Sign in to follow this  
Followers 0
Guest crysfresh

Bine v-am gasit!

13 posts in this topic

Buna seara,sant din Cluj Napoca,posesor si al unui VOLVO 244 GL din 1984,care urmeaza sa intre saptamana viitoare  intr-o revizie mecanica,dupa care in 2 saptamani e programata la tinichigerie si vopsitorie.Cand va fi gata va fi super.Va voi tine la curent cu stadiul lucrarilor.Regret ca v-am gasit atat de tarziu,in aceasta seara am avut o revelatie si am batut Volvo Forum Romania.Volvo este traditie de familie ,tatal meu este un impatimit al marcii,pe vremea lui Ceausescu deja avea un Volvo 444.Superb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi !

Sa ai parte de multe bucurii alaturi de bijuteria ta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit !!!

Asteptam vesti despre masina !Multa bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit . Cam de mult nu mai vazusem un nou inscris care sa se prezinte cum trebuie  ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club. O sa-ti placa aici.

Sa te bucuri de masina si sa ai grija de ea, incep sa fie tot mai rare pe soselele noastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam veche jucaria ta, da daca alta n-ai buna si aia. Sper ca vezi toate ghilimelele... Super masina, sa o stapinesti sanatos si sa o reconditionezi asa cum merita o masina ca a ta. Mult succes!,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult pt.primire.Inseamna mult.Super.Azi a fost dusa deja masinuta la service,maine incepe revizia.Curge caseta de directie servo si schimb tot ce inseamna elemente directie,amortizoare etc.Inca o data multumesc pt.raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! Si asteptam multe poze dupa ce iese de la "doctor" !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit!

Sunt super interesat de procedurile pe care le-ai folosit la vopsire.

Dupa ce m-am agitat cu pasajele spate, acum vad ca apare rugina si pe la portierele spate... agresiv. Si chiar si la pasaje... dupa mai putin de 8 luni.

Ceva grund dat in camp electrostatic?  :jerk:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Inca sincer nu stiu ce procedee va aplica timichigiu si vopsitorul,pt.ca doar saptamana viitoare ajunge la estetician.Saptamana asta ne-am ocupat de directie si cel mai mult a durat caseta servo care curgea.Am preferat sa orevizium decat sa caut tot un second care riscam sa ma lase oricand.S-a rezolvat si problema asta asa ca pe marti sper sa ajunga la tinichigerie.La usi nu are probleme.La roata de rezerva e putin mancata.In rest ok.Capota motor era putin infundata dar am schimbat-o cu una impecabila.In rest bari ok,stopuri nesparte,faruri perfecte,grila cromata totul ok.Mai am de cautat 4 jante originale pe 15 de aliaj si parbrizul.Week end placut la toata lumea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult succes in continuare. Sper sa ai grija de EA  ;)  si sa ne povestesti mai multe. Asemenea masini chiar merita sa fie "cosmetizate". Mecanica o faci odata la 15 ani (modelele mai vechi  ;)  ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0