Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sabau Raul

Volvo 440 din franta pt piese arata fff bine

98 posts in this topic

Cipriano, cand comanzi niste piese SH trebuie sa te astepti si la mici probleme... Ori de comunicare, ori de calitate. Daca nu se rezolva problema, te rog posteaza public si se vor lua masuri.

Multumim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te cred si poti sa fi sigur ca o sa e rezolve problema pana la urma avand in vedere ca nu is omul acela care trimite piese si dupa aia nu mai auzi de el o sa tinem legatura si o sa fie in continuare mai trimit piese si toata lumea e multumita de mine, a fost o neintelegere din partea mea iar cu a 2 bucsa o sa dea cu socoteala cei de la cargus sa vad pe unde sa ratacit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa zic nimic rau despre tine sau de cargus dar nu  prea cred ca ei desfac coletele, acest colet era intr-o punga(plasa) sau doua nu mai stiu exact, si era lipit cu scoci maro parca. Cand afli ceva te rog sa ma anunti , daca e din partea lor macar sa stim, sa folosim alt curier. Firma la care lucrez eu lucreaza doar cu cargus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal! nu ai mai dat nici un semn, as fi interesat de grila din fata de pe capota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce semn sa dau?? Zi cand vrei ceva imi scri pe forum si ne intelegem al 2 lea tampon de cauciuc a ramas la cargus dupa cum ti-am zis dar tot asa arata cand l-au pus in punga au uitat sa il puna din pacate. Il am akasa dar e in stadiu in care e si celalalt care ti l-am trimis. Pai ce sa zic eu grila fata ti-o dau cu 250 de ron astea in general is scumpe grilele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e cam scumpa! am primit un mesaj din timisoara cu 150ron. ma mai gandesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-o las si eu la 150 de ron daca chiar o vrei. Asta ca ai mai luat de la mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa dai grila daca ai la cine, ca eu mi-am cumparat azi de la cineva din arad.merci pt oferta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

up preturile sunt negociabile va rog ajutati-ma sa o dau ca imi ocupa curtea.Mai am motoru farurile vasurile de expansiune orice piesa de caroserie m-ai am fata bordului volan ceasurile bordului stopurile hayonul oglinzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farurile sunt cu reglaj automatic adika nu cred ca le poti regla daca nu ai acel sistem de reglare automat.Sau daca vrei poti sa schimbi sticla si lupa dinauntru farului daca la tine sunt cu reglare manuala. Pretul este de 350 de ron amandoua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Up preturile sunt negociabile doar sa ma scapt de ea asa ca va rog ajutati-ma sa o dau cat mai repede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciprian ce sa pun in poze?? farurile ??[attach=#][attach=#][attach=#][attach=#][attach=#][attach=#]

post-1115-12877874238679_thumb.jpg

post-1115-12877874247179_thumb.jpg

post-1115-12877874266585_thumb.jpg

post-1115-12877874238679_thumb.jpg

post-1115-12877874247179_thumb.jpg

post-1115-12877874266585_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciprian ai vazut farurile le dau cu 300 de ron amandoua am niste probleme si-am nevoie urgent de bani asa ca sariti pe mine ce piese vreti ca fac oferte........mai am asa din volvo..la motor...bidonasele de plastic de la spritiera apa si servo---120 de ron

telescoape hayon---80 ron

stopuri spate--100 ron

plasticuri bord 150 ron

capota---150 ron

grila din fata--1oo ron

4 jante de tabla cu cauciucuri uzura 50%--200ron

bara spate--250 de ron

volan---100 ron

pompa servo--300 ron

alternator---150 ron am 2 disponibile

electromotor----150ron

sprituitoare--50 de lei

ceasuri bord---80 ron

am si un catalizator--il dau cu 400 ron

Dupa cum vedeti preturile sunt destul de ok fata de ce au fost pana acuma asa ca va rog sa ma scapati de ele la un preten ceva,am o problema din pakate si trebuie sa o rezolv si plus de asta imi ocupa spatiu masina si pana la vara cum v-am m-ai spus trebe sa eliberez curtea.Va multumesc.up

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu inca ceva piese--

  2 termocuple--motorisca care raceste--100 ron bucata

  2 radiatoare de racire a motorului-150 de ron bucata

  pompa benzina--150 ron

  semnalizari aripa--50 de ron

  macaralele electrice de la geamuri--100 de ron bucata

  4 fete usi arata foarte bine--200 ron

 

Dragi colegi de pe forum la mai multe piese puse pe comanda se face si un bonus sau un discount din partea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

M-ar interesa pe mine pompa de benzina daca o dai cu 150 lei cu transport cu tot (curier).

Destinatie Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot asa eu am dat anul trecut 200 ron pe una plus transport nu pot imi pare rau 150 de ron fara transport altfel nu pot nu am cum.Oricum transportu e undeva la 20 de lei maxim 30 de lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi poate ajungi sa dai si tu toata masina cu 1000 de lei, cum stiu eu caz.  :D

Masina in perfecta stare, nelovita, putini kilometri, cu drept de circulatie inca 6 luni... doar ca avea volanul pe dreapta. :)

Anul trecut nu era asa criza...

L.E. La unele componente poti incerca sa tii de pret, in special la cele care se potrivesc la "fratii mai mari". Sunt cateva componente destul de importante care merg la s/v70 si la s/v40 dar care sunt, nu mai tin minte exact.

Fa si tu niste sapaturi. Iti vei creste aria de potentiali clienti.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi asai cum zici cu am vazut ca piesele mele is destul de eftine dar si asa sa sti ca sunt foarte multi clienti sau posibili clienti care zic pai nu negociem nimika sau nu lasi din pret.Adi nu am ce sa fac am niste probleme acuma trebe sa scap de ea si sa scot bani care i-am bagat in ea neaparat incerc sa ajut omu daca are nevoie sti bine ca nu is omu care sa faca averi din volvo,am alta preocupatie da acuma ce sa fac daca sti si u ceva oameni sau zimi despre piesele alea posibili clienti ajuta-ma trimit si eu o palinca de zalau sa nu raman dator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

In principiu, se potrivesc la alte masini (in functie de motorul care e pe masina de dezmembrat. nu mai stiu ce motor e.):

- pompa de combustibil  ;D. merge la unele 850, s/v70, 940;

- pompa de apa .... s/v40;

- motoras de relanti ... 200, 700, 900, s/v70 saab 900/9000;

- senzor oxigen ....960, 240, 740, 760, 940, saab 900/9000;

- fise bujii .... 700, 850, 900, s/v70;

- etc.

Pentru mai multe detalii studiaza situl asta: http://www.scantechproducts.com/carparts/en/product-list/product-list-1.79.1.php?cat1=1

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites