Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

criss

850 t5 1997

31 posts in this topic

exact atunci cind eram convins ca aceasta masina nu va mai pleca din curte,o scrisoare ma face sa-mi schimb atitudinea vis a vis de aceasta masina.

-deci ce are:aproape full

-ce ii trebuie:mici retusuri vopsea,lampa stop dr,debitmetru,parbrizul este fisurat,sezuturile scaunelor fata crapate,un set ok de bujii,amortizoarele spate moi.fac aceste mentiuni ca sa nu mai am de tras cum am tras cu ''fanii volvo''.masina este inmatriculata,este cu actele la zi,itp valabil 09-2010 si este in stare de functionare.pretul este de 1800 fix si ma gasiti la nr de tel:0767671303.intrebarile nu costa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

observ ca au fost ceva vizitatori la anuntul meu.poate sunt unii care au mai vazut aceasta masina sau poate sunt vizitatori noi.sunt incoltit de o datorie mai veche care nu mai suporta aminare si nu am altceva de vinzare sa astup acea suma.daca este cineva interesat de ea si l-a cam ''speriat'' pretul sa vina cu un pret.tel meu:0767671303

Share this post


Link to post
Share on other sites

am un nr de tel ptr detalii Cipriano.

incerc sa vad daca pot posta ceva poze care sunt facute in primavara

Share this post


Link to post
Share on other sites

ptr.cipriano:nu e nevastamea acasa si nu pot sa dau de pozele alae.voi face miine altale si l-e voi posta.daca ai ceva de intrebat intreaba-ma la 0767671303,ma descurc mai bine asa decit la calculator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar nu vrea nimeni sa-si faca un cadou de sarbatori???

Share this post


Link to post
Share on other sites

te-am sunat 0755312829, eu am un 440, si sunt f multumit de el, dar parca as vrea  diesel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze cipriano,am vazut apelul tau dar dormea copilul meu si tel era pe silentios si eu nu mai am minute sa pot efectua apeluri nationale,doar cosmote.nu stiu unde este cablul de la camera sa pot da jos pozele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adriane de unde ai mai scos asta?am zis eu ceva de diesel sau 440?

Share this post


Link to post
Share on other sites

accepta-mi scuzele.credeam ca te-am deranjat cumva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a crapat motorul.ii trebuie pistonul 3 si turbosuflanta,pretul va fi pe masura avariilor.cu sau fara acte ca eu nu pot reface masina nici intr-o mie de ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa cum este acum,o dau la 1000 euro,nu am ce sa-i fac.nu am de unde sa iau bani.

0767671303

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat pe e bay uk pt tine si un motor de 2l sau 2,5 l cu sau fara cutie este undeva intre 150 lire si 400 lire. Eu zic ca merita, problema e sa gasesti pe cineva sa ti-l aduca. Intra si tu pe www.ebay.co.uk si uita-te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cataline tu crezi ca stiu eu sa ma descurc cu d'astea?da-mi link ul cu motoare daca se poate si cu ''engleza''mea sper sa ma descurc.de adus...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

800 ptr piese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia baga mai multe detalii:

- a fost lovita?

- an fabricatie?

- inmatriculata?

- aer conditionat?

- ABS, alte sisteme gen ASR sau ce mai are, daca are?

- cutie manuala/automata?

- culoare neagra?

- piele interior/stofa?

- ce probleme reale are masina, fara motor ca stiu?

- are trapa?

- ce crezi ca ar descrie masina mai bine

- unde se poate vedea masina?

Poate te ajut prin prietenii mei sa o dai, dar vreau informatiile acestea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa incepem:1997,ne lovita,culoare verde inchis cu o usoara tenta de albastru metalizat,clima manuala bizonala,trapa sticla,interior crem piele(sezuturi scaune fata crapate),cutie manuala,abs,tcs,jante 16'',radio cass+cd original volvo+8boxe .

inmatriculata cu itp valabil,scaune incalzite fata,scaun sofer reglat electric+3mem,ogl el+incalzite,stergatoare faruri,volan mahon.

ce trebuie:turbo,stop dreapta,debitmetru,parbriz fisurat,amortizoare spate moi,mici retusuri vopsea.masina se poate vedea in giurgiu.

0767671303

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce trebuie... + piston + bloc cilindri.. hai sa vorbim de toate, nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

catalin a spus ''in afara de motor''.nu sunt genul sa pun oamenii pe drumuri degeaba.omul stie ca motorul este dus.sa repet:pistonul 3 este topit si cilindrul este ''lovit si el''in zona unde a frecat topitura pistonului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze in cazul asta ! N-am citit EU atent...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Criss: citi proprietari a avut masina? citi km arata pe bord, acum?

800 Euro presupun ca este cu acte, asa cum este?

@MC. Nu ne intereseaza motorul. La ce are motorul ala, lucru sfint nu iese. Trebuie alt motor, bun, eventual cu tot cu cutie si gata treaba. Daca o ia vreunul din ai mei, avem nevoie de piese  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

la 306000 s-a oprit kilometrajul,am mai facut eu sa zic vreo 3000 km,sunt km reali,eu sunt al 3-lea in carte.pretul este fara acte.cu acte 11oo

Share this post


Link to post
Share on other sites