Midnight Caller

O campanie impotriva accidentelor ce te ia cu fiori...

65 posts in this topic

Pe scurt: 2 morti si 6 raniti.

post-229-0-94685900-1424010910_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun pariu ca avea peste 100km\h , si daca traieste , nu merita asta !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun pariu ca avea peste 100km\h , si daca traieste , nu merita asta !!!!

Nu mai pune pariu degeaba!

Din cate am inteles eu, erau pietoni pe trecere (nu se stie daca aveau ce cauta acolo), cel cu Loganul a franat violent (venea dinspre Victoriei), l-a lovit cel cu Fordul din spate (cred ca Ford este) si l-a aruncat pe contrasens, unde s-a ciocnit cu cealalta masina.

Soferul Loganului si sotia au murit pe loc si erau destul de in varsta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns la Romana pe la 2(din cate am inteles se intamplase cu 30 min mai devreme)...ma duceam sa beau o cafea, dar am schimbat locatia pt ca era blocat traficul dinspre Universitate si n avea cum sa ajunga un prieten.

A fost lovit un copil pe trecere( el a supravietuit)...de acolo n am inteles ce s a intamplat pentru ca toata lumea avea o varianta.

Au fost implicate un 207, un Bravo si un Logan..lumea spunea ca toate veneau din acelasi sens.

Oricum m a socat pe moment, inca nu venise iml-ul asa ca cei decedati erau inca in masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda....ca idee Loganul nu avea air bag-urile sarite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi retrag cele spuse , am comentat fara sa ma informez :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate ambii pasageri decedati, soferul de TIR scos cu greu de descarcerare... zona este foarte inselatoare si cu foarte multe accidente grave mai ales pe week-enduri! Dumnezeu să-i odihnească în pace! :((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu sa-i ierte!!

Ce viteza a avut v50-ul de a putut sa ajunga asa??

Refuz sa cred ca a avut sub 150 km/h, pentru ca la 120 km/h am vazut un accident tras la indigo cu un passat si nici pe departe nu arata asa.

Imi aduc aminte de accidentul cu patronul de la Edy http://www.renasterea.ro/images/stiri/edy_spedition-21590.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai matematica e simpla, 1.4T vs 40T .

Putea sa fie si XC90, rezultatul era acelasi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ii ierte Dzeu si sa le fie tarina usoara...

Offtopic..Nu salveaza nici o viata Volvo fiind ,doar te protejeaza prin oras sau pe undeva sa nu crapi pe la 60-70kmh, sau daca mai da unul in tine asa mai sters cu vreo 50-60kmh ..In rest sa fiti atenti colegi pe unde si cum circulati. ...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"șoferul unuia dintre autovehicule, care se îndrepta spre Lugoj, a intrat în depășirea celui de-al doilea, care se deplasa în același sens, fără să se asigure"

Nu mai e nimic de comentat, nici de viteza, nici de matematica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avea soarele in fata la rasarit, si is numai dealuri, daca la prins in rampa la orbit instant, culmea e ca e locanic, nu poti spune ca nu stia drumul si pantele, o sa incerc sa intreb la descarcerare daca stiu cumva cam ce viteza avea. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now