Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

tim

Vand piese Volvo

235 posts in this topic

vand faruri clare pentru volvo v40

pret 150 euro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fizic se potrivesc dar nu stiu ce zice instalatia. Alea au cate doua H7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg, se face adaptare la instalatia electrica, am facut eu la V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti da mai multe detalii?Adica cum se face adaptarea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se taie mufa veche de la instalatia electrica, se pun papuci pe fiecare fir si se baga unul cate unul in mufa noua. Cand vrei sa te apuci ma suni si-ti spun... e si pe undeva pe forum pus de userul "s40" parca

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, farurile au si mufele pe ele cu 5 cm de fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai le vreau...dar tre sa le vand pe ale mele..si am gasit cui sa le dau...poate reusesc  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc ptr. litere!Ai idee cu ce sa le lipesc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

alte piese de Volvo, stergatoare faruri V70, stergator luneta V40, consola butoane actionare geamuri V70[attachthumb=#]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si de ce nu i-o returnezi sa-ti dea banii inapoi ? Sau daca nu vrea, il convingem in grup :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti-am  trimis un mesaj personal, salutare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt gascanul,este a 2 pe care o iau second si nici asta nu este buna,riscul pieselor la mana a 2,da totusi am crezut in cuvantul lui.sarbatori fericite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua domnilor Volvisti si moderatori, inainte sa obligati pe cineva ceva, ar fi bine sa  aflam niste raspunsuri de la fffff.

De ce a trebuit sa treaca 10 zile de la primirea piesei ca sa constate ca nu este buna,mai ales ca a mai cumparat una care nu era buna(fara scuza ca nu a avut timp pt ca dureaza max 5 min). Trebuia, ca si ceilalti clienti, sa verifice pachetul la primire si sa dea un raspuns rapid, nu dupa 10 zile(timp in care se pot face magarii).

Parerea mea este ca a schimbat blocul cu borne dar, ca sa ma convinga ca gresesc ,sa faca poze cu cele 2 console(a mea si a lui), sa se vada lamelele si sa le posteze pe forum sa vedem toti despre ce este vb(posteaza astazi nu peste o saptamana).

Dupa ce le posteaza ii trimit un PM cu adresa mea unde sa le trimita pe amandoua stricate sa le verific si ii trimit inapoi consola lui stricata  si alta in stare de functionare(voi filma verificarea ca sa nu mai fie loc de suspiciuni), pe banii mei bineinteles.

Dar nu cred ca eu am gresit , pt ca eu am verificat consola si functiona.

Voi ce parere aveti, cine a gresit si cine este vinovat.

Astept poze,coletul si sugestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"domnilor Volvisti si moderatori, inainte sa obligati pe cineva ceva"

tim, momentan moderatorii nu "obliga" pe nimeni, doar citim stupefiati caz dupa caz, cum ne dam tzepe chiar intre noi, pe acest forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci.in primul rand nu sant gainar,am un magazin de piese auto si un service si nu am avut timp sa montez consola deoarece nu merg zi de zi cu v70,am si alta masina,si consola am desfacut-o si lamele de la butoanele respective erau ridicate in sus deoarece erau ti ca nu pot sa o repar copite contactele,deci cineva umblase in ea,si nu ma incurc eu ptr. asa ceva,si de draci ca nu merge,ghinuinduma sa indoi clemele,am rupt o clema.Eu zic ca sunt cunoscut de cativa si am si eu o onoare,daca dumneata bagi mana in foc ca aceea consola merge neprobando,si spui ca eu am facut manareli,gresesti,si ar fii bine sa fii tinut sub observatie pe forumul asta ca noi astia care avem volvo nu suntem gainari si nu ne tepuim.[glow=red,2,300][/glow]

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu am tepuit pe nimeni, cred ca sint destui care sa confirme ,am probat-o si mergea ,dar daca ai rupt lamelele este alta treaba, pune niste poze cu amindoua sa vedem si noi lamelele topite, sper ca nu sint topite identic la amindoua

Share this post


Link to post
Share on other sites

In anuntul de vânzare erau 2 console si eu i-am cerut-o pe cea care in fotografie se vede că este într-o stare mai bună. Tim. mi-a spus că pe aceea a promis-o si se È›ine de promisiune........am insistat dar nu a fost chip să-l conving.

Am luat-o pe cea de-a doua,cam cu strângere de inimă,am confimat de primire si de functionare,totul a fost OK. Din punctul meu de vedere Tim este un om de cuvânt,promt si care poate fi de folos VolviÈ™tilor.s

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, te mai intereseaza farurile, le mai doresti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Da le vreau...saptamana viitoare(daca nu e prea tarziu  ::) ) te contactez sa le iau!(acu ca tot am facut bani de sarbatori,din colindat si alte alea  ;D)

Mersi fain de intelegere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si din punctul meu de vedere tim e un om de cuvant!Cel putin pana acum ;);D

Eu cred(sper)ca la mijloc e o neintelegere si nu o teapa(din partea oricaruia din cei 2)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am fost multumit ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam asa arata antena.[attach=#]

post-884-12877871832907_thumb.jpg

post-884-12877871832907_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites