darius7

demaraj slab si fasait.

7 posts in this topic

am deschis geamul in timp ce mergeam cu masina in viteza 1,cand accelerez se aude un fasait ( fum nu iese deloc),am observat ca are demaraj slab nu mai merge ca si inainte.la plecarea de pe loc o ia slabut ,cand trece peste 2500 rpm e mai ok merge ,dar la plecarea de pe loc e slabuta.aveti idee?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica furtunele de boost pentru inceput

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi sa nu fie zgomotul natural al turbinei. Si eu de cand mi-am schimbat evacuarea, daca trec prin tunele fasaie... si e benzina si nu e spart nimic. Si ce fasaie cand intra BOV-ul ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa zicem ca este fasaitul al turbinei dar problema e ca nici demaraju nu-l mai are cum era inainte.,la plecarea de pe loc ,nu mai pleaca cum pleca  dar dupa 2500 rpm se duce glont .:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica furtunele de la turbo si intercoolerul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

problema cu fasaitul si demarajul slab se discuta de o luna pe un topic cu denumire asemanatoare. ca sa te scutesc de citit, eu am inceput cu tubulatura admisie si supapa egr de curatat, verificat intercoolerul, in ultima faza reconditionarea turbinei (echilibrat si schimbat axul). demarajul si-a revenit, fasaitul a ramas, dar atenuat, oricum merge altfel, mult mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now