JameL

butoane consola centrala

10 posts in this topic

Salut,

Am un volvo s40 din 2005 si probabil ca stiti problema exfolierei butoanelor consolei centrale. La modelul facelift am vazut ca exista butoane cu margine metalica, stie careva de unde se pot achizitiona la un pret rezonabil?

Multumesc.

post-2144-12877866319611_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

de la volvo in nici un caz! Cele metalice nu se vand decat impreuna cu consola sau eventual... cu toata masina. In schimb le au separat pe cele de plastic cu aceeasi acoperire de...plastic.

Poate gasesti la dezmembrari?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveau cei de la Boston Volvo, am vb cu ei, se vand si separat de catre volvo, este chiar si un part number pt kit, dar nu le mai au nici cei de la Boston Volvo nici inca vreo 3 magazine cu care am vb, iar la Volvo la noi ma indoiesc.

Am sa mai caut si la mine s-au deteriorat de la curatitul cu servetele umede ( luati atentie cu ele ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce e Boston Volvo? vreo reprezentanta ceva? Sau magazin pt Volvo?...  E cumva si in Timisoara.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca stii codul pune-l sa ne interesam si noi. cred ca toate sunt cojite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un magazin din...Boston care face rost de diferite chestii.

Kit P\N 30782150

Exista si un TSB ( Technical Service Bulletin ) in AllData, adica o problema comuna, intalinita de mai multe ori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveau cei de la Boston Volvo, am vb cu ei, se vand si separat de catre volvo, este chiar si un part number pt kit, dar nu le mai au nici cei de la Boston Volvo nici inca vreo 3 magazine cu care am vb, iar la Volvo la noi ma indoiesc.

Am sa mai caut si la mine s-au deteriorat de la curatitul cu servetele umede ( luati atentie cu ele ).

Aceeasi problema...au realizat ce omisiune au facut si au pus la toate acum metal...daca-i intrebi ei o sa-ti spuna ca e un model nou, design, vrajeala....cunoscatorii si utilizatorii vor rade in sinea lor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci concluzia ar fi ca nu se pot gasi butoane metalice pt modelul 2004-2007 ... Pacat. Solutia ramane sa cumperi tot butoane din plastic care, poate cu putin noroc, o sa te tina 1,5-2 ani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari la toata lumea!

E unul dintre primele posturi pe forumul asta dar il citesc de cateva saptamani bune.

Sunt proaspat posesor de volvo v50 model 2007 si, bineinteles, intampin aceeasi problema cu zgarieturile consolei centrale. Are cineva idee cat costa butoanele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

145 de lei, dar doar cele cu cauciuc, cele cromate nu se gasesc si nu se pot monta oricum pe modelele pana in 2008 ! Vine doar partea exterioara a butonului, fara miez, se schimba destul de usor si cu grija !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now