Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

polishatRO

Detailing auto BRASOV

22 posts in this topic

Oferim servicii de detailing auto atat exterior cat si interior, curatare si hidratare tapiterie piele,reconditionare faruri si stopuri, precum si polishare sticla pentru eliminarea zgarieturilor lasate de stergatoarele murdare etc.

Avand in vedere ca imaginile sunt cele mai relevante in acest domeniu o sa atasez cateva poze cu lucrari

Detailing exterior - 400-600 RON

* spalat masina cu aparatul cu presiune

* aplicat spuma activa

* clatit masina cu aparatul cu presiune

* spalat masina cu metoda "doua galeti" /sampon Sonax / manusa microfibra

* spalat jantele cu aparatul cu presiune

* curatat jantele cu solutie speciala non-acida Bilberry

* clatit masina cu aparatul cu presiune

* uscat masina cu prosop de microfibra

* decontaminat caroseria cu argila de curatare(clay)

* indepartat orice strat de protectie anterioara cu alcool izopropilic

* polishat in 1 pana la 3 pasi cu solutii 3M si Menzerna lucrand gradual pentru a minimiza cantitatea de lac indepartata

* spalat masina cu aparatul de presiune

* aplicat spuma activa

* clatit masina cu aparatul cu presiune

* uscat masina cu prosop de microfibra

* aplicarea unui glaze profesional , la alegere Chemical Guys - Wet Mirror Finish/Poorboy's Black Hole/White Diamond,pentru intensificarea efectului de reflexie al vopselei

* aplicarea a doua straturi de ceara protectoare Collinite

* tratarea parbrizului si a lunetei cu o solutie care sa permita scurgerea apei foarte rapid(de la 50 km/h nemaifiind necesara folosirea stergatoarelor)

* tratarea cauciucurilor si a plasticelor exterioare cu o solutie speciala de la Chemical Guys - New Look Trim Gel , care sa le redea aspectul cat si sa le protejeze in timp

Detailing interior piele 350 RON

* aspirat de praf intreg interiorul masinii

* aplicarea unui tratament Leatherique pentru piele constand in Rejuvinator Oil, o solutie care intra in fibrele pielii hidratand , si fortand muradaria sa iasa afara.Dupa ce acesta si-a facut efectul pielea va fi curatata cu Presine Clean rezultatul fiind o revenire a pielii la aspectul de mat si moale ca atunci cand era noua

* spalat mocheta,covorasele folosind un aspirator cu injectie - extractie

* aplicat spuma activa pentru materiale textile

* periat mocheta,covorasele pentru a asigura efectul spumei active si in profunzime

* aspirat spuma de pe mocheta,covorase folosind aspiratorul cu extractie

* sters mocheta,covorasele cu o laveta de microfibra absorbanta pentru a asigura eliminarea oricaror urme de detergent sau mizerie ramase

* spalarea geamurilor

* curatarea elementelor de plastic din interiorul masinii si tratarea lor cu solutii care sa le refaca aspectul

* tratarea chederelor cu o solutie care sa le refaca elesticitatea si sa previna lipirea si intarirea lor la temperaturi scazute

* curatarea aerisirilor si a altor zone greu accesibile

* aspirat de praf portbagajul

* spalat mocheta din portbagaj folosind un aspirator cu injectie - extractie

* curatat spatiul de depozitare al rotii de rezerva cat si roata de rezerva

Pentru interioarele fara piele costul este de 250 RON

Membrii volvo-club.ro beneficiaza de 10% reducere daca mentioneaza ca au vazut anuntul aici.

Pentru orice alte intrebari si detalii va stau la dispozitie

Mai multe poze cu lucrarile gasiti pe site-ul nostru www.polishat.ro

242tp1c.jpg

2vxko7s.jpg

4kiis2.jpg

wvyix0.jpg

Inainte

2mruw0i.jpg

Dupa

2v7ymb5.jpg

Inainte

25pkb9l.jpg

Dupa

htvcyq.jpg

Inainte

1238y0i.jpg

Dupa

16knx52.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Am o problema la masina. Acum ceva timp am vopsit aripile spate si ceva nu a iesit ca lumea...

Mai exact, zonele vopsite, nu lucesc.

Se poate rezolva cu un polish?

Daca da, as incerca la o aripa, sa vad cum iese... cat ar costa?

post-924-12877877312996_thumb.jpg

post-924-12877877314764_thumb.jpg

post-924-12877877312996_thumb.jpg

post-924-12877877314764_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze pentru raspunsul tardiv dar am uitat de contul pe acest forum si mi-am amintit abia acum cand am polishat niste faruri de Volvo.

Desi banuiesc ca ati rezolvat problema intre timp, raspunsul ar fi ca da, se rezolva prin polish dar doar partial.In sensul ca depinde de calitatea vopselei si cum a fost aplicata.Daca doar stratul superior e compromis atunci rezultatul va fi satisfacator, daca in schimb si in profunzime a fost vopsit la fel atunci nu se schimba prea mult aspectul.

In cazurile de acest gen nu taxez nimic.Incerc si vad ce se poate face.

faruri%20volvo%20s60%2001.JPG

faruri%20volvo%20s60%2002.JPG

faruri%20volvo%20s60%2003.JPG

faruri%20volvo%20s60%2004.JPG

faruri%20volvo%20s60%2007.JPG

faruri%20volvo%20s60%2008.JPG

faruri%20volvo%20s60%2009.JPG

faruri%20volvo%20s60%2010.JPG

faruri%20volvo%20s60%2016.JPG

faruri%20volvo%20s60%2017.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

M-ar interesa si pe mine un polish (inclusiv faruri) si o curatare interioara (nu e piele) pentru un V50. As vrea sa stiu cam cat dureaza totul (cate ore), daca lucrezi cu programare, cam cu cat timp inainte ar trebui sa te sun, etc. Inteleg ca esti din Brasov si as vrea sa stiu cum ma organizez.

Multumesc!

PS: Arata excelent masinile dupa "tratament"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna,

Pai sa o luam pe rand.

Un detailing exterior(pentru ca include mai multe decat un simplu polish) la masina mentionata de dvs costa intre 600-700 RON in functie de starea vopselei.

Un polishat de faruri costa 150 RON.

Un detailing interior la tapiterie textila costa 300 RON.

La toate aceste preturi se aplica discountul de 10% ca membru al forumului deci vor fi respectiv 540-630 RON / 135 RON / 270 RON

Da, se lucreaza doar pe baza de programare si e un aspect la care tin foarte mult deoarece eu imi respect promisiunile si am aceeasi pretentie si de la clienti.

Detailingul exterior dureaza 3 zile, farurile 3-4 ore, iar detailingul interior o zi(la finalul zilei tapiteria fiind deja uscata.Se folosesc metode speciale de uscare fara a utiliza instalatia de incalzire a masinii)

Daca se opteaza pentru toate serviciile se pot comasa in 3 zile.Se lucreaza si in weekend.

Pentru multa lume aceasta durata a detalingului exterior(3 zile) constituie un impediment dar trebuie inteles faptul ca pentru a se ajunge la rezultatele din poze este nevoie de acest timp de lucru.Atat timpul de lucru cat si pretul trebuie comparate cu o revopsire pentru ca rezultatele sunt similare, defectele fiind corectate nicidecum acoperite, iar stratul de lac readus la stadiul de nou.

Orice detailer cu experienta va poate confirma acesti timpi de lucru , cele 4-5 ore in care altii fac o masina sunt necesare doar pentru a o pregati pentru operatiunea de polishare.

Mai multe poze cu lucrari si detalii despre servicii gasiti pe site www.polishat.ro sau www.polishat.com

O seara buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos, nimic de zis ! Imi fac curaj sa ma programez si eu. Si asa nu m-am mai plimbat de mult timp cu trenul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc :)

Astept sa ma contactati telefonic pentru a stabili detaliile programarii.

Prima zi libera la momentul actual este 20.04.2011

Programarile se fac pe principiul "primul sunat,primul programat"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Exista /folositi vreun polish care sa remedieze "efectul de holograma" ?

Masina(VW BORA berlina) a fost polisata recent si apar in soare pe toata suprafata numai "holograme".

In cazul in care exista solutii, cat costa un astfel de tratament ?

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Efectul de holograma apare de la faptul ca cel care a polishat masina a folosit doar o pasta abraziva , iar aceasta a lasat niste urme.

Hologramele respective sunt defapt "traseul" masinii de polishat.Trebuia sa foloseasca ulterior o pasta de finish pentru a inlatura acele urme.

Da, se pot remedia dar dureaza la fel cat un detailing normal.

Ca si cost, ideal ar fi sa vad masina dar ar fi intre 500-600 RON.Acest pret incluzand toate etapele unui detailing exterior, nu doar corectia hologramelor, pentru ca mai mult ca sigur cine a lasat asemenea urme a lasat mai multe zone netratate corespunzator.Zone care pentru un ochi neantrenat nu exista dar care la o inspectie amanuntita vor iesi la iveala.

Share this post


Link to post
Share on other sites