Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tim

Vand piese Volvo

235 posts in this topic

eu nu stiu daca se potrivesc dar poti verifica ,au ET 43 , 6 1/2J X16H2

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAUT o piesa la care nici nu stiu cum ii zice, dar stiu cum arata si unde vine.

deci la suspenie fata dreapta la v40 din 2000 de 1,6 benzina are o flansa amortizor in partea de sus piesa aceasta vine prinsa in croserie. Bun sub aceasta flansa exista o alta piesa din tabla pe care culca spira arcului si care are in mijloc o gaura pt. amortizor si in gaura un rulment sau un simering nu stiu dar asta s-a stricat adica s-a dus rulmentul respectiv si s-a ovalizat gaura iar ca rezultat am o bataie metalica la fiecare viraj.PROBLEMA E ca aceasta piesa nu se gaseste de cumparat nu este listata nicaieri nu are cod ... nimic... ca si cum nu ar exista. Mecanicul m-a trimis la DEZMEMBRARI unde nu am gasit nici un v40. MA poate ajuta cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau tweetere fata/spate daca le mai ai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAUT o piesa la care nici nu stiu cum ii zice, dar stiu cum arata si unde vine.

deci la suspenie fata dreapta la v40 din 2000 de 1,6 benzina are o flansa amortizor in partea de sus piesa aceasta vine prinsa in croserie. Bun sub aceasta flansa exista o alta piesa din tabla pe care culca spira arcului si care are in mijloc o gaura pt. amortizor si in gaura un rulment sau un simering nu stiu dar asta s-a stricat adica s-a dus rulmentul respectiv si s-a ovalizat gaura iar ca rezultat am o bataie metalica la fiecare viraj.PROBLEMA E ca aceasta piesa nu se gaseste de cumparat nu este listata nicaieri nu are cod ... nimic... ca si cum nu ar exista. Mecanicul m-a trimis la DEZMEMBRARI unde nu am gasit nici un v40. MA poate ajuta cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pt. informatie !

imi trebuie si rulmentul si talerul, rulmentul s-a dus si s-a ovalizat si gaura din taler si in flansa amortizor era o chestie de plastic intre flansa si taler, s-a dus si aia. chiar nu stiu cum ii zice sau cum arata ca era deteriorata cand am demontat-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In prima imagine este rulmentul de sarcina, e dintr-un plastic negru.Acela sta intre taler si flansa amortizor.E din 2 bucati, interiorul e de culoare albastra.

Incearca sa umpli cu sudura talerul si cu rabdare, pe un strung si cu un "flex" retuseaza pana intra usor rulmentul de sarcina pe gulerul de la taler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vind senzor temp exterioara ,ceasuri bord cu calc ,invelitoare portbagaj v40

post-2546-1287787858381_thumb.jpg

post-2546-12877878601297_thumb.jpg

post-2546-12877878620375_thumb.jpg

post-2546-1287787858381_thumb.jpg

post-2546-12877878601297_thumb.jpg

post-2546-12877878620375_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai umbla si tu la pretz, ca eu am luat 5 bucati cu 5 milioane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vind bare longitudinale v 70

Share this post


Link to post
Share on other sites

lampile galbene laterale le mai ai? si eleronul? pret..

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut.senzorul de temperatura exterioara si doua lampi galebene lateralele le mai ai?astept si niste preturi eventul

Share this post


Link to post
Share on other sites

vind piese originale volvo 850

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut am raspuns pe PM ofertei tale comanda ferma pt. faruri si semnale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc @tim pentru piesa ,de aceea il recomand ,fiind un om serios si marfa buna ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

aveti mare dreptate TIM.....super baiat super piese,recomand cu placere....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cumpăr eu două anvelope 205 50 16 dacă:

- dai două

- sunt ok

- nu sunt mai vechi de 4-5 ani

Share this post


Link to post
Share on other sites