Guest pilu74

ajutor S80 t6

34 posts in this topic

pierd lichid de  la caseta de directie.O caseta coasta 1000 de euro ...ce sa fac oameni buni ?Se poate schimba semeringurile?  La magazin unde am fost au spus ca nu se vinde semeringuri sau bucsi .....numai caseta cu totul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si chiar asa este...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu. Nu o sa se bage nimeni, e vorba de directie totusi... Poate vreun service de cartier dar ma indoiesc... Eu n-am auzit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am avut probleme cu rulmenti de la tripoda si nu mi-a vindut nimeni rulmentii numai daca cumpar toata planetara....si uite asa am ajuns sa cunosc meseriasi si mi-au facut rulmenti cu 400 lei 6 bucati si numai ride masina cred ca trebuie sa apelez iar la ei cu directia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu' nu zice nimeni ca nu poti face din rahat bici si sa faca si plici... intrebarea e 1)... cat o sa te tina... 2)... merita sa te joci ?! E optiunea ta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

merg cu ele de 2 ani de ce ai parerea asta ca nu se poate face  ? crezi ca daca ei original tine mai mult? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

de la cine am luat masina era vitezoman inrait si a distrus panetarele .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te mai contrazic... fa cum crezi ca e mai bine pentru tine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci era putina eclipsa in buzunarul meu si am optat sa le fac asa . au trecut 2 ani si nu am avut inca probleme  ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ete ulei de cutie de viteza automata marca Volvo? si ulei de motor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer nu stiu pea multe despre Volvo desi o am de 2 ani si ceva ,nu am prea circulat cu ea pt ca sint sofer de tir  si mai mult sint plecat de acasa .Sotia o mai plimba  putin si a in rest desteste  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulei de motor VOLVO nu exista... ulei de cutie da, e cam 100-140RON/litru...

Incearca te rog sa-ti concentrezi ideile intr-un singur mesaj ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt ca sa schimb uleiul la cutie de viteza automata eu o sa ma duc la unguri sa fac chestia asta ca e mai ieftin decit in romania

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt ca sa schimb uleiul la cutie de viteza automata eu o sa ma duc la unguri sa fac chestia asta ca e mai ieftin decit in romania

Hai la Brasov mai bine...  ;)

Stiu ca e aceeasi ~distanta daca mergi de unde esti tu, pana la Szeghed dar acolo nu cred ca ai cu cine bea un suc. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru caseta de directie exista un aditiv teflonat care te ajuta sa inchizi porii de pierdere (mareste semeringurile de etansare). se completeaza in rezervor si se umbla cu asa ceva pretul este intre 10 si 15 lei asa ca bafta. eu am folosit pe Terracan si vreau sa-ti spun ca este OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Adi nu stiu de ce tot chemi tu lumea la BV ca experienta ne-a dovedit ca sunt praf baietii aia de acolo, am mai multi clienti care s-au plans de profesionalismul lor .

Caseta de directie poate SH este 1000E, de reparat se poate repara la Targoviste si este chiar convenabil http://www.trami.eu/index.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii chem ca sa echilibrez balanta vorbelor si experientelor tale frumoase cu Primus. :)

Serios vorbind... eu nu recomand pe nimeni, nimanui. Plus ca eu nu mai merg la reprezentante. Sunt lamurit.

Ce pentru unul e muma, pentru altul poate fi ciuma.

Cu @feraru3333 mi-am permis o gluma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai ADI macar Primus este reprezentanta Volvo de niste ani buni nu este un fost service comunist unde se repara pe jenunche, fara suparare dar mai trebuie vreo 10 ani ca sa-i prinda din urma pe PRIMUS, uite chiar o sa ma apuc sa contorizez.

Este adevarat ca cele 2 serviceuri au un lucru in comun si anume DAEWOO ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru caseta de directie exista un aditiv teflonat care te ajuta sa inchizi porii de pierdere (mareste semeringurile de etansare).

N-are cum sa mareasca simeringurile si sa inchida porii, cum poti crede una ca asta, mai ales in cazul unei casete cu cremaliera cu miscare axiala? Ce face sigur? Strica si pompa, ii blocheaza supapa si paletii din rotor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ete cine aparu pe forum sa ne ajute ;D

Deci da-ti un PM la "trami" si va rezolva problemele, sunt laudati pe toate forumurile iar eu am 2 prieteni care si-au reparat casetele la ei si au iesit ca noi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now