Sign in to follow this  
Followers 0
sfc

Problema de matematica !?

89 posts in this topic

Lool :"Iar acuma scoateti o foaie de hartie" o sa-ti trimit hartia  :P

Å¢igările Prince au apărut în 1957. Einstein a murit în 1955, deci n-are nici o legătură cu testul. (testul initial era cu tigari Prince)

Pe de altă parte Einstein era la origine neamÅ£  ;D

@Betty: nu a existat un neuron mai bun decât al lui Einstein pe planetă, cunoscut maselor largi, deÅŸi multe nume mari se mai pot spune: Gauss, Arhimede, Tesla, und so weiter.

Soo, problema este - a inventat Einstein sau nu testul??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezolvarea se gaseste pe un nr de N forumuri, se poate rezolva cu metoda "copy/paste"  ;D

N-am copiat de pe nici un forum.  :P

Plus ca n-am conturi active pe alte forumuri.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu trebuie sa ai cont ca sa intri pe un forum ;D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@parola

"Pe de altă parte Einstein era la origine neamÅ£" hmmm... sa zicem ca avea doar cetatenie germana, e mai corect  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau betty. Albert Einstein a fost neamt.  S-a nascut la Ulm, Germania, într-o familie evreiască, fiul lui Hermann ÅŸi Pauline Einstein.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact, si ce anume e gresit in afirmatia mea? A fost neamt asa cum sunt si tiganii cu pasaport romanesc romani. Cetatenia e una, nationalitatea e altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea inteleg de ce spui de cetatenie si nationalitate. Era neamt si atat. Sau tu te referi ca era dintr-o familie de evrei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da  ;) Cu riscul de a deschide o polemica nasoala, daca spui  de el ca era neamt si atat, atunci spune si de tigani ca sunt romani ai atat. Logic e exact acelasi lucru. Sau spune despre tigani ca sunt tigani si despre Einstein ca era evreu. Cum vrei tu. Stiu ca e convenabil sa spunem ca tiganii sunt tigani si Einstein a fost neamt. Nu sunt sigura ca-ntelegi ce vreau sa spun...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este o polemica pe care vreau sa o evit. Imi este indiferent daca Albert era neamt sau nu. Pentru mine e mai importanta mostenirea lui.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da  ;) Cu riscul de a deschide o polemica nasoala...

E deja nasol subiectul... in numai 2-3 zile s-a ajuns la atatea posturi.  :P

Dupa ce am citit posturile fiecaruia parca nu mai vedeam cu un ochi...  :tongue3: Ce o fi sau nu o fii... cert e ca m-ati facut sa nu imi doresc copii (ajutorul la mate'  ;D )

Mila pentru moderatori, va rugam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avantajul matematicii este ca-ti mai trezeste neuronii si cand acestia incep sa functioneze si corpul iti permite sa ajungi la batranete atunci o sa fii un mos normal nu unul senil .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut informatica, Bogdane... 2/3 din cursuri erau matematici...

Inca mai incerc sa uit.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei lasa ca ti-au prins bine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informatica E matematica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0