Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Chioarla

Piese din dezmembrai Suedia "Bobes" din Brasov, magazin virtual....

18 posts in this topic

Ca sa incep eu:

tu mi-ai vandut mie modulul de ABS, jurindu-te ca e bun si a fost...varza ? Luat prin Adi 2727 de pe forum ? Ca de la Bobes a zis ca l-a luat.  :violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D

Am vrut sa zic eu...dar m-am gandit sa iti las tie placerea :D:D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La SH......Produsele beneficiaza conform legii 449/2003 de 10 zile garantie.

In cat timp am aflat ca nu merge ABS-ul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu te am sunat sa te intreb de un motor de 2.5 de 850 si mi-ai inchis telefonul cand te-am luat cu detalii  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca nu ai nimerit bine pe forumul asta....Daca te-ai gandit ,atunci cand l-ai fraierit pe Matrixx,ca nu are ce sa ti se intample...ei bine te-ai inselat!Ai o reclama destul de "buna "pe aici ;D;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Chioarla: Mai bine vorbesti cu vecinii de pe colt de la Sacele, sa posteze aici, sint mai seriosi. Eu am luat ceva piese de la ei si am fost foarte multumit. Si au preturi mai bune ca voi.

@ Pentru volvistii mei: La intrarea in Brasov pe dreapta, la pod la Sacele, pe colt este o firma care aduce piese la pret bun si calitate ok. Nu stiu ce au de Volvo, dar puteti incerca. Eu am luat pentru alte marci. Telefon Sacele: 0744.369.145

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am zis ca nu ma bag DAR...

E laudabil "suportul" pe care il oferiti unui drag coleg, care la randul lui, ne-a ajutat de fiecare data cu absolut tot ce i-a stat in putinta DAR nu cred ca e cazul sa facem un studiu de caz aici.

Cum sunt multi (vad) care au ceva sa ii reproseze, probabil ca sunt la fel de multi cei care au sa ii multumeasca. Pentru ultimul enunt, va garantez.

@Chioarla, m-a intrebat pe mine inainte a pune un anunt aici. Si desi i-am amintit de problema nerezolvata cu Matrixxx, a continuat demersul. Daca era "tepar" nu cred ca mai auzeam de el.

Eu, la randul meu, am iesit destul de sifonat din afacerea cu calculatorul de ABS si mi-am tocit buricele degetelor de la cate explicatii am dat... pentru ca am incercat sa ajut un prieten de pe forum. Dar mi-am invatat lectia.

In afara de Matrixxx, cred ca restul ar trebui sa dea dovada de retinere. Fiecare dintre noi avem ceva sa ne reprosam la un momentdat, in relatiile inter-umane. Acesta nu e un subiect de cafenea.

Cam asta am avut de spus si doar atat.

P.S. @Catalin, sunt de treaba cei de la pod pe dreapta dar din pacate, in afara de cateva maruntisuri, Volvo nu prea au... poate au adus ceva acum, cu ultimul transport. Si te sfatuiesc sa nu mai faci recomandari, ca asa am patit si eu.  :-*

Toate cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi2727: nu fac recomandari, am spus doar ca am fost multumit de cei de la pod. Au preturi bune si piese bune. Nu as cumpara pentru un coleg ceva, mai ales dupa experienta ta. Fiecare e dator sa-si cumpere piesele, sa le verifice si sa le ia pe riscul lui. Aici iti dau dreptate  :-*

Dar cind vine si Vadim si spune ca i-a inchis telefonul, Matrixxx cu ABS-ul, la ei un motor diesel SH de Volvo 850 este 4.500 Roni + tva, pot sa-mi dau si eu cu parerea ca nu-s tocmai fair. Nu te supara, ca n-ai de ce :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi dragule, eu nu sint suparat DELOC pe tine, doar stii bine cum sint eu - dintr-o bucata. Insa daca tot am ramas cu paguba aia macar sa postez si eu un rind, nu?  :D

:kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimate domnule,

Legat de acest enunt " cind vine si Vadim si spune ca i-a inchis telefonul, Matrixxx cu ABS-ul, la ei un motor diesel SH de Volvo 850 este 4.500 Roni + tva, pot sa-mi dau si eu cu parerea ca nu-s tocmai fair".

