Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

claudiupuiu

S60 T5 - 7.000 EUR (am gasit din greseala pe Autovit)

33 posts in this topic

Din cum sunt puse bratele de la stergatoarele de faruri imi dau seama cam cata grija s-a avut de ea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate chiar n-a interesat-o daca sunt functionale sau daca aia e pozitia corecta.

Eu unul sunt curios ce-o fin in bidonul din usa stg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WD-40... cine stie ce trebuia sa "degripeze" tipa din cand in cand ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

este extrem de inalta masina aia.  are garda la sol mai mare decat touaregul pe spate :)

dar la banii aia, probabil ca cine o ia trebuie sa ii mai umble pe la sasiu, sa nu fi ramas stramb de la ultimul accident

unul intr-adevar superb si pentru care m-as intoarce la volvo in detrimentul bmw e asta : http://www.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=1539065&parinte=%2Fmasini%2Fvolvo%2Fs60%2Findex.php%3F%2526cateam%253D23%2526OOrdine%253DDataIntrare%2526sens%253DDESC%2526offset%253D0 dar nu am banii pentru el :(

si mai e frumoasa si aia din bacau de 2,3 care la fel cred k la 7000 de euro se da, si mi se pare peste cea rosie http://www.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=1537078&parinte=%2Fmasini%2Fvolvo%2Fs60%2Findex.php%3F%253FOOrdine%253DDataIntrare%2526sens%253DDESC%2526cateam%253D23%2526offset%253D15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca masina rosie este in apele ei atunci merita cu spume, nici in Germania nu gasesti una de 250CP la banii acestia, problema este ca masina a fost revopsita integral si trebuie aflat din ce cauza, poate doar de design caz in care merita .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze, nu am verificat link-ul. E vorba de cea rosie din C-ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si asta rosie are jantele frumoase...si e frumusica si ea...parca imi plac mai mult astea fara facelift decat astea cu facelift...intr-adevar curu il are f saltat...de ce oare?adica ce o tine asa de ridicata???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere ca a fost revopsita si sta pe spate ca un SUV , sotto a fost lovita mai grav  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De care dintre ele vb???Despre asta din 2002http://www.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=1537078&parinte=/masini/volvo/s60/index.php%3F%253FOOrdine%253DDataIntrare%2526sens%253DDESC%2526cateam%253D23%2526offset%253D15 ???daca da..intr-adevar sunt frumoase..sunt curios ce model/dimensiuni sunt???

Nu stiu de ce,dar parca asta veche din 2002 e mai frumoasa decat asta cu facelift din 2005http://www.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=1539065&parinte=/masini/volvo/s60/index.php%3F%2526cateam%253D23%2526OOrdine%253DDataIntrare%2526sens%253DDESC%2526offset%253D0!!!

Asta veche are bodykit si nu imi dau seama?Are garda modificata?Sunt pozele facute din unghiuri care o avantazeaja?O fi culoarea f frumoasa???Sau sunt doar jantele care o fac atat de frumoasa????

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU are nici o garda modificata, multe S60uri mai vechi sunt lasate de bot atata tot mai ales daca au multi km  si au rulat prin RO .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihai...mai citeste o data postul meu...verifica primul meu link...despre aia vorbeam eu initial...nu inteleg ce te-ai revoltat asa...

In legatura cu aia rosie...da e draguta...pai cum sa imi placa???uite asa...cum ai zis si tu:e vorba de gusturi....si nu e vb doar de jante,ci de FACELIFT...aaa...ca posibil sa fie praf,da de acord,dar asta e alta treaba,eu vb de design...

si nu inteleg care e treaba cu pretu???7000euro aia rosie(si aia din primu meu link) mi se pare un pret ok pt romania...apropo aia din 2005 e 17000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

7000 de euro e un pret ok pt o masina care a fost grav accidentata. Un s60 bun n-ar trebui sa fie mai ieftin de 8500 indiferent de criza. Masina rosie arata prea suspect de bine pentru pretul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca gasesti in Germania S60 si sub 5000 de euro.... de ce sa fie 8500 in Romania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e piata in Romania. Probabil ca in Gemania taxele la o masina veche sunt atat de mari incat nu e nimeni interesat de ele. Daca-ti vinzi S40-ul la pret de Germania ti-l cumpar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rand vreau si eu S60 T5 la 5000E, de fapt ia-mi si mie doua :D

Cel mai ieftin S60 T5 de pe mobile este 7k E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e piata in Romania. Probabil ca in Gemania taxele la o masina veche sunt atat de mari incat nu e nimeni interesat de ele. Daca-ti vinzi S40-ul la pret de Germania ti-l cumpar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rand vreau si eu S60 T5 la 5000E, de fapt ia-mi si mie doua :D

Cel mai ieftin S60 T5 de pe mobile este 7k E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rand...no offense,dar sa inteleg ca vine cam 6000/buc+prima taxa+altele tot la 7000+ ajungi...Plus ca asta,fiind in tara,o poti vedea inainte sa o cumperi,deci ,cel putin teoretic,stii pe ce dai banii...Deci pretu pana la urma ar fi ok...eu insa nu l-am inteles pe Mihai de ce i sa parut asa mult,sau ce a vrut sa zica  prin "imi pun jante cromate de 1000 de euro, si ii cresc pretul masinii cu 5000".S-ar fi asteptat sa coste 3000???...anyway

Am vazut azi masinuta prin oras,a trecut pe langa mine la ceva distanta...si nu mai era asa inalta de "fund"...In ceea ce priveste vopsitul,caci unii au spus ca ar fi vopsita-asa o fi,nu cunosc...dar se pare ca ornamentele interioare de pe usi sunt vopsite si ele in rosu.Deci posibil ca masina sa fi fost vopsita pe motiv de look...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rand asta sa i-o spui lui MUTU, acum 2 zile s-au intors 2 prieteni din Germania si cu 7000E si-au luat Astra H din 2004 de la turc au zis ca nu mai scade nimeni nimic pt ca Germania oficial a iesit din criza iar cand vine vb de Volvo au spus ca S60 ieftine erau numai cu acte de Italia si erau zgariate&indoite si cu multi km evident fara carte de service .

Mitul Germania a apus acum pt ca Volvo poti cumpara si de aici la preturi mult mai bune evident din motiv de criza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rand...no offense,dar sa inteleg ca vine cam 6000/buc+prima taxa+altele tot la 7000+ ajungi...Plus ca asta,fiind in tara,o poti vedea inainte sa o cumperi,deci ,cel putin teoretic,stii pe ce dai banii...Deci pretu pana la urma ar fi ok...eu insa nu l-am inteles pe Mihai de ce i sa parut asa mult,sau ce a vrut sa zica  prin "imi pun jante cromate de 1000 de euro, si ii cresc pretul masinii cu 5000".S-ar fi asteptat sa coste 3000???...anyway

Am vazut azi masinuta prin oras,a trecut pe langa mine la ceva distanta...si nu mai era asa inalta de "fund"...In ceea ce priveste vopsitul,caci unii au spus ca ar fi vopsita-asa o fi,nu cunosc...dar se pare ca ornamentele interioare de pe usi sunt vopsite si ele in rosu.Deci posibil ca masina sa fi fost vopsita pe motiv de look...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu zice nimeni ca nu se poate dar vorbim de masini cu brif de Germania nu de Italia si acum in Germania ultima fitza este sa aduca masini din italia care sunt omorate deci pretul real al unui S60 T5 @250CP nu este deloc 5000E ci mai mult, mult mai mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites