia masina de la voi de acasa sau de la birou, sa o aduca in service , sa se efectueze operatiunile solicitate urmand ca masina sa va fie returnata intr-o locatie aleasa de comun acord. Acest serviciu nu este taxat in plus. In afara de asta tot ceea ce se inlocuieste pe masina va fi pus in portbagaj pentru a il arunca voi cu mana voastra.

In curand vom deschide un service nou....voi reveni cu detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man, site-ul arata groaznic. Nu o lua ca pe o critica ci ca pe ceva constructiv. Mai bine da-l la o firma specializata sa-l cosmetizeze si sa-l faca comercial. Adauga si preturi daca vrei sa ai vizitatori pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preturi nu am cum sa pun pe site pentru ca vand piese pentru toate marcile auto deci mii de repere. O actualizare a bezei de date in fiecare zi ar fi foarte anevoioasa.

Cat despre designul site-ului......s-a vrut a fi altceva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca culoarea site-ului este interesul nostru ci ceea ce gasim acolo, deoarece pe mine unu nu ma intereseaza ce culoare are  (de ex.) un tirantul mic superior de pe stanga spate, sau alta piesa ci ideea este sa gasesti ce-ti trebuie, din partea mea poate fi in 10 culori.

Multumim oricum pentru informatii si oferte!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cit ma costa discuri frina si placute fata s40 30/10/2001 cod mot. d4192t3

Share this post


Link to post
Share on other sites

packard-e, raspunde oamenilor, vezi ca deja ai 2 useri care te-au intrebat de niste piese (in topicul tau) si vad ca nu-i "bagi in seama". Sper sa le dai macar PM, daca nu vrei sa faci publice preturile.

Te rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Achizitionat una bucata kit ambreiaj de la om, mi-a facut si un pret bun, eu zic ca e serios dar cam solicitat, am comunicat mai bine prin telefon...,  vad ca pe aici citeste mai rar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti facetimi si mie un pret cit m-ar costa:

-un rulmente placa presiune

-discuri de frina fata spate ptr masinuta mea

nu am acum seria de caroserie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oamenii au primit raspuns in maxim 48 de ore. Ei nu mi-au raspuns la PM dar asta e alta discutie.

Daca aveti solicitari de piese va rog sa imi furnizati toate datele cerute in primul post. daca aceste date nu sunt presente cererea nu e luata in calcul.

In alta ordine de idei, in scurt timp vom deschide un service auto la care membrii Volvo vor beneficia de pret special atat la piese cat si la manopera. Va tin la curent.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma intereseaza un scut motor pentru un s80 benz din 2000 2.4l 170cp. cat livrat in bucuresti. un raspuns va rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ nikus -  doar pe original si am nevoie de seria de sasiu

@ djclaudiu

datele complete ale masinii te rog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaalex ,omu asta vinde mai mult ca tine.Cred ar trebuii sa ma bag si eu,doar am magazin.dar asta este subiectul lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O vinde, n-o vinde, e problema lui ;D... momentan vad ca lumea intreaba de mai multe ori ca sa i se raspunda o data... fiecare cu preferintele lui, nu fac concurenta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites