Guest

Idei cu gust de ........TAURINA

193 posts in this topic

nu ....nu am fost prin zona , altcineva a avut bucuria de a admira aceste meleaguri , eu doar am postat impresiile lui .

Poate citind , cu totii ne dam seama ca nu ar fi chiar atat rau , ca in afara bucuriei de a ne intalni/reintalni , merita sa vedem si tara aceasta atat de minunata , si sa ne bucuram , INCA, de traditiile pe care ni le ofera.

deci ....D-nu Claudiu si toti cei care cred ca e bine sa facem si o minivacanta 1 data cu aceasta intalnire , facem si noi un astfel de traseu ?.....daca da, inainte sau dupa acel weekend?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as fi de acord,sti ca imi place sa ma plimb,ca tiganu cu cortu :D,dar pe mine daca mai dus la biserica,si la manastiri,mai omorat,nu-mi mai arde de nimic >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si io is la fel ...dar sunt convins ca pana la manastiri ai ce vedea ;D

Noi ramanem la intrare la o tigara, o tabla ,...un barbut , fetele intra inauntru la o rugaciune ..... toata lumea multumita  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbim,ne facem un traseu cat de cat bine definit de acasa,si mergem ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx ,sunt impresionata de felul in care ai scris ! Si ,hunedoreanule ,copiii sunt ,,domeniul"meu ,...! Ma luati si pe mine cu voi ? Nu am inteles bine ,cand vreti sa faceti plimbarea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelly, citatul scris de danyx erau impresiile unuia care a fost acolo (probabil avea vreun jeep  :P) si a trait acele sentimente. "Plimbarea" se va face in septembrie.

Avem o tara superba - insa drumurile sint varza - iar participantii la trafic...foarte civilizati, ce mai, o placere.  Probabil cei mai fericiti vor fi BiriV si Vali(vlpvlp06) - ca au suspensia sport extrem  :D

Cu ideea de minivacanta sint si eu de acord, mai ales ca am subliniat inutilitatea unui drum de 1300 de km in mai putin de 72 de ore de stat impreuna cu voi.  Ajungi vineri dupa-amiaza rupt de "bucuria" condusului prin mioritica tara, bei un kil de whisky si 2 de vin dupa care la culcare. Simbata trece repede, iar petrecerea de seara nu o sa poata sa fie udata din belsug, pentru a nu te scula mahmur duminica...cind deja trebuie sa te intorci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

am verificat si inca nu au ajuns ....probabil ca is pe drum ...si cum e uichend ie posibil ca luni, chiar si eu is curios cum se misca ING in comparatie cu raiffeisen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca se strange deja avansul?

Se mai voteaza odata,da sau nu?cand, cum, ce , cui, cat, unde? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sfc dragule, cum spunea si Midnight:

"Avand in vedere discutiile mai mult sau mai putin "constructive" care au fost pana acum pe tema Nationalei, e cazul sa incepem cu putina dictatura pentru ca nu vom ajunge la niciun consens. Deci.. situatia va sta de-acum incolo in "halul" urmator :

1). Organizarea. O va face ca si pana acum, DANYX. Ultimele doua intruniri aranjate de el au fost din punctul multora de vedere cele mai bine facute. A facut-o mereu din placere si fara nicio obligatie sau interes. Singura situatie in care vom alege pe altcineva este daca acel "altcineva" a mai organizat evenimente si are un minim de experienta in domeniu.

2). Data. A ramas stabilita pentru primul week-end din septembrie si nu se mai muta. Daca nu poate veni o persoana sau doua nu putem da peste cap alte 15. Asta e, soarta...

3). Locatia. In urma discutiilor pe care le-am avut aseara, si avand in vedere ca destule persoane s-au plans de distanta, vom incerca, repet INCERCA sa gasim ceva mai convenabil pentru TOATA lumea. Avem de ales intre a face o "traditie" din a merge intr-un singura zona (si implicit a risca plictiseala) sau a merge in diferite zone (dar ne ridica in cap pe cei cu copii mici - pe care ii inteleg de altfel). Exista rezolvari, unii au venit cu copil de o luna, altii cu copil de 5 ani... O data pe an daca se vrea, se poate cu siguranta sa se faca un mic sacrificiu.

4). Pareri pro si contra. Le vom lua in considerare, ca nu suntem incuiati, dar cum toti stim ca treaba amestecata incepe sa miroasa urat, si uite ca chiar asa si este, vom pune in balanta si vom alege ce credem ca e mai bine pentru toata lumea.

5). Avansul. Se va stabili cat de curand, si se va vira EXCLUSIV prin virament bancar, ca si la intrunirea precedenta, ca sa nu existe discutii referitoare la "monetar".

