Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sabau Raul

Volvo 440 din franta pt piese arata fff bine

98 posts in this topic

Dupa cum spune si titlul vand volvo 440 din 96 culoare albastra arata exceptional nu a fost lovit merge ff bine.Toata problema e ca nu il pot inmatricula pt ca lipseste brifu de la el de aceea m-am gandit sa il dau pt piese de schimb cu totul nu vreau sa il dezmebrez pretul in care-mi sta mie acest volvo este de 400 de euro care veniti cu banu jos o sa fiti ff multumiti va asigur de treaba asta.  Asa ca daca va intereseaza pe careva dintre voi o masina ff buna la pret de nimika sa ma anuntat-ti. Motoru este de 1721 injectie monopunct caroserie cu face lift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poze cu motorul si interiorul . E 1721 cmc , 78 kw , B18EP 115 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai poze o sa am da inca nu am facut poze la ea

o sa fac si o sa le postez si pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau eu cite ceva din interior . Vorbim pe mess .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept liste pt piese pt ca vreau sa scap de ea pana la iarna sa golsesc curtea mai am un volvo 440 fara face lifth si il duc la

fier vechi ca ma dat de pe el ce a fost mai important am caroseria numa daca intereseaza pe careva caroseria o mai las o zi si o duc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept liste pt piese pt ca vreau sa scap de ea pana la iarna sa golesc curtea mai am un volvo 440 fara face lifth si il duc la

fier vechi ca am dat de pe el ce a  fost mai important am caroseria numa,daca intereseaza pe careva caroseria o mai las o zi si o duc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

1.Daca e functionabil as putea fi interesat de sistemul hidraulic de reglare al farurilor.

2. Prinderea de plastic de pe dreapta, dintre bara si aripa interioara.

3. Cateva plasticuri de prin interior...  ;D

4. Bara spate

5. Suportul filtrului de polen. Asta daca e, poti sa il trimiti, fara discutii.  :P

6. Cheder portbagaj.

Si poate ar mai fii ceva...

Nu am nevoie chiar de toate dar da-mi o cotatie si mai vedem.

Dar ce a patit motorul in pozele astea? Zici ca e mucegait.  :D

Ce jenti sunt? Nu se vad prea bine in poze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut . Un pret pt. urmatoarele :

1 - vasul de expansiune

2 - radiatorul

3 - capacul ( ornamentul )  de plastic de pe radiator

4 - pisla de sub capota

5 - farurile daca au oglinda buna

6 - fetele de la usi

7 - capacul de la torpedou

8 - butonul de avarie

9 - cotiera

10 - ornamentele de plastic prin care trec suruburile de prindere ale stergatoarelor de parbriz

11 - niste clipsuri din interior

12 - niste plastice din interior ( fac niste poze si le bag dupa ce vin de la munca )

13 - ornamentele de la boxele din portiere ..............etc .

Vorba lui @Adi 2727

Salut!

Nu am nevoie chiar de toate dar da-mi o cotatie si mai vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dragi prieteni am ajuns acasa si-am facut preturile pt fiecare piesa in parte.

    -50 de lei vasu de expansiune

    -300 de ron cu tot cu termocupla si ventilator numa asa il dau

    -30 de lei ornamentu de plastic de deasupra radiatorului

    -50 de ron pasla de la capota e ff ok

    -400 de ron farurile arata ff ok

    -50 de lei bucata fata usa

    -capacu de la torpedou ---am cereri pt bord complect si nu pot sa ti-l dau eventual daca nu il mai vrea respectivu

    -50 de lei buton avarie

    -100 ron ornamentele de plastic

    -celelalte imi spui si iti dau preturi

    -sistemul hidraulic nu raspunde are ceva pompa care sa mearga

    -150 ron bara spat

    - 40 de lei cheder portbagaj

    Altele ce piese mai vreti imi mai scrietii si va raspund ff promt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dragi prieteni am ajuns acasa si-am facut preturile pt fiecare piesa in parte.

