Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest edmondastalis

Vand V50, 2005, 2.0 D

51 posts in this topic

Edy completeaza-ti si tu profilul asa de dragul nostru .

Share this post


Link to post
Share on other sites

edmondastalis, in viata mea exista doar 2 vicii majore : sex (uneori dus catre arta chiar) si viteza. Asa ca avatarul meu este perfect  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina poate o s-o vinzi odata,dar aproape toti de pa forumul asta ne comportam civilizat,fara faze imi place poza ta,omul ala cand am avut nevoie de ajutor nu cred ca a spus nu vreodata,si citeste alte mesaje sa vezi cum se vinde o masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca nici cu 2000 de euro nu-l dau ....pana nu i se pune pata la unu'....

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca nici cu 2000 de euro nu-l dau ....pana nu i se pune pata la unu'....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi s-a pus pata rau ... sigur nu vrei Vectra mea + o diferenta de 4.000lei, e masina buna, an bun, are tot ce ii trebuie. Asta e tot ce am acum! Opelul e accesibil ca piese mai ales ca a iesit Insignia deci Vectra c e apusa si preturile la piese sunt in scadere, il dai repede pe vremea asta in 7.500E sau 7.000E si cu diferenta de la mine ajungi la pretul tau de vanzare. Ce zici? Te mai gandesti?

Spor la vanzare si un mare UP de la mine ca masina merita!

Drumuri bune in continuare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate vad eu pe autovit ,sunt o multime de vectre c din 2005 ca a ta,pe la 6000-6500,asa ca nu cred ca se vinde repede cu 7000,asa cum spui tu.No ofense

Scuze de off ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba sa sti ca remarca ta chiar m-a deranjat, este nefondata, este atat de usor sa arunci cu preturi, tu nu cunosti nici una dintre masini, cunosti o marca si un pret, nu ai idee cat de mult ingrijesc la ea, cum ma supar cand gasesc un gainat de pasare pe ea, cand cineva a atins-o din gresala sau neatentie si a zgariat-o, nu stiu cum sa o ingrijesc mai bine, ce consumabile mai bune sa-i iau, cum ocolesc gropile, cum nu o urc pe borduri, nu cunosti multe prietene de forum. Daca vorbim de criza, intr-adevar ne-a afectat pe toti dar pe mine nu prea mult asa ca nu am de gand sa dau o masina personala, ingrijita, cu majoritatea optiunilor de care oricine ar fi super multumit, pe un pret facut de cei care cumpara de aici si vand dincolo, sau de cei care nu isi permit anumite masini nu le pot intretine si acum vor sa scape de ele cu orice pret sa-si achite creditele din banci. Nu e cazul meu. Masina are o valoare, reala si influentata de asa zisa criza, merge foarte bine, i s-a cumparat absolut totul pe original. Pentru  toate aceste aspecte draga colegule de forum eu sunt de parere ca ai facut o remarca gresita si am tot dreptul sa fiu deranjat si suparat. Fiecare masina isi are pretul ei iar acesta este pretul pe care eu l-am stabilit pentru ea si asa influentat de restul lumii, iar colegul nostru a stabilit pretul masinii sale in functie de problemele care il influnteaza in mod direct. Restul sunt polemici carora nu o sa le dau nici un fel de atentie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa ma mai gandesc..... Unui vecin de al meu ii trebuie o masina combi...de familie...are copil mic. Nu vrea neaparat Volvo. A zis ca in 30 noiembrie (cand se implineste sorocu la un depozit in lei) isi cumpara o masina. Pe V50 meu a oferit 8000 la prima strigare. Pe mine m-a costat 11386 de euro anul trecut. Am acte doveditoare la suma asta (masina e cumparata cu factura de la firma ING LEASING BELGIA direct pe firma mea). Am adus-o pentru mine..sa am si eu "masina mica"...erau alte vremuri...nu am modificat km sau alte treburi la ea....nu a fost lovita....am schimbat doar o busca. I-am facut test la reprezentanta la Baia Mare...daca o sa caut o sa gasesc si diagnosticul care mi l-au dat de acolo si in care scrie ca toate-s ok la masina. Asa ca nu as da V50-ul chiar asa sa ma aflu in treaba, mai ales ca cel mai ieftin care l-am gasit in Romania cu aceleasi caracteristici e 11300. Din cauza asta stau pe ganduri.

O seara faina la toti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de cateva luni porit pe achizitionarea unei masini. M-am oprit la S40.

Dar dupa mai multe negosieri cu "sefa" (sotia) am convins-o ca si un V50 e super OK.

Asa ca vin si eu cu o oferta:

5500 Euro + un ATV Linhai Worker 4x4 .

ATV-ul l-am cumparat de nou acum 2 ani.

E bine intretinut pentru ca mi-e tare drag :D

Am atasat si niste poze.

Cele bune.

post-3209-12877867806091_thumb.jpg

post-3209-1287786780878_thumb.jpg

post-3209-12877867809805_thumb.jpg

post-3209-12877867810641_thumb.jpg

post-3209-12877867806091_thumb.jpg

post-3209-1287786780878_thumb.jpg

post-3209-12877867809805_thumb.jpg

post-3209-12877867810641_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult de oferta.

