Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest edmondastalis

Vand V50, 2005, 2.0 D

51 posts in this topic

Buna ziua

Vand Volvo V50, 2005, 2.0 D, 136cp, inmatriculat RO. Pret 8825 euro+TVA= 10500 euro sau contactati-ma si oferiti :)Atasez poze la acest mesaj. Pentru detalii care se vad sau nu se vad in poze ma puteti contacta la nr de tel 0745677567 sau pe mail la adresa edy_astalis@yahoo.com.

Cu stima,

  Edmond Astalis

post-0-12877865223843_thumb.jpg

post-0-1287786522427_thumb.jpg

post-0-12877865224682_thumb.jpg

post-0-12877865225294_thumb.jpg

post-0-12877865225878_thumb.jpg

post-0-12877865223843_thumb.jpg

post-0-1287786522427_thumb.jpg

post-0-12877865224682_thumb.jpg

post-0-12877865225294_thumb.jpg

post-0-12877865225878_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@edmondastalis: nu asa se vand masinile. Daca intr-adevar VREI sa-ti vinzi masina, raspunzi politicos tuturor intrebarilor, si nu raspunzi TOT CU O INTREBARE. Presupun ca la inregistrare ti-ai dat seama ca esti un om cu bun-simt.

Sau daca nu, o poti vinde in alta parte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Dupa cum vedeti am inceput cu un salut, la fel cum am inceput si-n primul mesaj al acestui subiect, mesaj pe care l-am terminat cu " Cu stima "  si m-am semnat. Din modul meu de a scrie eu cred ca reiese ca intentionez sa comunic frumos cu oamenii sau cum spuneti dumneavoastra " cu bun simt". La fel astept sa mi se raspunda pentru ca nu suntem aici stapani si slugi, nu? O intrebare se poate pune frumos : Puteti sa-mi spuneti cati Km are masina? Sau daca e atentionare: Ati uitat sa scrieti cati km are masina. Sau se poate pune ca la interogatoriu, sau cu indiferenta: Km? Sau am mai vazut aici pe forum: Poze? Prin urmare nu consider ca am gresit ca am raspuns cu o intrebare.

O seara faina tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a spus nimeni ca ai gresit - noi astia mai vechi si mai tocitzi te ajutam prin unele sfaturi TOCMAI pentru a-ti putea vinde masinutza - asadar, e bine sa raspunzi cit mai direct si mai repede intrebarilor puse de eventualii cumparatori despre bijuteria ta.

Dupa cum vezi, intrebarea lui jrazvy despre km a ramas... in aer - in schimb ne consumam secundele scriind randuri...ganduri...

Bafta la vanzare! Pe criza asta vad ca se aprind foarte repede spiritele  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar e multa dragoste aici baaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiii! >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edy ca sa vinzi o masina trebuie sa specifici ca pe AUTOVIT.RO  niste date despre masina, de exemplu:

1. marca/model

2. motorizare/transmisie

3. an fabricatie

4. nr km

5. dotari, (nr de airbaguri, climatizare, navigatie, piele, oglinzi, proiectoare, trapa, pilot automat, etc etc etc )

6. mai faci niste observatii prin care explici ca masina a fost intretinuta, unde a facut reviziile, are carte de service, a avut incidente cu alte masini, stalpi, copaci, capete de pod etc, dupa care spui pretul care poate fii negociabil sau nu.

Ceva de genul trebuie facut ca sa poti vinde masina si mai trebuie facut ceva, pune si tu poze din 2009 ca unele din 2008 nu te ajuta cu nimic, au trecut 11 luni de cand sunt pozele alea facute.

SUCCES !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Km are 165 000, masina am adus-o eu din Belgia anul trecut (2008 iunie) cand avea 157 000.

Pozele sunt bune astea pe care le-am afisat....masina arata exact la fel numai ca numerele sunt de RO (adica e inmatriculata pe firma fara leasing).