    -50 de lei vasu de expansiune

    -300 de ron cu tot cu termocupla si ventilator numa asa il dau

    -30 de lei ornamentu de plastic de deasupra radiatorului

    -50 de ron pasla de la capota e ff ok

    -400 de ron farurile arata ff ok

    -50 de lei bucata fata usa

    -capacu de la torpedou ---am cereri pt bord complect si nu pot sa ti-l dau eventual daca nu il mai vrea respectivu

    -50 de lei buton avarie

    -100 ron ornamentele de plastic

    -celelalte imi spui si iti dau preturi

    -sistemul hidraulic nu raspunde are ceva pompa care sa mearga

    -150 ron bara spat

    - 40 de lei cheder portbagaj

    Altele ce piese mai vreti imi mai scrietii si va raspund ff promt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mai multe piese comandate dau si o reducere depinde de valoarea pieselor comandate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mai multe detali si preturi negociabile sunati-ma la numarul de telefon 0746939215

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal! as dorii preturi pt telescoape si discurile de frana daca sunt ok. cipriano_ciprianoo@yahoo.com sau 0721152572. mersi mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le am telescoapele si discurile astept telefonul tau saptamana asta sa-mi zici daca_ti convine pretul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

MULTUMESC MULT! ti-am platit doua discuri de frana si doua tampoane din care am primit doar discurile si un tampon si ala rupt! si acuma nici macar nu mai raspunzi la tel, in locul tau as iesi de pe site, sau pardon poate mai gasesti ceva fraieri, si sa mai dai vreo doua tepe. Sa-ti fie rusine, totusi eu ti-am platit, gresala mea ca nu am verificat coletul, ca ti-l trimiteam inapoi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ti-am trimis discurile plus 2 tampoane nu se poate sa fi primit doar 1 si plus de asta nu era nici unu rupt tamponul,daca e rupt pune o poza cu el sa vedem unde e rupt iar cat despre piesele pe care le dau am dat pana acuma o masina de piese si nu sa plans nimeni, o sa vb cu cei de la cargus sa vedem ce sa intamplat cu coletul de ce in loc de 2 tampoane a ajuns doar 1 daca u asa zici iar cat despre tampon rupt o sa te rog sa ii faci o poza si sa o pui pe forum sa vad si eu unde ii rupt eu l-am dat jos cu mana mea si nu a fost rupt. Iar cat despre reclama proasta nu poti sa mi-o faci pt ca am dat multe piese si dupa cum ti-am mai zis nu am fraierit pe nimeni toate piesele pe care le-am trimis au fost ok . Nu stiu de ce u nu esti multumit!!! SA PUI NEAPART O POZA CU TAMPONUL SA VAD SI EU UNDE E RUPT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti-am zis fa poze si vb cu pozele sa vad unde e rupt eu momentan sunt la lucru si nu pot sa stau pe forum tot timpul telefonul l-am uitat acasa de aceea nu raspund. Astept pozele cu ce-ai gasit in colet.Iar cat despre celalalt tampon o sa vb cu cei de la cargus sa vad ce sa intamplat si daca ii pana acolo iti trimit diferentza de bani. Sa nu crezi ca te-am fraierit cum zice-ai u in mesaju trimis catre mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e singurul tampon pe care l-am primit si trebuia sa mai aiba inca un segment, deci e incomplet. la fel sunt si cele ce le am pe masina, de aceea vroiam sa le schimb.imi pare rau daca crezi ca te mint, dar asta am primit, nimic mai mult.discurile sunt ok, dar totusi mi se pare cam mult 200lei 2 discuri sh, plus ca am platit 50 lei transportul, nu 30 cat ai zis tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar incep problemele cu piesele sh vandute pe acest forum ?...Hmmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau cred ca este o cunfizie de amea avand in vedere ca tampoanele de pe masina mea toate arata la fel ca si cel din poza. O sa remediem problema te asigur daca o sa mai ai nevoie de ceva o sa-ti trimit la jumate de pret. Greseala este amea avand in vedere ca eu crede-am ca sunt foarte ok. Scuze-le mele ca sa vezi ca nu te fraiesresc si nu mai stiu ce-ai scris u pe acolo. Iar cu iesitu de pe forum daca nu-ti face placere sa stai printre noi poti sa parasesti forumu nu sa-mi zici mie sa il parasesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi retrag cuvintele cu iesitu de pe site dar am fost foarte dezamagit cand am desfacut coletu si am vazut ca de fapt am doar discurile ok! asta e, dar nu ma asteptam!

Share this post


Link to post
Share on other sites