gabriel.dumitru

nu-i de ras, e de plans...

42 posts in this topic

!!! Ai grija cu otrava sa nu omori niste caini nevinovati!  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sigur sobolan !

schimba locul de parcare si/sau varsa niste ulei cu motorina sub masina.

nu le place mirosul.

Si da cu motorina si pe motor. :D

Glumesc desigur  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparate cu ultra sunete .. efect aproape 0. Cauta otrava la niste pliculete ca de ceai, albastre. Se numeste VARAT. Pune 5-6 intr-o gramada si verifica dupa o zi - doua. Daca le mananca mai pune-i. Sigur il ia gaia

Share this post


Link to post
Share on other sites

pune-le niste faina si o oglida sub masina. se vor murdari de faina si cind se vor uita in oglinda vor zice ca sint soblani polari si o a stea ca timpitii afara sa moara de frig !

daca nici asta nu tine, inceara sa discuti cu ei la o tigare , poate se iau de fumat si mor.

si oricum e mai bine sa ai sobolani decit furnici !

Share this post


Link to post
Share on other sites

!!! Ai grija cu otrava sa nu omori niste caini nevinovati!  ???

Si asa am cam multi la bloc, poate scap de ei... intr-o zi erau sa ma muste... traim intr-o tara plina de caini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si da cu motorina si pe motor. :D

Glumesc desigur  ;)

daca nu se rezolva, am sa fac si treaba asta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparate cu ultra sunete .. efect aproape 0. Cauta otrava la niste pliculete ca de ceai, albastre. Se numeste VARAT. Pune 5-6 intr-o gramada si verifica dupa o zi - doua. Daca le mananca mai pune-i. Sigur il ia gaia

le-am pus vreo 6 buc si le-a mancat pe toate... n-am mai pus, ca scria in "manualul" aparatului ca nu are eficienta daca folosesc si otrava... mi-e si teama sa nu moara in masina si sa puta... o sa incerc si sfatul tau. merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai in gluma mai in serios... vezi ca gasest in Hornbach la raionul de gradina/ substante pentru gradina niste capcane pentru soareci.

Cel mai simplu e sa o pui acolo (ai loc suficient), si ne trimiti si noua o poza cu individul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am mai pus, ca scria in "manualul" aparatului ca nu are eficienta daca folosesc si otrava...

Concluzia ? Cand shobolanul mananca otrava... nu mai aude ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La modul cel mai serios, foloseste otrava de care ti-am zis. Nu cuburi rosii, nu griusor si alte chestii. Aia este super buna. Daca moare pe-acolo, asta e ... sa-i fie tarana, gazele usoare. Pe tine ce te intereseaza, sa ai cabluri, furtune si alte d-astea intregi sau sa alungi sobolanul? Trebuie omorit direct iar asta numai cu otrava. Daca pute vezi pe unde e si il extragi. Oricum dupa ce mananca i se face rau si moare la citeva zile, nu imediat. Poate ai noroc sa se duca la spital si sa moara acolo :D

le-am pus vreo 6 buc si le-a mancat pe toate... n-am mai pus, ca scria in "manualul" aparatului ca nu are eficienta daca folosesc si otrava... mi-e si teama sa nu moara in masina si sa puta... o sa incerc si sfatul tau. merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Firma de paza si garantat il prinde :D..  In romania nu scapa nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Firma de paza si garantat il prinde :D..  In romania nu scapa nimic

Eu am avut un jder in mansarda la casa de la tara.

Am cautat atunci prin magazine si nu am gasit (insa exista) hartie cu lipici.

Este speciala pentru insecte si animale mici (format A5 sau A4, n mai tin minte).

Cauta pe net si te lamuresti  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doua mâtze de tomberon legate cu lese de blocul motor  ;)  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai incerc cu otrava...Varat, cum mi-a recomandat Catalin... merci... revin, sper, cu rezultatul  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am mai vazut nimic suspect,sper sa fi plecat... inca nu miroase urat... folosesc in continuare aparatul cu ultrasunete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum nu miroase ca-i inghetat. Stai sa vezi la vara  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum nu miroase ca-i inghetat. Stai sa vezi la vara  ;D ;D ;D

montez 10 "mirositoare"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now