Daca cineva doreste sa CUMPERE masina sau sa faca o oferta de schimb cu alta masina +/- diferenta, si doreste mai multe detalii, il rog sa ma contacteze. Voi face poze noi si o sa dau toate detaliile pe care le cere cu cel mai mare drag  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut la toti,

Nici o oferta.....hm.....

Nu stiu unde sa postez sa multumesc celui care mi-a trimis bucsa prin curierat. Daca vedeti aceasta postare va rog sa ma contactati, sa stiu cine sunteti aici pe forum, si sa va recomand cu incredere si altor posibili clienti.

O zi faina

Share this post


Link to post
Share on other sites
;) Aici sunt domnu'... Ma bucur ca ai fost multumit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam greu la vinzare cu el .Nu iti place  cum merge  si ce are ca si dotari? Daca vrei sa misti niste bani nu trebuia cu VOLVO.Aceasta criza a dat peste cap multe si pe multi.Vrei un schimb cu Ford  si ceva peste ?:)Glumesc .

  Iti doresc sa ai bafta si sa faci fericit un roman cu el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Poate putem sa ne intelegem....

Poti sa-mi dai niste detalii despre ford? Si  oferta.....

Cel mai mult imi place cum merge Volvo..e tare aspru...cei de pe forum care au sau au condus un V50 cu motor de 2.0 D pot sa-ti confirme...are si ceva dotari...culoarea inca e faina. Are poate putin cam multi km dar cam asa au masinile aduse din alte tari... ca pe bord nu au...asta-i alta poveste.

Problema e ca am si un bus Renault Trafic din 2004 cu care-mi castig painea (am un atelier de mobila) si ala nu pot sa-l vand. E drept..cand l-am luat ca a doua masina m-am gandit ca le pun amandoua in vanzare si cand se vinde una cu cealalta pot sa merg sa aduc alta. Mi-am facut planu' ca tiganu'....nu mi-a iesit.

Gata...am zis tot.

O seara faina tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! De mult imi doresc sa intru in Volvo Club asa ca te intereseaza cumva un schimb cu un Opel Vectra C, Caravan, an 2005, 1.9 cdti, 150.000km, culoare albastru saturn, 4 geamuri electrice, clima 2 zone, navigatie (inclusiv Romania), scaune incalzite fata, computer de bord, pilot automat, mp3, 6 trepte, oglinzi electrice incalzite si multe alte optiuni. Ofer test al masinii cu OP-COM.

Multumesc pentru raspuns!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

M-am uitat pe Autovit sa vad cam cum e Vectra ca pret, e putin mai jos ca Volvo V50. Cel mai ieftin V50 dar cu motor de 1.6 D si din 2006 era 11350 (ca mai era unu' din 2005 care e 11999). Iar Vectra din 2005 cel mai ieftin era 6999 si berlina.

Ai putea sa-mi pui niste poze cu Vectra? Si sa-mi spui te rog daca esti dispus sa dai diferenta si cam ce diferenta?

Multumesc,

Edmond Astalis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Atasej cateva fotografii exterior si interior cu masina.

Autovit-ul nu este un punct de reper pentru mine, acela este un targ de dat tepe. Eu stiu urmatorul lucru despre Autovit si anume: daca vrei sa dai o teapa vinde pe sau in Autovit, este un targ al smenarilor si al samsarilor, acolo gasesti aproape numai ciurucuri. Parerea mea!

O vectra cheala este 6-7.000euro pe autovit, dar acesta nu este si pretul meu. Hai sa ne intalnim sa vedem masinile, discutam si ne intelegem noi!