Chiar imi pare rau ca trebuie sa procedam asa, dar am ajuns la concluzia ca este mai bine ca un eveniment sa fie organizat de mai putine persoane, si lucrurile sa fie mai clare. Exact ca la team building sau la concert. Asta e "oferta", cine doreste, vine, cine nu, nu. Cei care au fost pana acum stiu despre ce este vorba, cei noi care vor veni sunt sigur ca vor fi incantati. Inca ne mai gandim daca vom re-vota locatia cei care platesc avansul (dupa perioada de achitare), sau o vom lasa asa. Nu e corect ca unii sa plateasca si altii sa aleaga, sau asa cum a zis si Matrixxx, nu sunt siguri ca merg dar voteaza ca sa se afle in treaba. Cei care platesc avansul cu siguranta vor sa mearga oriunde ar fi stabilita..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ca sa fie si mai bine,dupa ce se incheie perioada incasarii avansului,cei ce au platit,decid daca se merge in maramures,asa cum a votat poporul,sau stabilim (votam) alta locatie,doar cei ce am platit ,si sigur vom merge.

Cred ca este solutia cea mai buna :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

evident, mi se pare normal ca cei care platesc avansul (deci vor veni aproape sigur) sa mearga acolo unde vor ei, nu unde voteaza ceilalti din mouse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu cum sa procedez? Aflu de-abia prin vara cand trebuie sa plec din tara, cu serviciul bineinteles, anul trecut a fost tocmai in perioada nationalei, anul asta, stiu eu cand va fi? :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@popicu

nu ai citit cu aientie

nationala va fi in 4=5 septembrie

se va vota locatia de catre cei ce vor plati avansul

daca nu ai platit avansul nu vei avea drept de vot ATIT

asta nu inseamna ca nu o sa poti veni acolo unde se va vota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok .....cam absent p'acilea.

Deci care va-sa-zica . Cum in uichendul viitor ne amintim de valentin .....si cum si noi suntem indragostiti .... fac 1 apel pentru cei idin zona capitalei , sa ne intalnim , sa petrecem o seara memorabila , udata de cateva pahare cu ce ne place, ritmata si acompaniata de o muzica buna , luminata e blițurile aparatelor foto .

Marturisesc foarte sincer ca vin dupa ce-a mai urata sambata din ultimi 31 de ani , care coincidenta sau nu a fost si Sambata mortilor  ;D

Am un chef nebun sa ascult o muzica normala  ;D, si mai ales sa dansez .

Laura este maestra de ceremonii , invitata'i toata lumea , danette ..... poti veni linistita vor fi multe haine de pazit  ;D ....desi ...danette s-a cam dat la "fund"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai... inseamna ca cel mai probabil o sa ramana tot Coyote... unde de data asta O SA APAR, imperecheat sau nu ;D. Asadar... 14 Feb - invazia Volvo-Club revine, la o parte ca danseaza IO ;D. Alina stie  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alina stie  :smile:

hai nu mai imi face in ciuda ......ca invata si danette .....cica se duce la mediatatii  :smile: numai profesor sa nu fi .....in zilele astea de criza  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ? Vrea sa ramana si ea cu buza...umflata ?  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ? Vrea sa ramana si ea cu buza...umflata ?  :smile:

..... la cat o iubesc ...sper doar sa nu isi faca un tel in viata din asta  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu bre ce teluri si facaletze impartiti voi acolo, da' io stiu ca vreau sa dau din manutze mai rau ca Boc dupa microfon in plenu' shedintelor de Guvern. Acu' daca-i bag cuiva dejtele'n nas, se scuza, ca am circumstante atenuante :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx, iti ofer o noapte de cazare la pensiunea lui tata si o litra de horinca numai sa te indulcesc sa vizitezi si Maramuresul.

Desi in prima faza la nationala am votat Maramuresul, nu pentru a-mi fi mie mai comod ci mai degraba pentru a vedea cateva zeci de Volvo in Maramures la un loc, daca o sa mai votam inca o data merg pe mana majoritatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragule, iti multumesc din suflet pentru gindurile frumoase !

Desi am scris de m-a durut mina, tot nu am fost inteles...Nu s-a pus niciodata problema ca nu as veni in Maramures - ci am fost curios cum a iesit aceasta locatie din 99 de votanti. Atit. Intotdeauna am sa vin la orice Intermediara, Nationala (am fost chiar si la Constanta la intilnire) daca sanatatea si familia mea sint ok. Ma descurc eu cumva, ca intotdeauna.

Probabil, daca nu o sa ajungem anul asta in Maramures, am sa iti fac o vizita Personal (poate si cu alti citiva doritori de plimbare). :3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sti ca m-ar bucura o vizita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now