Nu vreau ATV. Am sunat un prieten care se ocupa cu ATV-uri...nu-l vrea nici el.

Multumesc inca odata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba sa sti ca remarca ta chiar m-a deranjat, este nefondata, este atat de usor sa arunci cu preturi, tu nu cunosti nici una dintre masini, cunosti o marca si un pret, nu ai idee cat de mult ingrijesc la ea, cum ma supar cand gasesc un gainat de pasare pe ea, cand cineva a atins-o din gresala sau neatentie si a zgariat-o, nu stiu cum sa o ingrijesc mai bine, ce consumabile mai bune sa-i iau, cum ocolesc gropile, cum nu o urc pe borduri, nu cunosti multe prietene de forum. Daca vorbim de criza, intr-adevar ne-a afectat pe toti dar pe mine nu prea mult asa ca nu am de gand sa dau o masina personala, ingrijita, cu majoritatea optiunilor de care oricine ar fi super multumit, pe un pret facut de cei care cumpara de aici si vand dincolo, sau de cei care nu isi permit anumite masini nu le pot intretine si acum vor sa scape de ele cu orice pret sa-si achite creditele din banci. Nu e cazul meu. Masina are o valoare, reala si influentata de asa zisa criza, merge foarte bine, i s-a cumparat absolut totul pe original. Pentru  toate aceste aspecte draga colegule de forum eu sunt de parere ca ai facut o remarca gresita si am tot dreptul sa fiu deranjat si suparat. Fiecare masina isi are pretul ei iar acesta este pretul pe care eu l-am stabilit pentru ea si asa influentat de restul lumii, iar colegul nostru a stabilit pretul masinii sale in functie de problemele care il influnteaza in mod direct. Restul sunt polemici carora nu o sa le dau nici un fel de atentie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar cu  un v40, 2001, 1.8i,122 cp, plus o diferenta merge combinatia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neata!

- Pentru @fffff -  am fost deranjat de faptul ca, @claudiu a facut o remarca nefondata, oricum departe de a fi supart in adevaratul sens al cuvantului. Ca idee cu cateva posturi mai in urma am facut o oferta de 1.500/2.000+masina mea domnului @edmondastalis, deci exista bunavointa din partea mea chiar si la pretul de 6.500E pentru masina mea pentru ca 6.500e evaluarea voastra la prima vedere + 2.000e de la mine = 8.500e pretul V 50-ului, mi se pare "fair" pentru pretul actual.

- Pentru @costic - eu unul nu am inteles cui te-ai adresat schimb cu V50 sau cu Vectra c ?!

Inca un UP de la mine pentru V50.

Stima, drumuri bune sa aveti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnule abe4...sa stiti ca ma tenteaza putin oferta d-voastra, dar cel mai mult sunt tentat de bani cash. :) Daca pana in 30 noiembrie nu va luati alta masina si mai sunteti dispus la un schimb si bani de la vecinul meu nu primesc macar 9000 cred ca as accepta oferta d-voastra. Cam multi de "daca".....dar cine stie? Poate ne intelegem.

Va doresc numai bine la toti si masini pe placul vostru.

P.S. Pe mine m-ati cucerit cu "nu ai idee cat de mult ingrijesc la ea, cum ma supar cand gasesc un gainat de pasare pe ea, cand cineva a atins-o din gresala sau neatentie si a zgariat-o, nu stiu cum sa o ingrijesc mai bine, ce consumabile mai bune sa-i iau, cum ocolesc gropile, cum nu o urc pe borduri, nu cunosti multe prietene de forum." Am crezut ca numai eu nu o urc pe bordura cand nu am loc in parcare. Cel putin din cartierul unde locuiesc numai e nu o urc.....si am niste vecini mai in varsta care de uita "in dungi" la mine pt faza asta. Dar nu ei cumpara piese la masina...asa ca....raman cu uitatu'. Cam lung P.S. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca pun 8000 Euro cash are rost sa merg pana la Bistrita sa vad masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ofer la schimb un V40 D din 2003,150.000 din care vreo 30.000 in tara plus 2000 euro.

Motivul:Vreau pur si simplu ceva mai nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Pt badgogo....nici chiar 8000....dar cred ca ne putem intelege. Poate imi lasati un numar de telefon. Al meu este 0745677567 si putem sa ne intelegem .

O seara faina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare

Nr. meu 0744372023. Poate saptamana viitoare pe final o sa am timp sa merg pana in Bistrita sa vad masina si sa vorbim.

Cele bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat azi sa iau legatura cu tine dar nu aveai semnal.

Trebuia sa ajung la Tg Mures sa vad o masina si m-am gandit ca nu ar strica sa trec sa o vad si pe a ta.

Am mutat toata treaba asta pe saptamna viitoare deorece si cel care vinde masina din Tg Mures era plecat la Sighisoara.

Poate reusim sa vorbim saptamana viitoare.

Numa bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

am fost plecat la stupi...ca am stupi.... ;)....si am stat in weekend acolo (in judetul Sibiu).

Sapt viitoare e ok. O sa fiu in Bistrita.

Numai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.