Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vlpvlp06

Schimb VOLVO 850/T5

16 posts in this topic

Salut,

Cum am spus si in titlu schimb volvo 850/T5,an 1995,1984 cm3,155KW

Dotari:

-4 geamuri electrice

- climatronic

- abs

- tracs

- scaune incalzite

- oglinzi electrice/incalzite

etc...

Modificari:

- suspensii sport

-ceas boost

-turbina mai mare(16T cu wastegate de 19T)

-jante 17" de R cu cauciucuri de dimensiuni mari si indice ZR

ETC.....

Schimb cu ceva mai puternic si neaparat benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alt nebun ...

Un S40 T4 te coafeaza? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu,eu ma gandesc la un Subaru STI,Lancer Evo,sau o americana cu un motor nesimtit(de la 6L in sus)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu,eu ma gandesc la un Subaru STI,Lancer Evo,sau o americana cu un motor nesimtit(de la 6L in sus)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca il vinzi, stii ca ai client, nu ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca am un client ;) dar nu vreau sa fac o afacere din asta dar ca m-am plictisit de el si as vrea altceva.Daca nu reusesc sa il dau la schimb cu ceva care sa imi placa poate dupa ce voi cumpara altceva am sa vand  volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"americana cu un motor nesimtit(de la 6L in sus)" Ai rafinaria ta? :))

E un ford mustang de vanzare, il poti vedea in fata la marriot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"americana cu un motor nesimtit(de la 6L in sus)" Ai rafinaria ta? :))

E un ford mustang de vanzare, il poti vedea in fata la marriot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Camion?? sau autobuz?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventual un camion Ford F-350 cu motor de 9L ;) desi eu ma gandesc la un Cadillac sau un Buick model mai vechi(95-2000)care sa aiba totusi ceva optiuni(aer,geamuri,etc..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

frate vlp, te-ai incuscrit cu JR?...asculta aici...hemi de 5,7 litri,8V, consum mediu urban 28-32.....extra,mers linistit,pana in 180....se duce in 18 la suta...daca mai scapi si o talpa, ca vrei sa depasesti in 100 m, se aude un mic vartej in rezervor..:)))....crede-ma ca stiu..de ce crezi ca am ramas fara bani?..:))))))....anyway,daca scapi de batranel,rotile alea si turbina nu le transferam pe scartaitoarea mea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt constient la consum sa ma astept de la astfel de masini dar sunt pregatit(cel putin moral :D).Volvo il voi da in starea in care este acum impreuna cu toate piesele de schimb pe care le mai am pe acasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu te cam plictisesti :D...unii oameni se chinuie sa scoata masini gen honda insight, electrice si altele, si tu vrei motor > 6L. daca vrei putere la un pret accesibil evo VIII, IX. mai mult nu iti trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasand la o parte consumul,mai gandestete un pic la impozit+rca ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina americana este una din variante,in pincipiu vreau o masina mai puternica cu tractiune integrala sau spate sa aiba 4 usi.Este o plaja foarte mare de masini care indeplineste acest criteriu de la Subaru la Audi A8,M5,etc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca-ti iei 4x4 sa "te joci" cu ea, stii ca un evo sau un subaru NU IARTA nici o greseala a pilotului, nu ? in general  la toate 4x4 duse la limita si gresit ceva p-acolo se termina de platit tva-ul. nu glumesc, am simtit-o pe pielea mea.

e adevarat ca limitele sint mult mai sus decit la tractiune rwd sau fwd insa si diferenta intre limita superioara si peisaj e muuuult mai mica.

Share this post


Link to post
Share on other sites