FireLight

Inmatriculare masina

12 posts in this topic

Salutare tuturor!

Aveti idee daca s-a trecut in Capitala la numerele de inmatriculare din 3 cifre? sau eventaul cand se va trece?

Pe internet am gasit niste stiri de prin mai 2009 cf. carora in 3-4 luni s-ar trece. Acum suntem in noiembrie si nu se stie nimic, sau ma rog, eu :)

Incerc sa gasesc o combinatie, chiar si din cele mai putin obisnuite, fara nicio legatura cu un nume, acronime sau prescurtari... fara succes.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Da .Era vba ca pina la sfirsitul  anului asta sa se ajunga sa se ia decizia.  Concret ,mai avem de asteptat, fara numar,fara numar :D. .A fost o idee probabil,.cind  "economia duduia: :D...

    Radierea din oficiu nu este pusa in aplicare daca ai ITP expirat de mai mult de un an,la fel si RCA.Ca atare este o ameteala ...Am divagat un pic.In orice caz ,ai sa vezi ca ,atunci cind  vor intra in circulatie vor fi rezervate  din start destule .. B100 ,B101 ..masina alba, manelar portorican ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ministerul Administratiei si Internelor anunta ca incepand de luni Serviciul de permise de conducere si inmatriculare a vehiculelor din Bucuresti va atribui si placi cu numere de inmatriculare formate din trei cifre, nu doar din doua, ca in prezent.

"Astfel, de la aceasta data, combinatia pe placa va putea fi si sub forma: B - 000 (combinatia de trei cifre) - AAA (combinatia de trei litere). Exemplu: B-111-TTT", se arata intr-un comunicat al institutiei remis Ziare.com.

In paralel, serviciul de specialitate, din cadrul Prefecturii Bucuresti, va continua sa elibereze si placi in combinatie de doua cifre, pana la epuizarea variantelor ramase vacante.

Actualele placi de inmatriculare raman valabile si nu este necesara preschimbarea lor, precizeaza ministerul Administratiei.

Sursa: http://www.ziare.com/actual/social/12-30-2009/placute-de-inmatriculare-cu-trei-cifre-in-bucuresti-983921

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul nr cu 3 cifre care l-am vazut in bucuresti este B 666 HEL pe un porche cayenne

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D  inseamna ca o sa traiasca mult cu asa numar, nu ?  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca chiar este adevarat  acel nr, probabil ca este vba de vreun copil ,emo-sata ,etc cu papa "rosu".Sau poate o sa traiasca mai mult  cum zice bine Matrixxx :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca chiar este adevarat  acel nr, probabil ca este vba de vreun copil ,emo-sata ,etc cu papa "rosu".Sau poate o sa traiasca mai mult  cum zice bine Matrixxx :D

Nu-mi sta in fire sa mint asa ca.....

PS.sper sa se vada bine ca e facuta cu mobilul.

post-1720-12877872617317_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu mai zici niciodata asta "Nu-mi sta in fire sa mint asa ca....." ca ma superi, ok ?    :kiss2:

Radeam doar la gindul asta: cit creier sa ai sa-ti pui pe masina aceasta combinatie de nr ?! S-o fi gandit mult ?  Nici nu vreau sa ma gindesc la cite astfel de timpenii or sa apara pe super soselele noastre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu un A8 "cu lanturi la gat" *-001-BOS.  ;D

Hmmm 001 ? ... stiu ca se incepe de la 101  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now