Godfather

New S60 - primele fotografii oficiale

51 posts in this topic

Eu nu pot sa zic decat frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozele astea si reclama aia cu pictorul orb ma fac sa cred ca inca se mai fac masini pe planeta asta. E una din putinele masini pe care as cumpara-o de noua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da spatili cum arata spatili ;D

[attach=#]

Asta sa fie ?

[attach=#]

Sau asta ?

post-993-12877869643108_thumb.jpg

post-993-1287786964482_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte probabil cea portocalie

...

pardon..."Vibrant Copper"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extensiile alea de stop de pe capacul porbagajului dau a Reno, mai bine arata spatele din prima poza pusa de mine, parerea mea, care este ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si s40ul da a ford focus, dar nu are nicio treaba. Hai sa nu offtopic.

DSC_0225.JPG

Masini-Noi-Ford-2008-Focus-sedan-14-16v-80-CP-Ambiente-200803272221515835-large.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si s40ul da a ford focus, dar nu are nicio treaba. Hai sa nu offtopic.

Oare nu ar suna mai bine ca focus-ul da a S40  ???;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai andy vad ca ai chef de bancuri, toata lumea stie ca S40 este facut pe platforma de focus 2 si au multe piese comune .

Share this post


Link to post
Share on other sites

si totusi are vreo treaba o masina cu alta? cu toate piesele lor comune si platformele lor comune...

ontopic: Pozele cu masina portocalie de mai sus sunt defapt NOUL FORD MONDEO. sau viitorul jaguar de clasa medie XB.

happy now?

pardon ...cheia de la un S40 este la un aston martin vantage... deci? S40 = baby aston? wtf

aston-volvo-key.jpg

http://www.autoblog.com/2008/10/31/doh-aston-martin-owner-finds-volvo-logo-on-key/

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA HA asta discutam cu un prieten care are V8 Vantage si cand i-am aratat XCul a ramas socat de comenzile de la geamuri, erau exact ca cele de la masina lui ;D 

Aston Martin a fost a lui Ford deci mai multe piese de Volvo se regasesc la aceasta masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce-o fi rau ca e folosita platforma de focus pe volvo ?

daca e buna (si este) e ok.

dupa gusturile mele ,volvo arata mai bine.

si tot dupa gustul meu, noul s60 nu prea arata mai bine decit al meu... sint subiectiv, stiu, dar parca vroiam altceva

fata e mai agresiva si mai frumoasa, insa spatele e mai altfel, mai comun si masina asta se admira dupa ce te-a depasit, nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/244684/new_s60_shapes_up_to_beat_3series.html

;) "Volvo S60 va fi dezvaluit publicului pentru prima oara, cu ocazia Salonului Auto de la Geneva, in Martie 2010. Productia de serie a noului model Sedan sportiv va incepe in vara anului  2010, in fabrica Volvo Cars din Ghent , Belgia, iar in Romania va fi lansat in Septembrie 2010"

;) "Noul Volvo S60 poate fi echipat cu noul sistem de detectare a pietonilor – o tehnologie revolutionara de siguranta care detecteaza pietonii din fata masinii, si franeaza automat in situatia in care soferul nu reactioneaza la timp"

post-0-12877869701267_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iarasi incepeti cu platformele ?

Nici macar nu e platforma Ford, am explicat intr-un alt topic toata povestea dar unii batman batman... ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate sa fie si pe platforma de aro 244 D, mie-mi place cum arata si basta. Important e cum o sa mearga in vanzari prin afara, la noi sigur o sa se vanda cel mult 100 pe an.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"tehnologie revolutionara de siguranta care detecteaza pietonii din fata masinii, si franeaza automat in situatia in care soferul nu reactioneaza la timp"

eu vreau sa vad cum nu mai pune nimeni frina cind vede pietoni ,in Bucuresti macar (posesori de noul s60) - eu ii vad mereu ca pe niste popice vii, dar asta-i alta treaba  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie mi s-a intamplat ...

eram pe nistre stradute de spatele blocurilor ...intre piata muncii si decebal ... si mergeam cu 20-30 la ora pe stradute cu o banda, masini parcate pe stanga si pe dreapta.

Intr-o fractiune de secunda vad o minge la 5 m de masina si atat mi-a spus instructorul la scoala de soferi: "Unde vezi minge peste drum , vine si copilul" si asa a fost. Am franat din instinct si imediat imi zboara un copil in fata masinii. Asta era pe vremea cand ma alegeam cu dosar penal daca il atingeam.

E usor sa spui ahahaha ce prostie de tehnologie, dar daca dai 1000 de euro pe un sistem de siguranta si te salveaza ODATA, sau salveaza un pieton ODATA sa nu-i rupi picioarele... eu spun ca merita.

City Safety m-a oprit de 3 ori cand, din gresala mea si graba mea vroiam sa plec primul de la semafor, eu fiind al 2-lea la coada  ;D ;D ;D cel din fata se mai asigura ca nu trece nimeni pe rosu. Iar de doua ori in sensuri giratorii: intorci capul spre stanga sa te asiguri, vezi unu in fata ta inainte sa intorci capul ... vezi ca nu vine nimeni , accelerezi usor si vezi ca ala din fata nici nu s-a clintit.

Rezultatul : Priceless.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am spus hahaha-  ce prostie de tehnologie. Sint doar mirat de cum vor conduce fericiti de posesori de S60 in Bucuresti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ca si la City Safety, banuiesc ca va exista un buton pt dezactivarea lui....

Si mie mi s-a intamplat sa intre City Safety'ul de 2 ori.....si chiar nu sunt genul care sa conduca bazandu-se pe asa ceva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fi gindit si pentru polei ?

exista si cazuri in care e mai bine sa eviti , sau mai bine spus, frina te impiedica sa eviti. la asta s-or fi gindit ?

psihic, ajuta sau nu soferul ? nu cumva soferul (si aci ma refer in primul rind la soferii neexperimentati, adica femeile) se va baza ca are asa ceva si-si va diminua atentia ?

sa nu ajunga ca controlul tractiunii, destul de controversat....

orice sistem care preia de la sofer (fara sa ceara voie) anumite sarcini are si riscuri. vezi curbele de viteza unde dstc-ul te poate omori sau salva, in functie de cit iei piciorul de pe acceleratie. (lucru anormal pentru orice sofer, sa nu contrabrachezi sau sa nu pui frina...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haide bre ca e bun sistemul dar nu poate sa te scoata din orice rahat, trebuie sa fii atent la volan asta e ideea, vorba ta esti mai atent intr-o dacie 1300 cand stii ca nu te salveaza nimeni ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ideea era sa nu cumva sa te bage in rahat mai mult decit te scoate....

timpul va decide

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Este aspectuoasa ca masinuta,ce sa zic.

In alta ordine de idei ,poti avea toate sistemele de siguranta la o masina  insa daca conduci o batrina Dacia(ca ea este etalonul inferioritatii ,vad) si stii sa mergi in orice conditii f. sigur e ceva. Omul sfinteste locul ,nu fierul ,de cele mai multe ori.

    Sigur ca dorim confort ca traim  in prezent si exista Volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now