Recunosc ca v50 este peste vectra si sunt dispus sa ofer o diferenta dar nu de la 7000 la 11000 este cam mult avand in vedere ca pretul de achizitie in 2008 a fost cam acelasi pentru amandoua.

post-3075-12877866697648_thumb.jpg

post-3075-12877866698131_thumb.jpg

post-3075-12877866698671_thumb.jpg

post-3075-12877866699296_thumb.jpg

post-3075-12877866697648_thumb.jpg

post-3075-12877866698131_thumb.jpg

post-3075-12877866698671_thumb.jpg

post-3075-12877866699296_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opelul nu este pregatit de vanzare sau schimb, este masina noastra de familie cu care ne deplasam aproape numai pe distante lungi, adica concedii sau iesiri de sambata deci nu este masina de serviciu, este intretinuta si face parte din viata nostra, daca intelegi.

Am facut oferta asta pentru ca eu mi-am dorit de mult un volvo, fiind masina mea de suflet, dar cand am plecat in germania la rude in 2008 am plecat cu gandul sa-mi iau un v50... din pacate nu am gasit ce mi-am dorit si am cumparat acest Vectra c de la posta germana. Cam atat despre istoricul ei acolo.

Precizez ca masina are roti de vara cu jante de aliaj si roti de iarna cu jante de tabla, exact cum se vede si in foto.

Mai atsez niste poze cu consumul ei si nu numai.

post-3075-12877866699818_thumb.jpg

post-3075-12877866708198_thumb.jpg

post-3075-1287786671865_thumb.jpg

post-3075-12877866727244_thumb.jpg

post-3075-12877866699818_thumb.jpg

post-3075-12877866708198_thumb.jpg

post-3075-1287786671865_thumb.jpg

post-3075-12877866727244_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Spune-mi te rog cat ai fi dispus sa dai diferenta.

Nu cred ca-i chiar asa de rau Autovit-ul. Dar fiecare cu parerea lui. Spune-mi un site pe care vrei sa comparam preturile.

Multumesc

O seara faina sa aveti.....o minune de fetita ai..sa-ti traiasca.

Cu stima

Edmond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziua buna!

Multumesc pentru complimente.

Undeva la 1500-2000Euro as fi dispus sa ofer diferenta.

O zi super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare

Eu ma gandeam la vreo 3000 diferenta, fara suparare si fara sa jignesc....As vrea sa merg la piata de masini la Mures sa-mi fac o parere mai clara despre preturi si atunci am sa spun exact care ar fi diferenta minima la care as face schimbul. Sper sa nu va suparati.

Imi doresc tare sa ajung sapt asta la Mures....desi sansele sunt cam mici ca maine fac zacusca :) .

O seara faina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a spus nimeni ca ai gresit - noi astia mai vechi si mai tocitzi te ajutam prin unele sfaturi TOCMAI pentru a-ti putea vinde masinutza - asadar, e bine sa raspunzi cit mai direct si mai repede intrebarilor puse de eventualii cumparatori despre bijuteria ta.

Dupa cum vezi, intrebarea lui jrazvy despre km a ramas... in aer - in schimb ne consumam secundele scriind randuri...ganduri...

Bafta la vanzare! Pe criza asta vad ca se aprind foarte repede spiritele  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru dragul iulipopescu:

Hmmm... Ba nu devine deranjanta deloc. M-am cam saturat sa-mi bat gura de fiecare data cind vine un user nou care intreaba brusc ceva sau doar vinde ceva, rugindu-l sa-si completeze profilul, sa salute macar aceasta comunitate de unde ia sfaturi si informatii pe gratis si pe deasupra sa se mai aprinda si spiritele in el - vezi doamne ca cineva ii da niste sfaturi de care el nu are nevoie. Ar fi trebuit sa sterg sute de mesaje daca m-as fi ofensat de fiecare data - insa "astia vechi si tociti" care punem suflet aici pe forum si la intilniri reparam masini o facem tocmai ca sa tinem in viata aceasta comunitate.

Mai citeste odata ce am scris si tu mi-ai pus in "citat" - daca am spus ceva aiurea.

Hmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Ce va mai certati....

Matrixxx...imi place poza ta...denota mare profunzime....

Mult succes tuturor si relaxare...ca si asa e stress destul....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.