As dori sa discutam un pic.

Ce ibseamna la dvs. a fi fair? 

      1.Nu cred ca i-am inchis intentionat telefonul unui client, daca cumva e asa, atunci imi cer scuze dar nu stiu ce motive as fi avut sa fac asa ceva.

      2.Drspre acel ABS cred ca nu e cazul sa vorbim.

      3.Cat despre motorul de 850 nu stiu daca dvs. sunteti in masura sa "va dati cu parerea" (avand in vedere ca nu este legat de zootehnie), acel moitor il vand cu factura si garantie si NUMAI EU stiu cat a costat si cu cat il pot vinde, lucru care nu cred ca ne face mai mult sau mai putin "fair". In aceasta economie, unde cererea si oferta regleaza pretul, credeti ca exista "mai mult sau mai putin fair".

    Daca ati fi avut o propunere legata de pret, puteati sa-mi dati telefon sau sa-mi scrieti un mail, am fi putut avea o discutie amiabila dar din pacate dvs. ati considerat ca e mai bine sa "va dati cu parerea".

Daca vreodata doriti, stiti unde sa ma gasiti.

PS. si eu as intra in categoria "Pentru volvistii mei".

Pentru ca nu eram mebru pe forumul vostru.....nu inseamna ca nu sunt proprietar de Volvo.

Numai bine la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimate domnule,

Legat de acest enunt " cind vine si Vadim si spune ca i-a inchis telefonul, Matrixxx cu ABS-ul, la ei un motor diesel SH de Volvo 850 este 4.500 Roni + tva, pot sa-mi dau si eu cu parerea ca nu-s tocmai fair".

As dori sa discutam un pic.

Ce ibseamna la dvs. a fi fair? 

       1.Nu cred ca i-am inchis intentionat telefonul unui client, daca cumva e asa, atunci imi cer scuze dar nu stiu ce motive as fi avut sa fac asa ceva.

       2.Drspre acel ABS cred ca nu e cazul sa vorbim.

       3.Cat despre motorul de 850 nu stiu daca dvs. sunteti in masura sa "va dati cu parerea" (avand in vedere ca nu este legat de zootehnie), acel moitor il vand cu factura si garantie si NUMAI EU stiu cat a costat si cu cat il pot vinde, lucru care nu cred ca ne face mai mult sau mai putin "fair". In aceasta economie, unde cererea si oferta regleaza pretul, credeti ca exista "mai mult sau mai putin fair".

    Daca ati fi avut o propunere legata de pret, puteati sa-mi dati telefon sau sa-mi scrieti un mail, am fi putut avea o discutie amiabila dar din pacate dvs. ati considerat ca e mai bine sa "va dati cu parerea".

Daca vreodata doriti, stiti unde sa ma gasiti.

PS. si eu as intra in categoria "Pentru volvistii mei".

Pentru ca nu eram mebru pe forumul vostru.....nu inseamna ca nu sunt proprietar de Volvo.

Numai bine la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vroiam sa ingrop securea razboiului, ca sint Om bun, dar se pare ca cineva trage cu toata puterea de ea sa iasa !

Ia mai spune odata propozitia asta, incet si calm, sau pe silabe - cum vrei tu :

"Drspre acel ABS cred ca nu e cazul sa vorbim."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca este vorba despre acelasi Bobes, dar daca este vorba despre acelasi Ovidiu Bobes de pe langa brasov, care aduce-ti piese din suedia... astept cred ca de un an cam asa un raspuns cu niste jante de volvo 240 model Virgo deci imi pare rau dar om mai neserios ca dvs desii ar trebui sa vb cam la per tu, nu prea am gasit...

V-am suant de cel putin 5 sau 6 ori si de fiecare data am fost amanat, si mi s-au facut promisiuni...

Share this post


Link to post
Share on other sites